Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mikor is kellene...

Most akkor mikor is kellene üdvözölni a kutyát ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Van ugye az 5 perces szabály. Nálam már jól működik, hazajövök, kutya a helyén, elő se jön ameddig nem üdvözlöm. Viszont páromnál már más a helyzet. Ő is ugyanúgy csinál mindent mint én, hazajön, nem vesz tudomást a kutyáról, csinálja a dolgát, a kutya mégis minden hazaérkezést üdvrivalgással indít, felugrál, vinnyog, majd rohan a játékáért, játszik vele, és ha párom leül, még fél órát produkálja magát (játszik, nyomul, játszik, nyomul ameddig meg nem unja) mire lefekszik. Párom csak ilyenkor szokta üdvözölni. Jó ez így vagy lehet már akkor mikor játszani kezd a kutya? Olyankor már nem párommal foglalkozik végülis. Kicsit belezavarodtam a témába :D
2018. jan. 18. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Milyen kutya?
2018. jan. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Számít ez?

Yorki-tacskó keverék.

2018. jan. 18. 17:01
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
10 perccel később ráér.
2018. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi után 10 perccel?
2018. jan. 18. 17:07
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Az 5 perces szabálynak csak a neve 5 perces. Ha a kutya 20 percet bulizik miután hazaérsz akkor 25 perces szabály lesz. A helyes viselkedést kell megerősíteni, tehát miután megnyugodott a kutya akkor kell behívni és játszani vele stb.

Egyébként szerintem nálad sem működik jól. Egy egészséges kutya-gazda párosnál a kutyának kell örülnie ha hazaér a gazdi, a "főnök". Ott gondok vannak ha már ki sem jön eléd. Gyakorlatilag Te kezdeményezel a kutyánál. Ez baj.

2018. jan. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Miután megérkezett.
2018. jan. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5-ös, az 5 perces szabálynak pont az a lényege, hogy leszoktassa a kutyát az indulás előtti és a megérkezést követő agybajról. A kutya teljesen jól viselkedik, és nekem kell kezdeményeznem. A lényeg ott van, hogy akkor kezdeményezek mikor ÉN akarok, és nem akkor mikor ő kiharcolja.

Páromnál ami zavar az inkább az, hogy hónapok óta ez megy, és semmit sem javul. Nálam 3 hét volt.

2018. jan. 18. 17:16
 8/12 A kérdező kommentje:

"miután megnyugodott a kutya akkor kell behívni és játszani vele stb."

Egyébként ezzel a mondattal ütötted a következőt. Ha behívom is én kezdeményezek, nem? :D

2018. jan. 18. 17:17
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
A kutyák kb. 11%-a egyébként nem bírja a "visszautasítás kezdeményezésből" figurát.
2018. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem az a lényege, hogy teljesen leszoktassa a kutyát arról, hogy érdekelje a gazdája. Ez dominanciagyakorlat. A lényege, hogy alkalmat ad arra, hogy megmutasd a kutyádnál, hogy te hordod a gatyát. Nálatok a kutya hordja a gatyát.

Nem baj, hogy nem szedi szét a lakást mikor hazaérsz, de baj az, hogy meg se moccan. Láttad te már farkasékat mi történik mikor a falkavezér hazaér? A többiek odamennek és minimum megszaglásszák, hogy csekkolják, hogy merre járt, mit csinált. Ha nem érdeklődik irántad az baj.

2018. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!