Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már szalmonellás a...

Volt már szalmonellás a kutyátok? Nyersen etettek?

Figyelt kérdés

Nem lehet már kiigazodni, hoyg most lehet-e baja a nyerstől a kutyának vagy nem. Elkaphat-e fertőzéseket a nyers étrendtől (sertés és vaddisznót leszámítva). (Férgességen kívül.)

Nem elméleti válaszokat szeretnék, hanem hogy a gyakorlatban volt-e valakinek valaha is ezzel problémája?


Nekem sok-sok év alatt egyszer sem, de nemrég olvastam egy állatorvosi közleményt, hogy de márpedig a nyers az szalmonellát és egyéb betegségeket okozhat a kutyáknál.


Meg hogy pocsolyából ne igyanak... többet isznak az enyémek pocsolyából, mint az itató edényükből, de attól sem lett még soha bajuk.


Most akkor mi van?....


2018. jan. 13. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt. 3 és fél éve eszik nyerset, és nagyon-nagyon gyakran iszik pocsolyából a parkban ahova járunk. Neki jobban esik mint a tiszta víz amit viszek neki :)
2018. jan. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még nem volt ilyen probléma sem a cicaknál sem a kutyánál. Én ezzel úgy vagyok hogy felfogtam a csekély mertékű kockazatot és vállatam. Pocsolyából ivással volt már problémánk (giardia). Ennek ellenére nem rohanok sikítva azóta sem, ha látom hogy pocsolya vizet iszik.
2018. jan. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A pocsolyát azért nem javasolják, mert a gardia bélfertőzés esélye úgy elég nagy, a gardia pedig emberre is veszélyes. Ha a kutya sokat lefetyel a vízből havonta kell széles spektromú féreghajtót alkalmazni, de a gradia pl. egy nagyon alattomos fertőzés, nehéz kiirtani.

A szalmonella, a kutyára nem veszélyes, nálunk ugyan nem fordult még elő, de ismerősi környezetben igen. ÉS Igen nyers koszttól. Maga a betegség a kutyára esetleg nem ártalmas, de a bélsár ürítésével az emberre már veszélyes elehet főleg kisgyerekekre. Az állatorvosok főleg ezért mondják, mert nekik nem csak az állatok hanem a gazdik jólétét és egészségét is figyelniük kell. Kisgyerekes családoknél lehet nagyobb a veszély, ahol nem biztos hogy kutyázás után első a kézmosás.

Ez a tipikus jobb félni mint megijedni eset.

Ha valaki aggódik, akkor BARF etetés mellet érdemes évente egyszer teljes vérképet csináltatni, és kifejezetten kérni kell a bélsár vizsgálatát gradiára és szalmonellára, bár a szalmonella kimutatásáról nincs pontos ismeretem. A lényeg hogy le kell évente szűrni a kutyát és akkor mindenki megnyugszik.

Az esély megvan, de nincs megírva a nagykönyvben. Talán 200-ból egy eset ha előfordul ami a szalmonellát illeti. Sajnos a gardia fertőzés jóval gyakoribb.

2018. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem nyersezek rendszeresen, de időnként kapnak nyers húst. Az előző kutyám volt szalmonellás, de nem a nyerstől, amit én adtam neki, hanem felette a kaját, amit az öreg nénik kiraktak a kóbor macskáknak. Az pedig ki tudja, hogy mi volt és mióta állt ott.

Pocsolyából én sem engedem, hogy igyanak, de nem a fertőzések miatt, hanem mert egyszer találkoztam egy gazdival, akinek úgy halt meg a kutyája, hogy beleivott a pocsolyába, amiben fagyálló volt.

2018. jan. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszkoat!


Ájj, ez a fagyálló good point...

Én 2-3 havonta féreghajtok.


És a szalmonella a kutyáknál mennyire gázos lefolyású?

Az egyik kutyám múltkor egy 2 napja rohadó záptojást is felnyalt, semmi baja nem lett attól sem.:D


Jó lenne tudni, min múlik, hogy megbetegszik-e a kutya vagy nem... tényleg a legyengült immunrendszeren múlik-e...


Az enyémek a nyers óta ne mis kaptak el semmit. Előtte ment a bélgyulladás rendszeresen. Meg fül, szemgyulladás is...

2018. jan. 17. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk elég komoly hasmenés volt. De ez meg azért furcsa, mert egyszer ugyanez a kutya ellopott egy doboz záptojást és semmi baja nem lett.
2018. jan. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!