Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság?

Szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elakadtam, tanácstalan vagyok, van egy 3 hónapos amerikai bully kiskutyánk, ket honapos volt, amikor hozzánk került, azota szenvedünk a szobatisztassággal,Bent alszik a lakásban, es végzi a dolgát ahol jól esik, össze- vissza. Hiába hiszem arra a helyre, amit kijelöltem neki, nem érti, vagy nem akarja érteni. Mit lehet ilyenkor csinálni? Napközben többnyire kint van az udvaron, de itt is ott össze-vissza, nem jelöl ki magának egy helyet, es oda, hanem ahol époen rájön.

Labrador kutyám 2 hét alatt szobatiszta lett.


2018. jan. 18. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha otthon vagytok, 2 óránként vigyétek ki. Evések, alvás után mindenképp. Legyen rendszer az életében, kb. ugyanakkor legyenek az evések, játék, séta, pihenés ideje mindennap.

Bent pelenkát és hasonlót ne használj, mert azzal csak összezavarod.

2018. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal még, ennyi idősen kevés kutya szobatiszta. A labival szerencséd volt, de ez nem általános. Azt ne várd, hogy a kertben mindig ugyanoda járjon, a kutyák nem így működnek. A lakásban pedig ne jelölj ki neki helyet, azt kell megtanulnia, hogy lakáson belül egyáltalán ne pisiljen-kakiljon. Ha odakint végzi a dolgát, mindig dicsérd meg, fontos az azonnali visszajelzés. Ehhez az kell, hogy ne csak ő legyen kinn az udvaron, hanem te is menj ki vele, és figyeld, mit csinál. Ha bent készül rá, akkor azonnal vidd ki az udvarra. Ha elkéstél, ne szidd össze, csak takaríts fel alaposan.
2018. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, akkor a tanácsaitok szerint elkezdem ezt a nevelést, akkor a lakást kizárom és csak az udvarra concetrálunk.
2018. jan. 18. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!