Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök yorkshire terrierre...

Kölyök yorkshire terrierre tényleg csak hámot szabad adni?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy a gyenge nyakuk, légcsövük miatt csak hámmal ajánlott sétáltatni, viszont azt meg tapasztalatból tudom az előző Havanese kutyám miatt, hogy nyakörvvel sokkal szebben sétálnak a kutyák. Szerintetek merjek nyakörvet adni rá, és ha igen, milyet?

2018. jan. 11. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Olyan pici kutyáról van szó, hogy jobb, ha később sétaltatod nyakörvvel. Míg pici, addig hamot javaslok, pont azért hogy véletlen se szorítsd meg a nyakát, de ez idő alatt is szokhatja a nyakörvet- csak a pórázt a hamba csatold, amíg kifejlett nem lesz/ meg nem erősödik.
2018. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Én felnőtt korban sem adnék neki nyakörvet:S
2018. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehogy is!!!!

A nyakörv sokkal jobb. Megtanul vele sétálni és nem roncsolod a gerincét. Egyáltalán nem gyenge a nyaka, hiszen terrier, a légcsöve meg teljesen egészséges. Ha kialakul szűkület az így is, úgy is kialakul.

2018. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is így gondolkoztam, mint Te, utolsó, csak elgondolkodtatott, hogy a nyaka kb olyan vékony, hogy a hüvelyk-és középső ujjamat ha összeérintem a kutya nyakán, majdnem összeér, pedig nem extramini! Igaz, nagyon fiatal, még le se vihetem, biztos erősödni fog még addig, de nekem ez szörnyen vékonynak tűnt a nyakörvhöz:)

Hát, így se tudom hogy mit csináljak, mert ellentéteset mondtatok:D

2018. jan. 11. 18:20
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Ha normális tenyésztőtől van (törzskönyvvel, garanciával, ahogy kell), akkor nem lesz semmi baja a nyakörvtől sem.


Ha egy szapis kutya, akinek lehet pl. légcsőszűkülete (meg ezer más baja), az persze más.

2018. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!