Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le róla / mit...

Hogy szoktassam le róla / mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos kutyánk aki most kezd kanosodni és a 3 éves gyereken próbálja kiélni magát. Ilyenkor mindig nagyon mérges vagyok és leszídom meg rásózok a fenekére és elzavarom, de nem használ mert újból és újból ezen kapom. Tudtok valamilyen módszert amivel leszoktathatjuk erről vagy csak az ivartalanítás segít?

2018. jan. 11. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem 'kanosodás', hanem dominancia. Ő a falkavezér a családban, azért csinálja ezt. Kutyaiskolát keressetek, ahol megtanítanak titeket megnevelni a kutyát és bánni vele. Emellett persze nem árt ivartalanítani sem.
2018. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy az első mondja, ennek semmi köze az ivarérettséghez. Ez dominancia. Nálatok nevelési gondok vannak és a falkasorrend sincs tisztázva a kutya számára.

Keressetek kiképzőt/kutyaiskolát.

2018. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Mindenesetre ne hagyd a gyereket bugyi nélkül a kutyával egy légtérben...
2018. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Unikornispata ***** válasza:
54%
Hát akkora hülyeséget nem mondott az utolsó,hogy 0%-on álljon,bár kétségtelen,hogy ezt nyilván már a kérdező is megfogalmazta magában.Szerintem a kutyaiskola sokat segíthetne minden kutyásnak :)
2018. jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Az nem kanosodás, hanem dominancia.

Én ilyenkor vagyok nagyon mérges, mikor olyan emberek vállalnak kutyát, akik hangyafa**nyit se értenek a neveléséhez, utána meg nyekeregnek, hogy jaj ráugrott a kisgyerekre...

Apropó, ha a gyerek csinál olyat, amit nem kéne, őt is így próbáljátok majd nevelni? Leszidjátok, rásóztok a fenekére és elzavarjátok?

2018. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Ivartalanítani mindenképp, és ha látod hogy nem hat a fenékrácsapás akkor bizony más módszert kell kitalálni.Nálunk se vált be a rásózás sőőőt, csak rosszabb lett. Úgyhogy mi csak egy példát mondok: Erdőbe tiltás ellenére elfut, még egyszer szólok neki...ha nem jön már repülök is utána, megfogom és vége a bandázásnak már megyünk is haza. Tehát ilyen módszerekre gondolok...
2018. jan. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Ivartalanítás mindenképpen javasolt, de ez nem szexuális cselekmény egyébként.

A kutya maga alatt állónak érzi a gyereket, ami veszélyes is lehet. Nem a fenekére kell rásózni, hanem úgy kell rászólni, hogy abból a kutya kb. azt érezze, hogy megölöd, ha még egy ilyet meglátsz. (Persze ez nem igaz, de a kutyával ezt kell elhitetni).

Kutyaiskolát javaslok mindenképpen.

2018. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hogy lehet ilyen retardált mindenki (tisztelet a kivételnek). Miért ne lehetne kutyája annak aki nem tökéketesen tud mindent? Ilyen alapon gyereke se lehetne szinte senkinek. Ezt idő közben szépen megtanulja az ember.

Könyörgöm csak egy egyszerű kérdést tettem fel, azt már elhordtok mindennek.

Igen szófogadó, bármikor szólok neki egyből odajön. A környéken én vagyok egyedül aki póráz nélkül tudja sétáltatni a kutyáját, leül ha mondom, szobába be sem jön még ha nyitva is az ajtó meg minden. Egyedül ezzel az egy dologgal van kis gond.

Mostmár tudom, hogy ez a dominancia jele, eképp fogok cselekedni. Köszönöm a normálisabbnak

2018. jan. 12. 14:06
 9/9 Unikornispata ***** válasza:
75%
Igen Kérdező,én is kíváncsi lennék az itteni nevelés professzorok tevékenységére :D Az ötös például miért keverte bele a gyereknevelést?A gyerek megnő,és tudsz neki érvelni,hogy miért nem jó,amit csinál..a kutya okos,de ne magyarázza már meg senki,hogy ez nála is működik :D Kedves Kérdező,ne foglalkozz a hülyeségekkel :) Jó kutyázást és gyerekezést Neked :)
2018. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!