Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik lenne a jó választás...

Melyik lenne a jó választás szerintetek?

Figyelt kérdés

3 fajta érdekel de nem tudok dönteni köztük:orosz fekete terrier,kaukázusi és a közép-ázsiai. Megfogadtam hogy amint lesz házunk és kellő időnk egy ilyen kaliberű második kutyára akkor az alábbi fajták közül választunk egyet. Végre eljött ez az idő.


A jelenlegi családot 4-en alkotjuk. Feleségem ,kislányunk és én na meg persze a 3 éves kan francia bulldogunk.


Kan kutyát szeretnék (ivartalanítva lesz)

Természetesen a megfelelő oktatás/nevelés és szociálizációt megkapja ahogy mozgatásból sem lenne hiány

Tenyésztőtől


2018. jan. 14. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül az oft-t javasolnám, kutyaiskolával, képzéssel.


A kau és káj pásztorkutyák, fő feladatuk a területőrzés, vagyonőrzés. Nagy szabadon bejárható területre van szükségük, viszonylag önállóak, nem rendelik magukat annyira alá az ember parancsának, mint más fajták. Csodálatos állatok egyébként, de tényleg érteni kell hozzájuk.

2018. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Orosz fekete terrier :)


Szerelmes lettem a fajtába már 3 éve, sokat tudok róluk,sok vendégünk van :) eléggé kapcsolatban vagyok velük.


Panelban lakok 4.en még nem tudok venni egyet sajnos :(


kau és káj más kutyát nehezen tűr meg főleg azonos neműt meg hiába az ivartalanítás.


Viszont az OFT kozmetika igényes fajta,minimum 2 havonta kozmiba kell vinni. Hetente alaposan átfésülni.

2018. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2 OFT tulajaként mondom, hogy folyamatos fesules (2 hetente járunk kozmiba) és mindennapi mozgatás mellett fantasztikus társak :)
2018. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a Kaukázusira szavazok.

Nekem Amstaffom meg Pincsim van, páromnak meg Kaukázusija. Mindhárom kan, semmi gond velük.

2018. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a három közül kell egyet választani, akkor az OFT.

A másik kettő kőkemény pásztor fajta. Hatalmas (megyényi) területek őrzésére lettek kitenyésztve. Mindkettő divatos fajta lett, de csak nagyon kevesen értenek a nevelésükhöz.

Nagy kötöttség egy ilyen kutya. Pl. elfelejtheted a póráz nélkül bandázást más kutyákkal. Vagy legalábbis nagyon ritka az olyan egyed, akit meg lehet úgy nevelni, hogy elfogadja a többi kutyát.

Mondjuk a portátokra biztosan nem jutna be senki engedély nélkül :)

2018. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem személyes tapasztalatom csak az.oft-al van. Lakótelepen, 50 nm2 en tartja egy kedves hazaspár egy öreg tacsival együtt. A kutyus egy tünemény. Szeretetteljes, bújós, jó kedélyű. 2 éves, de meg egy nagy gyerek. Kis kutyákkal is nagyon szépen játszik a hatalmas termete ellenére. Napi 3 órát korzóznak vele odalent, de ahogy mesélik ez elég, otthon a kanapén szunyál. Kutyasuliba járnak vele, mert azért eléggé makacs, megvannak a saját kis elhatározásai.
2018. jan. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!