Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyire sok embernek...

Tényleg ennyire sok embernek nincs önismerete?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat sétálok a kutyáimmal, ennek köszönhetően sok gazdi-kutya párost látok.

Félelmetes, hogy mennyi a határozatlan gazdi és a "falkavezér" kutya.

Pl. 20 éves, 50 kg-os fiatalember repül egy amstaff után, szinte kölyök doberman szájkosárral, 20 cm-es pórázon vontatja a fiatal hölgyet stb. Szerintem túl nagy falat nekik egy ilyen határozott gazdit igénylő kutya. Nem szoktam ezen bosszankodni, de ma egy idős asszony póráz nélkül sétált egy ivaros kan rotival. Ami nem baj, de odarohant hozzánk és rátámadt az egyik kutyámra. Szerencsére semmi baj nem történt, mert közéjük ugrottam és elrántottam a saját kutyámat. A néni meg röhögött, hogy milyen aranyos, hogy játszanak. Egyáltalán nem volt "ura a kutyájának". Annyiban hagytam, de talán nem kellett volna. Ti is találkoztok ilyen felelőtlen gazdikkal? Le kellett volna állnom elmagyarázni neki, hogy a kutyája nem játszott? Hogy reagálnátok egy ilyen helyzetben?


2018. jan. 14. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy ilyenkor még nekik áll feljebb. Hasonló eset, amikor már a lábadat harapdálja valami kis yorkie jellegű kutya, a gazdája meg kiabál utánad, hogy "nem bánt!" és ha arrébb rúgod, még te vagy a gonosz állatkínzó.
2018. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Sok embefnek a kutya csak kiegészítő, faroknövelő, vagy gyerekpótlék. Nem nevelik, fogalmuk nincs a viselkedésükről, a kutyatartás kimerül a simogatom-etetem-esetleg sétáltatom hármasban. Aztán csodálkoznak, ha a kutya tojik rájuk, nem fogad szót.

Egy ismerősöm vett egy mopszot, a férje és a fia jár a kutyával suliba, ő meg direkt nem tartja be a szabályokat, mert szegény kutyuska biztos szomorú lesz. Így hiába járnak suliba, ott tökéletesen működik a kutya, otthon meg katasztrófa.

2018. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utcánkban egy kigyúrt pasi sétált póráz nélkül ivaros kan pitbulljával és a kutyája nekiugrott a 8 hónapos szuka juhászomnak aki szintén begojózott és megvédte magát(én sokkal jobban megijedtem,mint a kutyám) mire észbekaptam arra már a pasi is ott volt,próbálta szétválasztani de inkább órdibált ,akkor rászoltam az enyémre és ő abbahagyta,mire arrébblöktem a pittbult a 40 kilómmal....szóval. Nagyon felháborodtam, hogy én küzdök azért,hogy jólnevelt kutyám legyen és csak pórázzal sétálok(egyébként nem kéne,mert tud rendesen láb mellett sétálni,csak gondolok azokra akik pl.félnek,mert nem kis pédány).Nagyon felháborító,hogy egyesek nem képesek megnevelni a kutyájukat,sőt még egy pórázt se képesek rátenni...
2018. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Mi kutyáinknak egy pincsi jellegű kutya támadt acsarogva ,lábbal odébb toltuk,erre meg mi lettünk a szemét állatkínzók,miért rugdaljuk a kutyáját?

Megjegyeztük,hogy neveletlen kutyára pórázt kéne rakni,akkor is ott pampogott.


Sajnos se kutyát se gyereket nem tudnak nevelni nagyon sokan! Mert jajj szegény..


Nem mérnek fel semmit, itt egy idős ember 80 és a halál között volt már,alig bírt menni és egy kau mixxel közlekedett sokszor póráz nélkül,több kutyát megtámadott ,asszem egy el is pusztult.

Millió feljelentés,névtelen levelet kapott de semmi nem történt.


Nekem kistestűim vannak és tudom azt,hogy az a kutya ránk támad az én kutyáimnak esélye sincs. MIndig félve sétáltunk,meg változtattunk már útvonalat. De még így sokszor belefutottunk.


Lehet le leszek pontozva,de szerencsére a kutya nyáron meghalt,öreg volt egyébként. Végre most nincs a környéken más kutyás akitől félhetnék.


Régen volt egy staffis pasi,de az uszította a kutyáját más kutyájára,meg beszólógatott stb. Az is fél évig biztos rettegésbe tartott minden normális kutyást.Szerencsére elköltözött.


Kau mix meg már 10 éve biztos rettegésbe tartott mindenkit.

2018. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok a hü lye. 4 hónapja vagyunk gazdik ezalatt 2 támadás ért minket. Kis menhelyesünk, hiaba volt alul szocializált, mikor elhoztuk, 4 hónap alatt jobban nevelt, kiegyensúlyozottabb lett mint a legtöbb kutya a lakótelepen.

A legtöbb embert nem érdekli, hogy normális kutyájuk legyen. Akik eljutnak kutyasuliba azok közül is sokan nem értik meg, hogy mit miért csinálunk, nem szánják rá az időt, hogy utánaolvassanak elgondolkozzanak a dolgokon. Szomorú, de ez van. Minket gyakran megdícsérnek, hogy "milyen könnyű nektek, ilyen okos kutyátok van". Én ezen jól felhúzom magamat és elmondom, hogy ha így meg úgy csinálná, akkor neki is jó kutyája lenne. De persze senki nem hiszi el, nem ismeri be, hogy ő a hunyó.

2018. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5-ös, én is úgy "szeretem", amikor azt mondják, hogy milyen jó nekünk, hogy a térdünk mellett sétálnak a kutyák- pórázon, vagy anélkül.

Abba nem gondolnak bele, hogy ezt elérni nagyon sok munkával járt. Azt hiszik, hogy a mieink így születtek.

2018. jan. 14. 21:36
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen a sétáltatás az egy külön tudomány :)

Mindig jókat szórakozunk azokon, akiket a kutyája sétáltat és nem fordítva. Egyébként ez a mienknek is nehezen megy, de sosem hagyjuk rá a dolgot a fordulásos módszert használjuk. Tudja mit várunk el, de a menhely után, annyi izgalmas dolog van a külvilágban még hónapok elteltével is. Most épp ettől a pár centi hótól van megbolondulva. A témához még annyit, hogy én a kutyanevelési hiányosságokat a gyereknevelésben is látom. Semmi dolgok mögé tekintés, semmi következetesség, semmi nyugottság, semmi határ. Egyszerűbb rámondani,hogy á az yx -nak ilyen a természete. A kutyáknál is ez megy. Jajj hát fifikenek ilyen a természete. Legtöbben el vannak foglalva a saját kis életükkel és nem szánnak időt ezekre a dolgokra. Sokkal egyszerűbb sopánkodni, mint felemelni a hátsójukat a kanapéról.

2018. jan. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!