Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vérzik a kutyám végbele. Volt...

Vérzik a kutyám végbele. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
5 napja történt, hogy eléggé folyt a fenekébol a friss, piros vér. Nem sokáig mire a dokihoz értünk nagyjából elállt. Azt mondta, hogy nem kell megijedni, friss piros ver közvetlen a vegbelbol folyhat csak, valószínűleg erolkodestol elpattant egy ér és akkor csontot is kapott, tehát az is felserthette, ráadásul szekrekedese is volt egy picit. Aztán tényleg rendezodott, a kakija már másnap normális mennyiségű és állagú volt,nem vérzett. De ma megint szivargott neki egy picit és a széklete végén, kívül volt egy pici vér. Mondta a doki, hogy ha bentebbrol jön akkor nem a szeklet végén a tetejen hanem benne van a vér végig vagy pedig ha annyira nagy a baj és a gyomraból az meg alvadt vér. Lehet, hogy a szekrekedesbol kifolyolag akkor ahogy megserult most még beverzett neki egy kicsit? Volt már valaki hasonló helyzetben? Nagyon aggódok, de azt mondta a doki, hogy nem kell megijedni és rohanni, ha csak szivarog belőle egy kis vér, eláll és a kutyus nem tunik betegnek.
2018. jan. 19. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt nem értem hogy nem mondta a doki hogy ne adj akkor neki csontod. Legalább csöves csont volt? Mert azt egyáltalán nem lehet nekik adni, pont ez miatt mert felsérti, vagy akár át is szúrja a beleket. Egyszer sógorom mesélte hogy anno a katonaságnál volt egy kóbor kutya akit etettek a barakkoknál és adtak neki csontokat. Egyszer egy emésztetlen csöves csont keresztbe megakadt a végbelében, két oldalt folyt ki mellette a bélsár, úgy kellett kipiszkálják szerencsétlen állatnak. Ezért nem szabad nekik semmilyen szilánkosan törő csontot adni ami hőkezelésen esett át.
2018. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Remélem, olyan étellel eteted, ami nem okoz kemény székletet.

Ha sérült valamiért a végbél, kell idő, míg rendbe jön.

2018. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor lehetséges, hogy 5 nappal később csak úgy beverzik?

Azóta nem kapott csak tápot, attól teljesen jó állagú széklete van, nem kemény, de nem is híg. Könnyen tud kakilni.

Ha valami komoly dolog lenne; akkor ugye nem lett volna 5 napig tunetmentes?

2018. jan. 19. 21:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem lennék nyugodt, ugyanis ha a csont beleszúródott valahol a végbél környékén bent és benne maradt akkor időközönként felsértődik, de idővel akár át is szúrhatja. Ha még jelentkezik egy röntgent érdemes lenne csinálni.


Azt nem mondtad, csöves csontot adtál neki?

2018. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem csöves csontot kapott, de neki is nagyon nehezen folyt először a belsár, utána aprokat kakilt, de ez a szorulas csak egy napig tartott neki.
2018. jan. 19. 21:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért nem gondoltam, hogy baj lehet, mert ugye a 5 napig semmi gond nem volt, gondoltam ha ott "megakad" neki valamit akkor nem rendezodott volna a széklete.
2018. jan. 19. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak magamra tudok gondolni: Amikor egyszer nagyon kemény és érdes volt a székletem (rettenetesen nehezen is jött ki, székrekedés) megrepedt a végbélnél, eléggé vérzett és csípett is. Azóta az alkalom óta időnként ha megint hasonló a székletem ugyanígy járok, újrareped és vérzik.


Persze ő kutya, nem tudja elmondani ha fáj valamije ezért figyeld őt és a székletét, ha újra és újra előfordul, vagy alvadt vért is látsz vidd el egy másik orvoshoz.

2018. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha normális széklet mellett 5 nap múlva is vérzik, valami nem stimmel. Röntgen kellene, lehet egy csontdarab beágyazódott, és folyamatosan irritálja a belet. Ha a csontdarabok kijöttek volna korábban a széklettel, és most már nem erőlködik székeléskor a kutya, akkor most nem lenne szabadna véreznie.
2018. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy aranyere van. Kutyáknál is gyakori probléma. Kaphat rá Rutascorbint, ha van otthon.

Csontot pedig ne adj neki, ha ennyire nem bírja. Persze az aranyeret nem csak ez okozhatja.


Ha barfoztok, akkor tojáshéjpor vagy darált csont mehet neki egész csont helyett.

2018. jan. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!