Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyus...

Szerintetek milyen kutyus lesz a fehér foltosból? Anyuka tacsi, apuka ismeretlen. Mekkora lesz nagykorában? A képen 4-6hetes.

Figyelt kérdés
Kutyust szeretnénk. Van egy 5éves kisfiunk. Elég nagy az elvárásom, de szaporítóellenes vagyok. Mindenképp menhely, vagy mentett kutyus, illetve még a "szerelemből"született kiskutyus jöhet szóba. Kicsi legyen, panelban lakunk. Játékos örökmozgó, aki azért tud nyugis is lenni. Nem ugatós, rövidebb szőrű, akivel nagyokat lehet sétálni, labdázni. Találtam ezt a "szerelemből" született kis tüneményt. Félek, hogy mekkora lesz nagykorában. Ha tacsi az anyuka, apuka ismeretlen, vajon max mekkorára nőhet? Szerintetek milyen kutyus lehet az apuka?
2018. jan. 14. 13:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2018. jan. 14. 13:07
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Az jó, hogy szaporítóellenes vagy, de a "szerelemből" született kutya is szaporítótól van. Merthogy ez is szaporítónak számít, kérdés, hogy azért lettek kicsik, mert a gazdi szeretett volna almot, vagy mert felelőtlen volt, és valahogy hozzáfért a kutyájához egy kan...

Én az ilyeneket sem támogatnám, inkább menhely, vagy mentett kutya.

2018. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
hát ez a szuka nekem még nyomokban sem tacskó, az is utcai vegyes aztán a felmenői között lehet bármi csivavátó, kaukázusiig és erre rátesz hogy a kan teljesen ismeretlen. Elég kicsik még, nem igazán lehet megmondani mekkorák lesznek.
2018. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kép alapján az anyuka sem tűnik tacsinak, biztos lesz vagy közepes testű mindkét kicsi.
2018. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek. Az első két oltás, féreghajtás és chip meglegyen, ha már mindenképp el akarod hozni, ez a minimum hogy ezt beadatja a tulajdonos, ha már hagyta elleni a kutyáját. Azt kb lehetetlen megmondani hogy mekkora lesz a kölyök később.
2018. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A további képen ott a van a tacsi aki az anyuka. Igaziból nem tudom, hogy akaratlanul vagy akarattal születtek-e. Bár nem tudom miért nem ivartalanítatták a tacsit.Sajnos akkor lehet hogy még várunk az igazira. Mert a méret nagyon fontos. 4-6hós kutyusról, már megállapítható a méret? Rengeteg kiskutya van menhelyeken, de félek, hogy kétszer akkorára nő meg, mint amire számítunk. Kisfiam miatt viszont kölyök kutyust szeretnénk, hogy tényleg hozzá tudjon nőni.Úgy értve megszokja a kutyus a kisfiamat és abba nőjön fel. Ne vegye pl. "zokon"a kutyus, ha pl. előbb ér oda ő a labdához, mint a kutya.Szóval nagyobb legyen a kötődés is. Időnk lenne "babakutyára"is. Sőt mivel nem lehet sajnos kistesó, valószínű ő lenne az a családba! :)
2018. jan. 14. 13:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt már anyakutya se tacsi, inkább közepes méretű keveréknek látszik. A kölykök meg úgy néznek ki, mintha valami bullszerűség is lenne bennük. Valószínűleg inkább közepes termetűek lesznek. Meg szerintem eleve biztonságosabb menhelytől örökbe fogadni, ott legalább ellenőriztetik őket állatorvossal, megkapják az első oltásokat meg a chipet. A Noé állatotthonban pont vannak most kistestű kölyökkutyusok, akik nemsokára gazdikereső státuszba lépnek.
2018. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. Igen, most tünt fel nekem is hogy az nem is tacsi. A kőzepes nekünk már nagy lenne a lakásban. Megnézem a noét. Nagyon sok a menhely az országab, szinte képtelenség követni, és észben tartani.
2018. jan. 14. 13:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ők minimum közepes termetűek lesznek. Az anyuka nem tacskó, hanem keverék(max van benne tacskó, de nemetjuhászos beütést is tartalmaz). A kepek alapján azért ő sem olyan picike. A kölykök szerintem staff keverékek.


[link]

2018. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy ami már hosszabb testű görbe lábú már tacskó. Nos ez a kutya még tacskó jellegűnek se mondható. Nagyon utcai vegyes. Kölyök meg bull tipusúnak néznek ki.


Ha tippelnem kéne 10-25 kg nőhetnek.

Kicsinek is eléggé nagyok.


Ezek inkább közepes testűek lesznek.


Szerelem kölyköket sem szabad támogatni,mert nem fogja ivartalanítani a szukát és majd újra és újra szerelem kölykök fognak születni. De ha rajta maradnának a kölykök akkor lehet meggondolná az ivartalanítást vagy jobban oda figyelne.


Ha tacskót szeretnél akkor a tacskó fajtamentéssel is felveheted a kapcsolatot vagy bármelyik szervezettel

2018. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!