Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy szuka és egy kan...

Van egy szuka és egy kan kutyám. Itt az ivartalanítás ideje. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 8 hónapos, keverék, kis testű szuka kutyusom, és egy majdnem 3 éves kan golden retrieverem. Mivel a kicsinek lassan itt az ideje, hogy tüzeljen, és mivel nem akarunk több ,,családtagot", ezért dönteni kell, hogy melyik kutyust ivartalanítsuk. Az összes állatorvos azt mondja, hogy az adott kutya az ivartalanítást követően, nyugodtabb lesz, csak pozitív irányba változik(ha változik) stb. Viszont a kutyatartók 80%-a ennek az ellenkezőjét állítja. Szeretném ha ti leírnátok mit tapasztaltatok az ivartalanítás után mind szuka mind kan kutyáitoknál. Őszintén szívem szerint a szuka kutyust ivartalanítanám, a kan kutyust nincs szívem. Egyszerűen csak nincs. Nem akarom, hogy változzon. Szeretem mindkettőt, fontosabbak mint az életem. Szóval, szívesen várom a válaszaitokat!

#kutya #tüzelés #ivartalanítás #kan kutya #kan kutya ivartalanítás #szuka kutya ivartalanítás
2018. jan. 12. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs negatív tapasztalatom az ivartalanítással, sőt, mindenkinek ezt szajkózom. Az én szuka kutyám kicsit később, 4 évesen lett ivartalanítva, és azon kívül, hogy sétakor már nincsenek tőle megőrülve a többi udvaron a kutyák, semmi változást nem tapasztaltam.


A helyedben ha csak az egyik kutya ivartalanítása jöhet szóba, akkor mindenképp a szukát ivartalaníttatnám. Így biztosan nem lesznek kölykei. Ha a kant ivartalaníttatnátok, attól még minimális esély lehet rá, hogy vemhes lesz a szuka, gondolok itt olyanra, hogy elszökik, vagy bemegy hozzá kan kutya, vagy hasonló baleset. Nyilván tényleg kicsi rá az esély, de azért én ettől félnék.

2018. jan. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két kan és két szuka kutyám van,mind ivartalanitott. kanok kedvesebbek lettek,játékosabbak,nem jelölnek annyit az utcán,nem akarnak verekedni.Csak pozítiv írányba változtak.Ugyanez jellemző a két szukámra is.Megszabadulnak csomó felesleges stressztől,amit a nemi ösztön okoz nekik.Plusz csomó leendő betegség is megelőzhető így.
2018. jan. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyát kivéve aki nem altatható nekem mind a négy kutyám ivartalanítva van, két szuka egy kan (a harmadik szuka aki nem altatható). Az én véleményem az hogy mindkét kutyust ivartalanítsd, mert mindkettőre jótékony hatással van (a kan se akar majd szökni szukák után, a szukák se fogadják a látogató kanokat).

Viszont ha csak az egyiket akarod mindenképp a szuka legyen az, mert ha a kant ivartalanítanád a szukához akármi kóbor kutya ugyanúgy beszökhetne és befedezhetné, akkor ugyanott tartotok hogy ivartalanítani kell ha nem akarjátok a nem kívánt szaporulatot.


Igaz a szukáknál nagyobb műtét, és az első napokban főleg fájdalmaik vannak és nehezen viselik, de sok betegséget is megelőzöl vele. A kanoknál kisebb műtét, hamarabb is gyógyulnak bár az én kutyámnak a varrat egyszer begyulladt mert a herezacskó nagyon érzékeny és nehezen gyógyuló terület a doki szerint, de nála sem volt igazából komplikáció. Én úgy vettem észre hogy sok dologban nyugodtabbak, mármint egymást jobban tolerálják (az egyik mentett kutyus problémás volt az elején a többivel, de az ivartalanítással szinte elvágták ezt a viselkedést), viszont ugyanolyan játékosak maradtak, nem punnyadtak vagy híztak el. A 12 éves ivartalanított szukám fiatal kutyákat meghazudtolva játszik és ugrabugrál. :)

2018. jan. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

*négyből három kutyám ivartalanítva van és a negyedik nem altatható nincs ivartalanítva


Bocsánat már kicsit késő van. :)

2018. jan. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy a szuka kutyusom vemhes legyen kicsi az esély, mert nem tudnak hol kiszökni, ez a kan-ra is érvényes nyilván. Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! Végül lehet az lesz, hogy mindkettőnél sor kerül rá.
2018. jan. 13. 00:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sajnálnod egyiket sem, a kannak is jobb lesz tőle.

Az én kanomat muszáj volt ivartalanítani, mert súlyos prosztatagyulladása lett. Herék nélkül pedig ez megszűnik, és nem is újul ki többé.

Meg sok kutya kap öregkorára hererákot vagy prosztatarákot, ezeket is megelőzi az ivartalanítás.

Az én kutyám személyisége nem változott meg, csak annyiban, hogy nem állandóan a szukák s*ggét nyalja.

2018. jan. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 válaszával kapcsolatban jutott eszembe, hogy ha a kant is ivartalanítjátok, akkor kérjétek a zacskó eltávolítását is. Sok doki otthagyja sajnos, ami nagy hiba, mert bajokat okozhat, begyullad, baktériumok rejtekhelyévé válik, stb.
2018. jan. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha mindkét kutyával hosszú távra tervezel, akkor ivartalanítsd őket. Mert gondolom azt te sem szeretnéd, ha 10 eves koruk felett kéne műteni őket egy esteleges betegséggel (kannál daganat, májsejtes basidioma, prosztata daganat, stb, szukánál pyometra, mukometra, emlődaganat, stb.)

Az én labradoromat 5 éves korában ivartalanították, annyit változott, hogy nem nyalja a szukák pisijét.

2018. jan. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kant 5 évesen ivartalanitattuk és nem igazán változott semmit. Mindig jelölgetne, felnyalja a szukák pisijét, viszont a kanokkal talán kevésbé domináns, de nem tudom, hogy ezt az ivartalanitásnak vagy a nevelésnek köszönhetem.


Amúgy érdekes volt benne, hogy ivarosan sem érdekelték különösebben a tüzelő szukák, viszont mintha a szukákat jobban érdekelte volna, mikor ivaros volt.


A szukát pedig 1 éves kora előtt ivartalanitottuk, ezért nem tudom, hogy okozott-e valami változást benne. Amúgy szukáknál nem is nagyon szokott...

2018. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem h megváltozik imádott kutyám, de tüzelés alatt kibírhatatlanul viselkedett. 6éves korában került rá sor, a műtéte utáni napon eléggé megviselt volt, de szerintem fiatalabb korban hamarabb kiheverik. Az ég világon semmit nem változott, lehet, hogy egy picivel könnyebben hízik, de ezt nagyon egyszerű kontrollálni. Nem tudom, hogy ez az ivartalanítás miatt van-e, de azóta rengeteget fejlődött a kutyákkal való kapcsolata. Én csakis ajánlani tudom, szinte nulla hátránya van, es ezt csak egyszer kell csak kifizetni, és a kutyád is várhatóan több ideig fog élni. Minden kutyatartónak ez egy nagyon felelősségteljes döntés, és minden ivartalanitott kutyával közelebb kerülünk ahhoz, hogy a lehető legkevesebb kutya legyen menhelyen. (A probléma ellenben az, hogy akinek igazan fontos lenne az ivartalanitasa a kutyájának, ahhoz ez az Info nem jut el, vagy szimplán nem érdekekli- szaporítók)
2018. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!