Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásgátló nyakörvet vagy...

Ugatásgátló nyakörvet vagy készüléket használ e valaki?

Figyelt kérdés

Negatív kommentek kiméljenek.

Adott egy 8 éves,szomszédtól rossz körülmények közül átfogadott kutya. Sok mindent tettünk a szocializációért. Ott kb méteres pórázon élt,kis beton placcon. Itt szabadon van az udvarban, kutyaiskolába vittük, ivartalanítottuk,jól megy sora. De rettentő sokat ugat, ha jön valaki ha nem... oké hogy kutya,ugat, de egész nap csahol sokszor és éjjel is, a gyerekeim csukott ablaknál is felébrednek,nagyon zavaró. Gondolkodom ezen az ultrahangos nyakörvön,készüléken..érdemes?


2018. jan. 15. 14:10
 1/3 anonim válasza:
91%

Csokkenteni fogja az ugatast, mert megtanulja, hogy rossz hatas eri (hang, csipes), ha ugat, de el nem fog nemulni es nem fogja megtanulni, hogy miert nem ugathat. Kvazi mestersegesen elfojtja egy termeszetes osztonet az a kütyü, mig a kivalto ok, vagyis az ugatasta osztonzo inger megmarad. Ertem, hogy zavaro, de szerintem az ugatasgatlo kesz terror. Mielott megvadolnal, hogy vadaskodok: tapasztalatbol mondom. Mi hasznaltuk, rossz volt a kutyanak is, de nekem is, a szivem szakadt meg attol a sz..tol. Mi vegul elajandekoztuk a kutyat, hisz belattuk, mi nem tudjuk ot melton nevelni. Most egy nagy tanyan el, ugathat kedvere :-) Tartjuk azota is a kapcsolatot az uj gazdikkal, egy egeszseges, kiegyensulyozott kutya lett belole, szerencsere.

Szerintem ha a szocializacioja az ugatas temajaban akadalyba utkozik, inkabb keressetek egy szakembert, vagy egy uj helyet szamara, ahol biztosak vagytok benne, hogy jo sora lehet.

2018. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Kolléganőm mentett kutyája is nagyon ugatós semmi nem használt nála,pedig 20 éve kutyázik,kutyasuliban is dolgozott pár évet,jelenleg is kutyákkal foglalkozik.

Ugatásgátló nyakörvet használt ő is.

Használt. fél év használat után csak egy vastagabb sima textil nyakörvet rakott rá,amire a kutya azt hitte az ugatásgátló az. Kolléganőm úgy szoktatta ha rajta van a nyakörv nem ugathat ha nincs akkor igen. Viszont a kutya alig ugat nyakörv nélkül de legalább tudja,hogy mikor lehet úgy mond mikor nem. kb 1 évébe került,de a kutya teljesen megszokta,tanulta a helyzetet.


Viszont idős kutyáknál érdemes előtte szívhangot nézni. Idős kutyám vált ugatássá sajnos,pszichésen. Neki van egy enyhe szívbillentyű zavara, szóval nála az ugatásgátló mivel minimális feszültséggel jár,nem használható,mert megállhat a szíve.

2018. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

# 1/2 Minden tiszteletem nektek! Bárcsak az én szomszédom is ilyen intelligens lenne és belátná hogy a folyton ugató kutyáját akit egyébként egy ketrecben tart és SOHA nem engedi ki onnan, elajándékozhatná a kutya érdekében. De sajnos az én szomszédom egy kivénhedt vén zsémbes öregember. A kutya egyébként napról napra vékonyabb.


Kérdezőnek : Teljesen együtt érzek veletek! Én ma rendeltem egy készüléket ebayről ami úgy volt hirdetve hogy " anti barking ultrasonic device". Ultrahangot kibocsájtva elvileg segít. Gyakorlatilag azt olvastam róla hogy nagyon kis százalékban hatásos. De már nem tudok más megoldást. Megosztom itt a tapasztalatomat vele. kitartást nektek!!

2018. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!