Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy lassan 9 éves beagle...

Van egy lassan 9 éves beagle kutyám. Nemrégiben figyeltük meg hogy időnként remegnek a hátsó lábai. Mi okozhatja ezt? Valami betegség előjele is lehet?

Figyelt kérdés
Egyébként teljesen aktív,ugrál,szaladgál,nincsenek fájdalmai,tökéletes az étvágya.De ez a remegés akkor is jelenthet valamit.Biztosan öregszik és ez is okozhatja,kopnak a porcok,vagy az ízületek rozsdásodnak???Említsem meg az állatorvosnak?
2018. jan. 14. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztosat csak doki tud mondani, jobb, ha említed neki, nehogy baj legyen.


Mondjuk én ilyet akkor tapasztaltam, mikor december elején az utcáról befogadtam egy beagle-jellegű kölyköt. Pár napig volt nálam, aztán gazdihoz került, de addig nem tudtam beengedni a fűtött házba, mert borzasztóan bolhás és férges volt szegény. Szóval addig sajna fáznia kellett, láttam is, ahogy remeg, főleg a hátsó lábain látszott.


Na most nem tudom, nálatok kint van-e a kutyus, tehát fázik-e. Inkább doki nézze meg, mert ez kb. semmi, amit leírtam.

2018. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ismerőseim idős kutyáinak is szokott remegni a lába, szóval szerintem teljesen normális, pláne ha amúgy a közérzete jó
2018. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisebb terriereknek, különösen foxinak, jrt-nek mindig remeg a lába, mikor csak kicsit is idegesebb. Ez természetes is lehet, persze ebben az esetben azért nem valószínű, hogy erről lenne szó.


Általában a remegés az izom nem megfelelő regenerálódása miatt van akkor, ha leépül, vagy ha nagy erőkifejtés történt. Ha erről van szó, akkor ezen tudsz javítani. Pl a kutyáknak való vas tartalmú készítmények is jók erre. Vagy okozhatja izomgyulladás is, de akár egy az izomban elpattant ér miatti károsodás is. Akkor pedig értelem szerűen gyógyszer kell.

Nyilván biztosat orvos tud mondani. Itt, látatlanul, ennyi leírásból ezt nem lehet megállapítani.

2018. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. jan. 14. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!