Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek van tapasztalata a...

Valakinek van tapasztalata a Vörös Villám japán akita kennellel?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak nézelődünk, informálódunk a tenyésztőkről, nagyon alapos akarok lenni. Ennek a kennelnek viszont nincs honlapja csak facebook oldala és kutyás adok-veszek csoportokban/oldalakon találtam hirdetéseket tőle. Fiatal kennel lehet szerintem, szépek a kutyák, de furcsállom, hogy az elmúlt pár hónapban legalább 3 alom lejött. Szerintetek? Telefonon is érdeklődöm majd természetesen, csak kíváncsi vagyok, szerintetek is fura-e a dolog. Szerintem sántít kicsit.
2018. jan. 15. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel őket, válaszolnak!

Ha van 10 kutyájuk nem sok az a 3 alom.

2018. jan. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Én is nézelődök egyelőre, és őszintén, nem sok jót hallottam róla, inkább a “törzskönyves szapi” kategóriába sorolják sokan. Nem tudom, mi igaz ebből, de inkább tartózkodom az onnan vásárlástól.

Lépj be a “Japán akita tulajdonosok” csoportba, ott volt már róluk szó.

2018. jan. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az, hogy három alom lejött nem jelent nagyon semmit, mert lehetnek társtulajdonban szukái, stb. Az én kutyám tenyésztőjénél most szinte pár hét eltéréssel fog lejönni két alom. Van ilyen.


Viszont ha jól emlékszem itt is volt már téma ez a kennel, és nem írtak róla túl jókat. Ráadásul normális tenyésztőnek nincs szüksége arra, hogy adok-veszek csoportokban áruljon, mivel a jó tenyésztőnél várólistára kerülsz, és majd lesz valamikor kutya. Mindenképp kérdezz körbe akitásoknál, ha utcán látsz egy szép akitát menj oda nyugodtan és kérdezd meg, hogy honnan van. Kiállításokra is ellátogathatsz, ott is megnézheted, hogy melyik kennelnek milyen kutyái vannak.

2018. jan. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A honlap hiánya szerintem nem gond, egyre több tenyésztő teljesen átteszi a kommunikációját fb-ra. Önmagában a 3 alom se jelent semmit, bár egy kezdő tenyésztő esetében tényleg fura. Az viszont nem jó jel, ha túl gyakran hirdetgeti a kölyköket. Egy jó tenyésztő tudja, hogy a komoly érdeklődő úgyis meg fogja keresni magától, és nem szükséges mindenkinek a képébe nyomni a kiskutyáit. Ennek ilyen "mindegy, kinek, csak adjuk el"-szaga van. A helyedben alaposan átböngészném az fb-bejegyzéseit, abból azért elég sok mindent le lehet szűrni a hozzáállásával kapcsolatban.
2018. jan. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Szia Enikő vagyok enyém a kennel , Nyugodtan írj rám vagy keress meg telefonon. Igen most 3 almom van. De mikor kiírtad a kérdést 2 volt nem tudom honnan gondoltad hogy 3 . A Nagyobb alom ők már nem keresnek gazdit . Van 4 db 8 hetes baba ők 12 hetes kortól kerülhetnek gazdihoz miután megkaptak minden oltást. valamint 3 napja születtek picik de ők mind gazdisak :)

2 kislány Tomo és Takara és 1 kisfiú Toshiro róluk tudni kel hogy egy olyan kutyus az anyukájuk aki közös tulajdonba van. Anyuka apuka szűrve van szem és csípő tenyésszmle kiállítások stb , A kölykök is szocializálva, pórázhoz szoktatva költözhetnek csak új otthonukba . Természetesek kizárólag jó helyre ! Szívesen adok tanácsot is .

2018. febr. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Yankovich Aletta ***** válasza:

Sziasztok. Én nem ismerem a kennelt, de tény, hogy több kutyás posztot láttam bizonyos csoportokba... És, hogy őszínte legyek, kicsit sem olyanok a kicsik, mint az igazi tenyésztőknél! Persze nem ismerem a kennelt, mint írtam, de szerintem a feltett képekből, a kicsikről és a háttér is meg mutatja, hogy kivel is van dolgunk. Tehát tenyésztővel, vagy szaporitóval! De aki nagyon kezdő ebben a szaporitó vagy tenyésztő dologban azt könnyen át lehet vágni!


A facebookon több tenyésztős csoport is van!


Aki nem biztos abban, hogy tenyésztő - e vagy szaporitó az illető csatlakozzon a csoporthoz. Itt csak tenyésztők vannak, akik ismerik egymást, az adminok is jó fejek! Szaporitókat nem engednek be a csoportba!


link : [link]



Vissza térve a " Vörös Villám Japán Akita Kennelről " szerintem keress egy normális tenyésztőt, mert láttam a képeit és nem tűnt tenyésztőnek. Véleményem szerint is szapi, akit nem mondanék tenyésztőnek!!


Nem kerül sokba, hogy ki váltson egy tenyésztői engedélyt!!!

2018. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yankovich Aletta ***** válasza:

Honnan is lehet felismerni, hogy tenyésztő vagy szaporitó?


-----------------------------------------------------



Tenyésztő : MINIMUM 8 hetesen adja el a kiskutyákat.De ha a tenyésztő úgy gondolja, hogy a kiskutya 8 hetesen még nem áll készen, hogy a gazdihoz kerüljon, van hogy 1 hétig még ott tartja magánál, aztán keülhet a gazdihoz! 3 oltással, 4 x féregtelenítve, chippel, törzskönyvvel. Ha " hobbi célra " szeretnél kiskutyát, tehát nem vagy tenyésztő, illetve, nem kiállításra szeretnéd majd vinni, akkor mondván elég olcsón meg veheted a kiskutyát ( ez fajtától függ!!! ).


Illetve ha hobbi célra veszed, akkor a törzskönyvet csak akkor kapod meg ( postán vagy személyesen átveheted ) ha a kiskutya ivartalanítva lett! A tenyésztő erről el fogja kérni az azt a papírt, amit az állatorvos adott!!! Az ivartalanítás 5 - 7 hónapos között érdemes!


Illetve az ára a kiskutyának 80.000 - 110.000 forint között mozog ( az ár a hobbi célra szánt német juhász kiskutyára vonatkozik! az ár fajtától és tenyésztőtől függ!! )


Illetve szerződést minden tenyésztő köt, abba a tenyésztő saját tapasztalatai vannak beleírva! Ha viszont nincs jól nevelve, vagy rossz körülmények között van tartva ( gondolok itt a pincében tartott kutyára stb ) !


Mindent el kell olvasni figyelmesen!


---------------------------------------------------


Ha viszont kiállításra szeretnéd vinni akkor az ára kicsit drága, mert úgy minőségibb szőre lesz a kiskutyának, a fogai szépek lesznek ( tehát nem lehet fog hibás egy kiállításra szánt kölyök! ) .


Ha megint csak a német juhász kiskutyát vesszük akkor ez az ár 150.000 - 300.000 ft is lehet, vagy még több!



---------------------------------------------------



Szaporitó: Sokkal olcsóbban adja a kölyköket!

Általában 1 oltással, és 1 - 2 x féregtelenítve voltak ( de ugye a féregtelenítést nem kell bele írni a kiskönyvébe, így azt a szapiknál nem lehet követni! )


Chip nélkül szokta adni a kölyköket!


És igaz, hogy van olcsóbb kiskutya, pl német juhász , de az a kiskutya olyan is! Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a keverék kiskutyákat nem lehet szeretni!



Ha valakit érdekel bővebben : [link]

2018. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!