Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita. Mennyi az annyi?

Akita. Mennyi az annyi?

Figyelt kérdés
Nemsokára magam mellé veszek egy akita kölyköt és ilyen nagytestű (50+ kg) kutyám még nem volt. Kölyökkorban érdemes tápozni (és ha igen melyiket) vagy lehet egészen kölyök kortól BARFozni(ha egyáltalán érdemes)? Mennyi mozgás kell neki (kölyök és felnött kor), mert a tenyésztő(lehet ő a minimumot mondta) és a akita tartó fórumokon lévő informűció nem egyezik. Bír nagyobb túrákat (bár gondolom ez hozzászoktatás kérdése is)?

2018. jan. 13. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

milyen akitád lesz? japán vagy amerikai? a japán az maximum 45 kg, az amcsi akita sem sokkal nehezebb. Az enyém napi 2-3 óra sétával elvan, ezt úgy hogy a földek között, vagy erdőben sétálunk és szabadon van engedve, a behívásra rá kell gyúrni és a szocializációra is. Hosszabb túrákat (4-5 óra) jól bírja, kis pihenőkkel nagy távot meg tud tenni. Városban nem szeret sétálni. Etetni mi táppal etetjük mert a barfot nem ette hosszútávon. Melyik kennelből veszed? Egyébként ezek alap infók, remélem a híresen makacs természetéről azért tájékozott vagy. egyébként 1 éves kora előtt nem annyira érdemes hosszú túrákra vinni mert kölyök korban nem szabad túlterhelni őket.


2 éves, japán akita inu, szuka, 30kg, happy dogot eszik.

2018. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Első körben azt javasolnám, hogy jól nézz utána kitől veszed a kutyád mert bőven akad 'törzskönyves szaporító' is. A facebookos Akita csoportban is.


Gondolom ha Akitát akarsz akkor utána néztél a fajtának, tisztában vagy vele, hogy ez nem való mindenkinek és könnyen kifog rajtad a kutya ha nem vagy felkészülve rá. (Például az első válaszoló hónapokon keresztül itt panaszkodott, hogy az ő Akitája válogatós. Nos válogatós kutya továbbra sincs, csak amelyiknek a gazdája megengedi. Az egészségügyi problémára most ne térjünk ki.)


Nyugodtan etetheted BARF szerint, bár elhuzás után én adnék neki egy hetet amég szokja a helyzetet. Addig pedig etesd azzal amivel a tenyésztő etette.


Nem tudom melyik fórumokat olvastad de ha a facebook csoportokat akkor azzal számolj, hogy tele van az összes Akita tartásra teljesen alkalmatlan emberekkel, nagytöbbség szaporítótól vette a küllem miatt.

Különben ilyen napi 2x 1.5óra szimatolgatós séta elég neki és ezen felül egy kis játék, egyéb foglalkozás. Túrázni tudsz vele, bírni fogja ha nem a legnagyobb melegben tervezed meg persze ne hirtelen a semmiből egy 15km-es erdei útra vidd.

2018. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a választ. Tápból melyikkel eteted (mi Taste of the Wild-ra esküszünk az eddigi kutyáink is azt kapták nemi konzervel), BARFozni nem BARFoztam sosem, de elkezdeni sem késő:) Tájékozódtam és tapasztaltam is már az akita sajatosságait (nyilván mindenre nem lehet felkészülni) amennyire lehetett.


Egyébkent japán lesz(horvátoktól) február vége körül (kb. 10 hetesen adják).


#2: Volt már kutyám előtte, csak nem ekkora, de köszönöm az aggódásod.

2018. jan. 13. 16:55
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
Azért kutya és kutya között is van különbség és nem feltétlen a méretre gondolok. Simán megbírkózhatsz egy goldennel de például egy Shiba/Akita, bámilyen szánhúzó vagy bármilyen komolyabb munkakutya ettől még kifoghat rajtad.
2018. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
EL tudod fogadni, hogy képes vagyok önálló döntést hozni a rendelkezésemre álló információkból? Köszi az aggódást, amennyire lehet felkészültem.
2018. jan. 13. 18:17
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem ajánlott kicsiként barfozni. A legnagyobb odafigyeléssel sem tudod megadni mindazt a tápanyagot, amire egy nagytestű kölyöknek szüksége van.


A mozgásigènyét majd látod és majd igazodsz hozzá. Fajtán belül is ég és föld lehet. De alapvetően aktív fajta, így a napi kemény lemozgatást be kell kalkulálni. Persze, hogy bírja a nagyobb túrákat, de inkább majd csak egy-másfél éves kora után.

2018. jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta, hogy nem fogsz tudni megbirkózni egy Akitával és azt sem hogy felelőtlenül csak a külleme miatt választod ezt a fajtát. Szimplán csak a "Volt már kutyám előtte, csak nem ekkora" kijelentésed félreérthető, mintha azt hinnéd minden kutya egyforma természetű csak más méretűek.


Sok sikert (és kitartást) a kutyához! :)

2018. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7: Igazad is lenne csak én a etetési "hibák" és annak következményeik érdekeltek illetve a lehetséges energia szintje(mi sokat kirándulunk, így kanapékutya szóba sem jöhet, de az akita nem is tűnt annak). A legtöbb dologra maga a tenyésztő is válaszolt, de a táplálás sok dologtól függ.


Nyilván lesznek kihívások egy akitánál, de ezzel maximálisan tisztában vagyok.

2018. jan. 13. 20:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
hát ilyen célra lehet hogy nem az akita volt a legjobb választás, de annyira rossznak sem mondanám. Szerintem a biztos siker és nyugodt élet érdekében járjatok vele kutyasuliba, hogy a későbbiekben élvezhessétek a sétákat.
2018. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kutyasulikat nézegettem és egyik sem tetszik/szimpatikus. Az elöző kutyáimat is én/mi neveltem(tük) tanítottam(uk) és bár nem kevés munka árán, de sosem volt gondom velük, szerintem itt is hasonlóan fogunk eljárni.
2018. jan. 13. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!