Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol van Budán vagy környékén...

Hol van Budán vagy környékén olyan kutyakozmetikus, ahol NAGYON nagy pszichológiai tapintattal fürdetik meg a kutyákat?

Figyelt kérdés
15 kg-os kutyusról van szó, és annyira fél a viztől, hogy ha tappancsait egy tál vízben kicsit meg akarom mosogatni, akkor kimenekül a világból. Menhelyi, és nem tudom, milyen traumák érhették. Nagyon szelid és félénk, harapni nem fog, de nem akarom újabb traumáknak kitenni. Viszont már ráférne egy kis fürdés. Vagy ilyenkor télen nem is javallott nagyon? Amúgy a fotelben alszik, tisztán tartott pokrócon, de már kezd egy kis szaga lenni. Olyan helyet keresnék, ahol megfelelő felszerelés van fürdetésre és kedvesek.

2018. jan. 17. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha idegenhez viszed, az nem lesz jobb. Neked kellene próbálnod fürdetni. Az én kutyusom nem menhelyi, kiskorától nálunk van, de a kezdetektől fogva nem szerette a vizet. Van néhány praktika hogy hogyan lehet megszokattatni velük, de nálunk nem használt semmi. Inkább csak kibírja valahogy. Ilyen tipp lehet mondjuk az, hogy nem a tusoló fejével engeded rá a vizet, hanem megengeded a kádat vízzel és abba teszed bele a kutyusodat és utána vmi tálkával öblíted. Közben adj neki jutalomfalatot és bíztasd, hogy milyen ügyes. Játékot is adhatsz neki, de az enyém ügyet sem vetett rá.


Egyébként tesómnak menhelyről hozott tacskója van, őt csak beletesszük a kádba és türelmesen végigvárja.


Szerintem ez fajta függő is, hogy melyik kutya mennyire szereti a vizet. Ha nem szereti, akkor szerintem nem is fogja már, de nem megszerettetni kell vele, hanem meg kell neki valahogy tanítani, hogy kibírja azt néhány percet.


Esetleg Balatonba vagy ilyen helyekre ha elvinnéd, ahol szabad kutyát is beengedni a vízbe, talán bemerészkedne, ha te is ott vagy illetve a játékai, meg esetleg más kutyák :)

2018. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kozmetikust nem tudok, de ha ennyire fél a víztől, egy alkalom alatt ő se tud mást kezdeni vele, mint hogy berakja a kádba és ha tetszik neki ha nem, megmossa. Neked kéne szoktatni, kis lépésekben (pl. megtanítani hogy először csak a száraz lavórba lépjen bele, aztán épphogy pici víz legyen benne, aztán hagyja hogy megmosd a mancsát stb.) kapjon mindig sok-sok jutalomfalatot, akármilyen kis előrehaladásért is. Így tudod átfordítani pozitív élménnyé, de legalábbis elviselhetővé. Viszont ez sok idő és türelem. Most egyelőre azt mondanám, kapható kutyáknak való szárazsampon, ha nem túl vészes a helyzet az is megoldás lehet egy időre.
2018. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. jan. 22. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!