Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Volt már szalmonellás a kutyátok? Nyersen etettek?

Nem lehet már kiigazodni, hoyg most lehet-e baja a nyerstől a kutyának vagy nem. Elkaphat-e fertőzéseket a nyers étrendtől (sertés és vaddisznót leszámítva). (Férgességen kívül.)
Nem elméleti válaszokat szeretnék, hanem hogy a gyakorlatban volt-e valakinek valaha is ezzel problémája?

Nekem sok-sok év alatt egyszer sem, de nemrég olvastam egy állatorvosi közleményt, hogy de márpedig a nyers az szalmonellát és egyéb betegségeket okozhat a kutyáknál.

Meg hogy pocsolyából ne igyanak... többet isznak az enyémek pocsolyából, mint az itató edényükből, de attól sem lett még soha bajuk.

Most akkor mi van?....

01-13 23:34  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Nem volt. 3 és fél éve eszik nyerset, és nagyon-nagyon gyakran iszik pocsolyából a parkban ahova járunk. Neki jobban esik mint a tiszta víz amit viszek neki :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 01-13 23:49 Privát üzenet
Nálunk még nem volt ilyen probléma sem a cicaknál sem a kutyánál. Én ezzel úgy vagyok hogy felfogtam a csekély mertékű kockazatot és vállatam. Pocsolyából ivással volt már problémánk (giardia). Ennek ellenére nem rohanok sikítva azóta sem, ha látom hogy pocsolya vizet iszik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont tegnapelőtt 00:22 Privát üzenet
A pocsolyát azért nem javasolják, mert a gardia bélfertőzés esélye úgy elég nagy, a gardia pedig emberre is veszélyes. Ha a kutya sokat lefetyel a vízből havonta kell széles spektromú féreghajtót alkalmazni, de a gradia pl. egy nagyon alattomos fertőzés, nehéz kiirtani.
A szalmonella, a kutyára nem veszélyes, nálunk ugyan nem fordult még elő, de ismerősi környezetben igen. ÉS Igen nyers koszttól. Maga a betegség a kutyára esetleg nem ártalmas, de a bélsár ürítésével az emberre már veszélyes elehet főleg kisgyerekekre. Az állatorvosok főleg ezért mondják, mert nekik nem csak az állatok hanem a gazdik jólétét és egészségét is figyelniük kell. Kisgyerekes családoknél lehet nagyobb a veszély, ahol nem biztos hogy kutyázás után első a kézmosás.
Ez a tipikus jobb félni mint megijedni eset.
Ha valaki aggódik, akkor BARF etetés mellet érdemes évente egyszer teljes vérképet csináltatni, és kifejezetten kérni kell a bélsár vizsgálatát gradiára és szalmonellára, bár a szalmonella kimutatásáról nincs pontos ismeretem. A lényeg hogy le kell évente szűrni a kutyát és akkor mindenki megnyugszik.
Az esély megvan, de nincs megírva a nagykönyvben. Talán 200-ból egy eset ha előfordul ami a szalmonellát illeti. Sajnos a gardia fertőzés jóval gyakoribb.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont tegnapelőtt 10:40 Privát üzenet
Nem nyersezek rendszeresen, de időnként kapnak nyers húst. Az előző kutyám volt szalmonellás, de nem a nyerstől, amit én adtam neki, hanem felette a kaját, amit az öreg nénik kiraktak a kóbor macskáknak. Az pedig ki tudja, hogy mi volt és mióta állt ott.
Pocsolyából én sem engedem, hogy igyanak, de nem a fertőzések miatt, hanem mert egyszer találkoztam egy gazdival, akinek úgy halt meg a kutyája, hogy beleivott a pocsolyába, amiben fagyálló volt.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont tegnapelőtt 13:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Azokhoz szól a kérdésem, akiknek Bichon Bolognese kutyája van. A ti kutyátok hány kg?
A ti kutyátok is szokott "dorombolni"?
A ti kutyátok hogy viseli a petárdát/tűzijátékot? Mit csinál ilyenkor?
Ti hagyjátok, hogy a kutyátok arcon, és szájon nyaljon titeket?
A ti kutyátok is gyakran így jár? Hogy védekeztek ellene?
Egyedülálló, lakásban élő kutyatartók! Nincs gond abból hogy amíg dolgoztok,8-10 órát, addig a kutyátok egyedül van a lakásban?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | WebMinute Kft. | | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu