Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan kutyák mennyi idős...

A kan kutyák mennyi idős kortól pisilnek úgy, hogy lábat fel emelve és nem guggolva?

Figyelt kérdés
Csak szimpla kíváncsiság,google nem volt a barátom sajna. :)
2018. jan. 10. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak tapasztalatot tudok megosztani, hátha segít :)

Az én kutyám 5 hónaposan lett ivartalanítva, ő nem emeli a lábát pisiléskor (de nem is úgy pisil, mint egy szuka)

A barátnőmé 7 hónaposan lett megműtve, az övé emeli a lábát pisiléskor (már a műtét előtt is emelte)

Gondolom akkor olyan 6 hónapos koruk körül.

2018. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 10 hónaposan lett ivartalanítva, de kb. 4 éves kora körül elkezdte emelgetni a lábát, azóta így pisil.
2018. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban ivarérés után. A sima vizelés helyébe kerül a jelölés. De láttam már jó pár szukát, amelyik felemelt lábbal jelölve pisilt. Sőt, közelemben él egy ivartalanított kistestű szuka, amelyik ivartalanítás után kezdte a kanos jelölést. Még alaposan rá is kapar :)
2018. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Rég volt már ilyen kis kutyám és nem emlékszem már ilyenekre, csak felmerült a téma és ilyesmire gondoltam, hogy kb ivarérettséggel függhet össze.De gondoltam itt biztos kapok érdemi választ. :) A kis kutyusunk most lesz 9 hós,még guggolva pisil. :)
2018. jan. 10. 22:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 10 hetesen kezdte emelgetni a lábát és 4 hónapos korától már csak három lábom pisil.
2018. jan. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 EvaSz86 ***** válasza:
Az én kis kanom kb. 4-5 hónaposan kezdte, akkor próbálta ki először, amikor látta a parkban a nagy kutyáktól, hogy emelik a lábukat...mikor lementünk a parkba az első pisi még guggolva ment...a parkból hazafelé az utolsó pisi már 3 lábon történt...nagyon "látványos" volt a hirtelen változás.
2018. jan. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ez tanult viselkedés és nem függ össze ivaréréssel. Elmondom miért. Volt egy fiú kutyám régen, az anyja nevelgette, hím kutyát soha nem látott. Felnőtt korában is guggolva pisilt. (nem volt ivartalanítva)

A mostani kutyám, apa-anya együtt voltak születésétől fogva. 10 hetesen került hozzánk, már emelgette a lábát.

A nőstény (ivartalanított), aki szintén velem van. Mindig guggolva pisilt, majd amikor 8 hónaposan hozzám került és itt nem nagyon lát más kutyát csak a hímet, rá egy hónapra elkezdett kísérletezni azzal, hogy guggolva háromlábon pisil, meg állva pisil emelt lábbal, mint a fiúk... Szóval szerintem, csak egymást majmolják. Próbálnak beilleszkedni, és ha azt látják, hogy a lányok guggolva, a

fiúk emelt lábbal pisilnek, akkor azt csinálják, ha nincs meg ez a minta, akkor csinálják, amit a többiek.


Persze, ezek csak az én tapasztalataim...lehet nem így van, de én ezt a végkövetkeztetést szűrtem le.

Lehet a domináns hímek jelölgetnek, akármi van....

2018. jan. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindenkinek megy a zöld pacsi. :)
2018. jan. 11. 19:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Hú, de lepontoztak! Pedig én csak azt írtam le, amit láttam 3 kutya esetében...na mindegy.
2018. jan. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy nem tudom, ezt láttad-e, de ezt a kérdést , már feltették egyszer, ezeket a válaszokat is elolvashatod:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3576496-miko..

2018. jan. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!