Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok se divat állatorvosnál...

Nálatok se divat állatorvosnál hámot/nyakörvet és pórázt adni a kutyára?

Figyelt kérdés
2 nap alatt 2* voltam a macskámmal állatorvosnál, mindkétszer a kistestű kutyák gazdái egyszerűen képtelenek voltak mégcsak hámot vagy nyakörvet is rakni.(7/7 gazdi) Nekem is van kutyám, a macskám így annyira nem zavartatná magát, ha nem ugatva, vicsorogva közelítenének felé (ráadásul nem volt túl fényesen). Amikor meg mondom, hogy fogják meg, még nekik áll feljebb. Szerintem ez azért elég alap. Ez máshol is így van, vagy csak errefelé ennyire barmok az emberek?
2018. jan. 19. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Most ez megint egy provokatív kérdés? 7 kutyából egyiken se volt se póráz, se semmi és mind a 7 a te macskádat pécézte ki, hogyne :)
2018. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy mind a 7 az én macskám pécézte ki. 2 kutya volt, 1 napon 1, akik nem tudtak normálisan viselkedni. Nem provokatív kérdés, kíváncsi vagyok, hogy máshol is így van-e.
2018. jan. 19. 22:02
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a recepciós külön szól ezért, sőt ha sok a kutya és betéved egy macska akkor biztosítanak neki egy nyugalmas helyet ha nehezen viseli.


De igazából kár általánosítani. Ahogy az utcákon is akad olyan akinek a kutyája neveletlen, behívhatatlan és mégis póráz nélkül sétáltatja és akkor se szól rá ha odamegy valakihez, úgy akadnak értelmes emberek is akik nevelik a kutyájukat.

2018. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nálunk azért általában tudják az etikettet. Van, aki a kistestű kutyájára nem rak semmit, de ők mindig kézben fogják a kutyát és nem rakják le. Sőt, nálunk úgy van (egy kis modern ház az állatorvosi rendelő az orvos lakása mellett így kicsi a belső váróhely) hogy ha cica van bent a belső váróban vagy kiskutya, esetleg olyan állat akit egy kutya még pórázon is zavarna mindenki kint megvárja a sorát. Sőt, nálunk hiába vagyok én a soron következő, ha jön egy yorki vagy csivi gazdi a kis vacogós kutyájával mindig mondom neki hogy menjen be inkább a belső váróba.

De olyan is volt hogy én cicával voltam hordozóban bent a váróban, bejött egy hölgy egy kutyával (pórázzal), a kutya nagyon izgatott volt a cica miatt és a hölgy magától mondta hogy nem akarja felizgatni a macskát és kint vár inkább.

Mondjuk ellentétes tapasztalat is volt, igaz nem póráz miatt, de a város egyik legalja francia bulldog őslakos indián szaporító megjön utolsóként, tízen vannak előtte de bevágtat a rendelőbe, ledobja az asztalra a három hetes kölyköket hogy na mondja meg neki az orvos hogy ezek milyen színárnyalatok és adjon tanácsot milyen szukára cserélje a mostanit hogy drágábban eladható színűek szülessenek mert ezeket csak hetvenért tudja elpasszolni. Szóval vannak ilyen pofátlanok is.

2018. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
2 kutyám van. Be se viszem őket a váróba ha macska is van bent. Az állatorvoshoz járás alapból egy stresszhelyzet. Se a macskának se a kutyáimnak nem tesz jót egy ilyen szituáció.
2018. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én póráz nélkül sétálok a kutyámmal, de az állatorvosnál az ajtó előtt felteszem rá, hiába nincs rá szükség.
2018. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már többször voltam állatorvosnál számos helyen, nem láttam még póráz nélküli kutyát a váróban. Vagy ölben van a kutya, vagy a gazda lába mellett pórázon. Nagy bunkóság egy kóricáló eb - vagy akár egy macska -, egy zsúfolt állatorvosi váróban!
2018. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván barmok mindenhol vannak, és értelmes emberek is.
2018. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
20 éve van kutyám, sose láttam póráz nélküli kutyát állatorvosi váróban. Ettől függetlenül a macskát se árt hordozóban tartani, mindenkinek jobb úgy.
2018. jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Eddig összesen egyszer láttam póráz nélkül kutyát a rendelőben, de akkor csak én voltam a két kutyával, és velünk szemben feküdt teljesen nyugodtan a gazda lábánál egy goldi. Engem nem zavart, aranyos volt. Az enyémeken mindig van póráz orvosnál, főleg hogyha nyílik az ajtó akkor próbálnak meglógni. Az idegesített nagyon, mikor egy flexis kiskutya őrjöngött az enyémekre, állandóan megindult feléjük (fiatal hölgy gazdi a telefonjába telepedve) és mikor majdnem odaért, akkor egy orbitális nagyot rántott csak úgy repedt a flexi. Ezt kb. 10X. Érdekes élmény volt.
2018. jan. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!