Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Egy tenyésztő már tudja egy adott kölyökről, hogy kb. mekkora lesz a marmagassága?

Keress kérdéseket hasonló témában: kutya

2018. jan. 15. 19:23  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem nem. A szülők méretei alapján tippjük lehet, de a növekedésüket nagyon sok minden befolyásolhatja.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2018. jan. 15. 19:30 Privát üzenet
Mivel meg van adva egy standard, vélhetően azon belül marad.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2018. jan. 15. 19:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

igen, azt nyilván tudom, csak hogy az alsó küszöbén lesz, vagy a felső határán. születési súlyokból és hosszúkból sem?

# 3/8Időpont 2018. jan. 15. 19:36 Privát üzenet

#1-es voltam.

Az én törzskönyves kutyám végül nagyobb lett, mint a standard :)

Mondjuk nekem mindegy volt, hogy mekkora lesz, mert nem viszem kiállításra. Csak azért mondom, hogy ilyen is előfordul néha.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2018. jan. 15. 19:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

milyen fajta? :)

# 5/8Időpont 2018. jan. 15. 19:45 Privát üzenet
Sosem lehet megmondani. Akkora lesz, amekkora lesz. Ez mindig zsákbamacska.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2018. jan. 15. 20:29 Privát üzenet

A felmenőkből lehet következtetni, de csak az a biztos ha eléri a végső méretét. Minden kutyus másként fejlődik, van aki előbb nyúlik aztán nő, van amelyik előbb nő aztán nyúlik, így ezekből nem tud senki sem következtethetni.

A menhelyeken is csak a 2-4 hónaposan elért testtömegből tudják megtippelni, hogy közepes, nagy vagy kicsi termetű lesz a kutyus, és még így is van hogy mellé nyúlnak.

Volt rá példa, hogy a közepes testűre tippelt kölyök verdeste a gigant marmagasságot.

Úgyhogy persze kb. megmondja, de az nem szentírás.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2018. jan. 15. 21:07 Privát üzenet
Nem igazán. Ismerek két kutyát, testvérek, jó tenyésztőtől. Az egyik épphogy súrolja a standard alját, a másik meg épphogy benne van még a standardben. :D A többi tesó is ilyen, egyik nagyobb, másik kisebb. Ezt nem igazán lehet előre megmondani.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2018. jan. 16. 09:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van megbízható "amerikai típusú" labrador tenyésztő Magyarországon, vagy a környező országokban? Ha igen, melyiket ajánlod és miért?
Kinek mekkora a vizslája? Nekünk egy 4 hónapos magyar-német vizsla kutyusunk van,50 cm a marmagassága és 14,7 kiló. Száraz tápot eszik Britet az előírt adagot. Szerintem hatalmas...
Kutyások, akik "rendes" szaporítótól vettétek a kutyátokat! Miért döntöttetek így?
Átvágott a tenyésztő?
Tudtok welsh springer spaniel tenyésztőt magyarországon?
Két csivava együtt?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!