Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hazahoznátok?

Ti hazahoznátok?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves szuka német juhászom(ivartalan). Tegnap voltam a barátnőmnél, és nekik meg van egy 2 éves ordas kan német juhászuk. Szegénykét egész nap kennelben tartják, 1 órát engedik ki egy nap. Annyira sajnáltam hogy abban a pici kennelbe végzi el a dolgát is.Azért nem engedik ki mert rongál. Sajnos a férjem nem engedi hogy elhozzam, mert hogy egyel sem bírok. A saját kutyámmal kezdetektől járunk suliba, igaz még vannak gondok vele, de alakul, más kutyákkal imád játszani, sőt azt se szokta észrevenni ha komolyra fordul a dolog, hogy már nem játék a játék. Az övék full neveletlen, de nagy pusziosztó, ezt nyilván a foglalkozás hiányának tudható be. Hiába mondom a barátnőmnek hogy legalább engedje ki ha már nem foglalkoznak vele, hajthatatlan. Nem tudom mit tegyek. Még hétvégén beszélek az oktatónkkal, mit tudnék tenni , és hogy ő mit tanácsol. Az enyémmel is vért izzadtam, annyira makacs példány, de gondolom ez a kutya hálás lenne ha foglalkoznának vele. A barátnőm férje, csak nekem adná oda, másnak nem, mert tudja nálam jó helye lenne. Ti hogyan beszélnétek rá a párjaitokat, illetve ti hazavinnétek a helyemben? (A kan kutya is ivartalan lenne, ők ezt vállalják és lemondanának róla, mert azért azt tudják, hogy ez a kutyájuknak sem jó)
2018. jan. 17. 06:57
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Pffffff... Ezeknek is kellett ám a kutya!

Persze, hogy rongál, ha nem foglalkoznak vele. A párodnak meg a segítségedre kellene lennie, ahelyett, hogy ellened. Én biztos elhoznám, ha nagyon nem megy a kettejükkel való foglalkozás, akkor meg keresnék neki gazdát (persze úgy, hogy addig is mellettem van).

2018. jan. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jo otlet amit irtal,megprobalom ezt felhozni,hat ha belemegy..meg a baratnomet is nyustolni fogom ez ugyben, nem hagyom annyiban.. Koszi a valaszt
2018. jan. 17. 07:51
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
A párod látta már a kutyát közelről? Lehet együtt kéne töltenetek a kutyával egy órát hármasban, és akkor a párod is beleszeretne.
2018. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Addíg, amíg a SAJÁT kutyáddal is vannak gondok, SEMMI ESETRE SE hozz oda még egy másikat!


Eleve a németjuhász pont olyan fajta, amihez erös gazda kell, mert különben elkanászodik és kimondottan veszélyes tud lenni.

Egy felnött, rosszul tartott németjuhászt "rendbehozni" nem amatöröknek való dolog, ez még profiknak is komoly kihívás.


A férjednek igaza van, mert ha odavennétek, akkor KÉT problémás kutya lenne nálatok és ebböl elöbb-utóbb nagy problémák lehetnek.

2018. jan. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Nálatok hol lenne a kutya? Gondolom ti is bezárnátok amikor dolgoztok, vagy más dolgotok van. Nem tudtok 0-24-ben figyelni rá.

Az oké, hogy a te kutyád tud játszan. DE mit gondolsz egy olyan kutya amelyik állandóan be van zárva egy kis kennelbe mit tud a világról?


Nem rosszindulatból mondom, de egy problémás kutya éppen elég. Ne vidd haza. Ha mindenképp segítenél neki, vidd el sétálni és kutyasuliba, de ez ne a saját kutyád rovására történjen.

2018. jan. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Megfontolok minden tanacsot,es atragjuk magunkat. Oktato velemenyet is kikerem mindenkepp. Ferjem meg nem latta csak keprol, de nagyon ellenzi mig a mienk nem 100%-os. Racionalisan atgondolva tenyleg igaza van,es nektek is. Elso kutyanak valasztottam a mienket es sajnos elkenyeztettem mert kiskoraban majdnem meghalt belgyulladasban. Most kezdem a kutyanyelvet ismerni,es most mar a neveleseben is hatarozott vagyok. Egyre jobb vele,de meg nem az igazi. Mindenkeppen talalok megoldast erre vonatkozoan,hogy jobb helyre keruljon az a kutya.
2018. jan. 17. 11:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!