Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztő már tudja egy...

Egy tenyésztő már tudja egy adott kölyökről, hogy kb. mekkora lesz a marmagassága?

Figyelt kérdés

2018. jan. 15. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A szülők méretei alapján tippjük lehet, de a növekedésüket nagyon sok minden befolyásolhatja.
2018. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel meg van adva egy standard, vélhetően azon belül marad.
2018. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, azt nyilván tudom, csak hogy az alsó küszöbén lesz, vagy a felső határán. születési súlyokból és hosszúkból sem?
2018. jan. 15. 19:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#1-es voltam.

Az én törzskönyves kutyám végül nagyobb lett, mint a standard :)

Mondjuk nekem mindegy volt, hogy mekkora lesz, mert nem viszem kiállításra. Csak azért mondom, hogy ilyen is előfordul néha.

2018. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
milyen fajta? :)
2018. jan. 15. 19:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem lehet megmondani. Akkora lesz, amekkora lesz. Ez mindig zsákbamacska.
2018. jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A felmenőkből lehet következtetni, de csak az a biztos ha eléri a végső méretét. Minden kutyus másként fejlődik, van aki előbb nyúlik aztán nő, van amelyik előbb nő aztán nyúlik, így ezekből nem tud senki sem következtethetni.

A menhelyeken is csak a 2-4 hónaposan elért testtömegből tudják megtippelni, hogy közepes, nagy vagy kicsi termetű lesz a kutyus, és még így is van hogy mellé nyúlnak.

Volt rá példa, hogy a közepes testűre tippelt kölyök verdeste a gigant marmagasságot.

Úgyhogy persze kb. megmondja, de az nem szentírás.

2018. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Ismerek két kutyát, testvérek, jó tenyésztőtől. Az egyik épphogy súrolja a standard alját, a másik meg épphogy benne van még a standardben. :D A többi tesó is ilyen, egyik nagyobb, másik kisebb. Ezt nem igazán lehet előre megmondani.
2018. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!