Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Voltatok mar a Szt. Istvan...

Voltatok mar a Szt. Istvan Egyetem allatorvosanal kutyaval ( dr Balogh Eva)? Mennyibe kerulnek a kezelesek? Meggyogyult a kutyatok? Vagy meghalt miattuk?

Figyelt kérdés

A recepcion kotelezo a bejelentkezes. Arlistat ott se lattam illetve telefonon nem mondtak. A honlapon se lattam. Mashol a szabalyok szerint ki van irva az eloterbe.

Legutobb 2 allatorvosnal is voltunk ,de egyik se hozott eredmenyt. Meg mindig nincs etvagya,eleg sokszor hasmenese van. Mindig csirkefarhatat evett,soha tapot. A csirket nem eszi meg. Most daralt diszno lapockat kap 1:1 aranyban feher rizzsel. De a rizst sose ette meg. Most se akarja. A bordai latszanak,gorbul a hata, teljesen lesovanyodott. Sajnos terrier letere( minden nap futott min egy orat poraz nelkul a szabadban.) ugy nez ki most mint egy beteges kicsi agar ( whippet).

Eddig vervizsgalatnal kisse magasak voltak a majertekek meg limfocita.

Azota nem hizott.

Neki mindig foztem,akkor is ,amikor magamnak nem.

Nem biztos,h tuleli,ha megint kiserleteznek rajta hulyesegekkel,mint eddig tettek. Csalodtam az orvosokban.


Barmilyen tanacsot ,otletet szivesen veszek. Koszonom.


2018. jan. 17. 11:43
 1/8 bollocks ***** válasza:
54%

Google, 5 mp:

[link]


Ne az orvosokban csalódj, hanem az olyan felelőtlen gazdikban, akik a nem megfelelő etetés mellett azon csodálkoznak, hogy a minőségi éheztetésre kárhoztatott kutyájuk megbetegszik.

2018. jan. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

lehet köze nincs hozzá, de nekünk amikor nem evett a kutya kiderült, hogy gyomorfekélye van és folyton fájt a hasa. azért, mert csontot evett és a keményes részek a beleit lestrapáltál. a bélkezdemény begörcsölt és a gyomrából nem engedte ki a kaját, ami kikezdte a hasfalát. ezt elvileg ultrahanggal lehet érzékelni, mert lehet látni a sebet (kb 16ezerbe fáj)

a ferihegyi úton a 17. kerületben van egy kórház, azt nagyon merem javasolni! rendesen bánnak a kutyával. az enyém bentlakásos és nappali behordozós is volt náluk. drága azt nem kétlem, de olcsónak egyik sem az.


jah és van egy fajta kaja amit ehetett. gyomorkímélő, ha eszembe jut a neve akkor megírom, azt tudom hogy 1200ft volt a nagy konzerv. az enyém sem evett meg semmi mást az elején utána kellett visszaszoktatni a rendes kajához(virsli,párizsi).

2018. jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Royal Canin Gastro Intestinal ez volt az a konzerv


A Royal Canin Gastro Intestinal konzerv egy kutyák számára készült teljes értékű, diétás táp, mely összetételének köszönhetően csökkenti a bélrendszeri akut felszívódási rendellenességeket és elősegíti a táplálkozás helyreállítását, valamint a lábadozást.


[link]

2018. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Az Egyetem nagyon drága, de ha ki tudod fizetni, akkor érdemes. De vannak más jó állatorvosok is.

Ami biztos, hogy nincs megfelelően etetve a kutya. A csirkefarhát önmagában eleve kevés, főleg csont.

Rizs csak diétában kell, pépesre főzve, de nem disznóval, hanem csirkemell filével.

A kivizsgálás mellett érdemes lenne egy jó gyomorkímélő tápot venned, és azzal etetni.

2018. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Ferihegyi állatklinikát én is javaslom, korrektek, szakszerűek:


[link]


Illetve még ők profik:


[link]


Ha jó orvosokat akarsz, mindkét helyen jó kézben van a kutyád!

2018. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


A diszno elott csirkemellfilet adtam grillezve. Csont nelkul hasmenese volt tole. Igy kezdtem a disznocsontot hozza. De nem ette meg a csirkemellet. Aztan probaltam a rizst,de nem ette meg kiskoraban se. Aztan a csirket elhagyma gondoltAm a csonthoz tartozo hust ( lapocka) kivalasztani,h megegye.

Azota vettem a diszno helyett szarvascombot. Igen 4800/kg.

egy ragadozo az orvos szerint is meg a szakirodalom szerint is csak hust ,bensoseget es csontokat eszik. Erre alapszik a nyerskoszt. Tegnap vettem ilyen boltban szarvast. Azt adtam neki es ma varom a szekletet.


En is csak nyers alapanyygokat eszem,semmi feldolgozottat.

A kutyatapokkal fenntRtassim vannak,amikor meglattam,h gabonat tartalmaz meg a royal canin is. Gabonat a disznoknak adnak tudomasom szerint. En az osszes kutyatapra gondolom,hogy az a minosegi ehezes. A mestersegesen legyartott vitaminok is vedzelyesek. Magamon tapasztaltam. Meg a kutyam is kihanyta,ahanyszor probiotikum es vitamin komplex kutysknak adtam.


Mivel az orvos csak penteken fogad,ezert tudtam kiirni ezekrt. Sok korulottem levonek tette el lab alol a kutyajat az orvos. Sot az orvosokrol meg annxit,hogy az apamat is tonkretettek a kis hulyesegeikkel es egy teljesen egeszseges emberbol ( soha beteg nem volt) egy mozgaskeptelen roncsot csinaltak a jutalekaik miatt. Mert o hitt nekik.


Sok kutya van korulottem tappal etetve es roncs meg izuletes meg koncentraciozavaros,allergias,nem birja a futast orakig. Igy nem hiszem,h sz en hus es csontetetesem volt olyan rossz. 10 even at soha beteg nem volt es 6 km-t sprintel egybe 60 masodperc alatt.



Az ultrahangnal meg leborotvaljak a kutya egesz hasat.

2018. jan. 18. 09:32
 7/8 anonim ***** válasza:

nálunk nem kellett semmit sem borotválni, mert eleve csupaszkás a hasa.

a nagy kutyáknak szerintem sem árthat a csöves csont, de az én kutyám felnőtt dagadt korban volt 6-8 kiló. mopsz konkrétan, tehát kistestű.

amúgy a gabonával addig nincs gond, amíg nem az van a tápban nagyobb mennyiségben...az én kutyáimnak a hús-hússal sztori egyáltalán nem jön be, megcsömörlenek tőle így mindig kellett ízesített rizst vagy tésztát adnom nekik mellé. de én nagyon változatos étrenden tartom őket. sokszor van máj-szív, párizsi, virsli, szalámi, sonka, zuza, csirke-marha-sertés(a vadast utálják!) és sütve-főve variálok mindig mindent.

néha macerás de válogatás nélkül esznek, hiszen nem minden nap ugyanazt kell enniük.ezek vannak keverve konzerves kajákkal a táp meg állandóan előttük van. jah és reggel este esznek a kistestűek.

2018. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aha. Mert leborotválják uh-hoz a szőrt a kutya hasán, akkor még indokolt esetben sem csináltatsz ultrahangot?! Abból derül ki mi a gond - ha van - a kutyád hasatáján. Amúgy ami látványos azt oldalról borotválják le, ott látszik egy picit. A hasaalját amúgy ki nézegeti a te kutyádnak, hogy ennyire nagy probléma a borotválás???
2018. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!