Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya felelne meg az...

Milyen kutya felelne meg az elvárásaimnak?

Figyelt kérdés

Szóval. Nekem gyermekkorom óta az volt az álmom, hogy egy cirkuszban dolgozzak. Nekem van egy barátnőm, akiknek külföldön van cirkusza, és azt mondta szeretettel vár, ha összejön egy kutyás produkció. A cirkuszhoz negatív kommenteket nem kérek, köszönöm! :)

A kutyust mindenképpen tenyésztőtől hoznám. Lehetőleg kistermetű legyen. A mopsz és a bulldogok ki vannak zárva, mivel nyáron a melegben is lenne fellépés és edzés.

Szóval kistermetű legyen, nyáron bìrja a strapát, viszont ne legyen az-az ugribugri kezelhetetlen kutya. Ha lehet hosszú vagy göndör szőrű legyen, hogy lehessen kicsit fodrászkodni. Köszönöm ha segítesz. Ha esetleg van ilyen kutyád, akkor kérlek a fajtáját írd meg, és jellemezd egy kicsit! :))


2018. jan. 16. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha gyerekkorod óta ez az álmod, akkor már gyerekként utánanézhettél volna, mely fajták alkalmasak erre, mennyi foglalkozást igényelnek, mennyi idő, mire betanul a kutya. Volt rá pár éved, erre most itt kérdezel...nem lesz belőled "dogtrainer" soha
2018. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Volt már egyáltalán magasabb szinten képzett kutyád? Mert ha nem, akkor kis eséllyel fogsz tudni összehozni igazán színvonalas produkciót. Amúgy menhelyi keverékek között sok erre alkalmas fajta van, uszkár, sheltie jut eszembe így elsőre, ha 10-15 kg még belefér, akkor mudi.
2018. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
bichon bolognese? :)
2018. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyél inkább légtornász, a kutya nem való neked, mert az nem csak egy eszköz arra, hogy a cirkuszos álmod megvalósítsd.
2018. jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Van egy kutyam akit az utcan talaltunk az arokba kidobva, de o mar idos, szeretnem ha gyonyoru nyugdijasevei lennenek, utana johet az uj kutya. Igen kepzeljetek kutyasuliba jarok 5 eve, az oktatonak mindig segitek az ujaknak, nekik kulon tartok foglalkozast. Rosszindulatot nem kerek, ezt most mondom!! Koszonom a normalis valaszt.
2018. jan. 16. 20:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Mert nagyon gyerekként írsz, vagy egy nagyon komolytalan felnőtt vagy.
2018. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Cirkuszban általában uszkárokkal dolgoznak, de szerintem ez nagyon kutyafüggő. Pl. A border collie is okos és jól tanítható. De azért egy cirkuszi produkcióhoz több kell szerintem, mint egy cuki kölyök... Ez évek kemény munkája.
2018. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Imádom mikor valaki egy random kutyaiskolában parádézik, és azt hiszi ő kutyakiképző...😁 A BH meg az IPO az színvonal de manapság minden kásodik utcasarkon van egy kutyaiskola.
2018. jan. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Magasabb szint alatt egy színvonalas BH vagy IPO vizsgát vagy hasonlót értek, nem azt, hogy a kutyád tud ülni és feküdni. Nem ugyanaz! A cél az, hogy a kutya egy 10-15 perces produkciót végig tudjon úgy csinálni, hogy pontosan, szépen, lelkesen dolgozik anélkül, hogy jutalomfalat vagy játék lenne nálad. Ez egyáltalán nem egyszerű. Megfelelő felkészítés nélkül az lesz, hogy a kutya gyönyörűen dolgozik, amíg nálad van a jutalom, de szétesik az egész, amint rájön, hogy a porondon nem fog jutalmat kapni. Ettől függetlenül vegyél nyugodtan kutyát, vágj bele, ha ilyen ambícióid vannak, csak ne szégyellj segítséget kérni, ha nem megy és akkor is szeresd a kutyát, ha esetleg nem sikerül cirkuszi kutyát faragni belőle. A károgókat meg nem értem, mitől rosszabb ez, mint valamilyen sportra választani kutyát?
2018. jan. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Közép uszkár, egyértelműen.
2018. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!