Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek NEM vált be a BARF. És...

Kinek NEM vált be a BARF. És miért?

Figyelt kérdés

2018. jan. 11. 19:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
nekünk nem vált be, az ok az volt hogy megunta és nem akarta megenni, azóta még kap néha nyers húst, de már táp a fő élelme.
2018. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Szintén nem vált be. Elkezdett sántítani a kutya és nem volt elég energikus. Erős sporttáp mellett nincs gond.
2018. jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Barátnőméknek sem vált be. Fakó volt a kutya szőre és alig volt energiája. Illetve egy másik kutya a baráti körben teljesen lesoványodott pedig megfelelő mennyiségű ételt kapott. Jó a BARF, de szerintem ugyan úgy mint az embereknél valaki nem bírja ezt vagy azt az ételt, a kutyáknál is lehet akinek nem válik be.
2018. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Fogyott a kutyám a BARF-tól, így más, 4-5 összeetvőből álló szuper kaját kap, WOlf of Wilderness-t. Azóta újra jó a súlya, elmúlt az éveken át tartó, havonta kiújuló fülgyulladása és nem fájnak az ízületei sem.
2018. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
7%
Nálunk nagyon nem vált be, a kereskedő rossz címre küldte, nem volt hajlandó elismerni a hibáját, több hétig ment a huzavona, mire végre megkaptuk a csomagot, szegény kutya éhen halt. :(
2018. jan. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

Enyém elkezdett válogatni, nem ette meg a zöldséget, csak a húst és a tojást, az meg nem jött be, hogy a kutya minden harmadik napon fanyalodott rá a maradékára. Utána megpróbáltam a filézett halat, 3. nap után annyira nyúlt hozzá, hogy kiszedte a táljából, hátha van még azon kívül valami. A hal az 5. napon megromlott.

Azóta csak minőségi tápot kap, jobb lett a fizikuma, szebb a szőre és csak oltásra viszem orvoshoz.

2018. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem lehet hogy valamit rosszul csináltatok?

Ha megfelelően van csinálva a barf, akkor egészségtől majd ki csattanó kutyákat eredményez.

2018. jan. 12. 18:10
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

Én barfoztam csak külső tényezők miatt kellett sajnos abba hagynom(munkarend,forrás,tárolási probléma)


Viszont az itt leírtakból nekem is az jön le,hogy vmit nem csináltatok jól.


Ha fogy a kutya akkor feljebb kell emelni az adagot. A 2% csak irányadó. Ennyin nekünk is fogytak a kutyáink egyik 3 % volt jó a másik 4%-al.


Sosem voltak jobb formában,sem az Acana,N&D,Orijen stb nem ért a nyomába a nyersnek.


Viszont tény az is,hogy nagyon utána kell nézni,mert könnyen kialakulhatnak hiány betegségek ha nem jók az arányok!

De sokan a kutya elé dobnak pár kocka répát meg farhátat és rámondják,hogy barfoznak. Közben nem ennyi.

Ki kell tapasztalni melyik hús az amit a kutya megeszik szívesen.


Hal meg tipikusan az,hogy vmelyik kutya majd megveszik érte vmelyik meg nem enné meg soha.


Nálunk az 5 éves imádja a halat. A másik meg inkább nem evett,ha hal volt a menü,így ő nem kapott utána.


De azzal egyetértek,hogy nyilván van kutya amelyiknek sehogy sem jön be a barf étrend. Minden kutya más. És ahogy tápokat is válogatni kell melyik a megfelelő így elképzelhető,hogy a nyerset sem bírja vmelyik kutya.


De alapjában véve akkor is ez a legtermészetesebb és egészségesebb étrend a kutyáknak.

2018. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
3.válaszoló vagyok. Én Londonban élek és itt már akkora kultusza van a barfozásnak, hogy készen lehet kapni lefagyasztva. Nekem a környezetemben többen etettek vele és bizony volt akinek nem vált be. Nézzétek meg az összetételt , nutriment a neve.
2018. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%

Ez pl a pulykás, de van vagy 10 féle.


[link]

2018. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!