Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Órákig ugat a kutyám ha...

Órákig ugat a kutyám ha egyedül van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos törpe uszkár kiskutyám. Már hónapok óta küzködünk az ugatással. Amikor egyedül marad órákig ugat. Első egy óràt végig ugatja, alszik egyet és újra kezdi! Eddig mindig átvittem anyukámhoz. De ezt nem tudjuk folytatni. És a főbérlőm hovogat és ki fog rakni ha ez nem változik.

Mindig lefárasztom.

Vettem neki fedett kutyaházat amiben biztonsàgban érezheti magát. Rengeteg jatéka van, intelligenciajatekok. Rádiót is próbáltam már. A falkavezér is ugygondolom már én vagyok. Sétálni is ugy viszem ahogy kell. Iskolába is hordom. Tanàcsolták a nyakörvet ami megrázza. De én félek ettől. Mi van ha idegbeteg lesz a kutya? Nincs valami más megoldás?


2018. jan. 10. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
2018. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi már ezeket is olvastam mint minden létező cikket..

holnap jön hozzám az oktató megmutatja pl hogy nyitott ajtónàl se jöjjön utánam a kutya! Hogy szót fogadjon... meg még a nyakörvet kell beszereznem. Remélem segít... vagy költözhetünk..

2018. jan. 10. 20:31
 3/5 EvaSz86 ***** válasza:
Hát ez pedig így első hallásra tényleg szeparációs szorongás és falkavezérségi probléma. Ha a kutyus érzi magát falkavezérnek, akkor teljesen mindegy, hogy lefárasztod, ő akkor is ugatni fog, ha a "falka egyik alárendelt tagja" eltűnik. Kezdd újra az alapoktól, ajánlom Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét...ez egy rövid könyv, érdemes elolvasni...szépen leírja lépésről-lépésre a falkavezérség átvételének folyamatát, neten fent van...leírja a "szívélyes kötlelék" kialakítását, a gesztus evést, mindent, ami fontos ahhoz, hogy a kutyus téged tekintsen falkavezérnek...így megszűnik az ugatás is.
2018. jan. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 EvaSz86 ***** válasza:
Jah, és konkrét példákat ír le, nem csak elméleti síkon...a hölgy egy igen elismert kutyatenyésztő, aki nem mellesleg viselkedésproblémás kutyákkal foglalkozik.
2018. jan. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet!:)
2018. jan. 12. 02:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!