Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyatartók mit...

Tapasztalt kutyatartók mit tegyek, kutyám állandóan nyalja a száját, hatszor hányt, lehet dehidratált?

Figyelt kérdés
Csak áll, vagy ül vagy fekszik és nyalja a száját. De olyan furcsa mozdulattal. Kidugja a nyelvét, picit mintha meglebegtetné, majd nyal egyet és vissza. Nem olyan, mint amikor étkezés után megnyalja a szája szélét. Ezt csinálta egész héten. Azt hittem az elején szomjas. De őelőtte adok neki friss vizet, mindig van kint víz neki. Nem fagyos a víz, lakásban tartott kutya. Foglalkozunk is vele, játszunk, együtt alszunk. Napi kétszer egy órát sétál. Tegnap kapott darabos konzervet, amúgy sensitive aldis száraztápot eszik kistestű kutyák számára. A konzervet kihányta 6szor hányt. Este megnéztem a szeme alatt világosrózsaszín volt az ér, illetve a szájában a nyálkahártya is. Nem a fogíny. Ez dehidratáltság. Kb kifeszítettem szegény száját és úgy itattam. Orra is csont száraz volt. Hajnalban bejött az ágyba. Akkor is még száraz volt az orra. Reggel már jobb kedélyű nedves orrú. De a száj nyalogatást nem hagyta abba. Ez hamarabb is kezdődött. Mit tehetnék érte, mi a baja? Orvoshoz ráér hétfőn délután? Ezzel kell ügyeletre rohanni? Vettem most neki fecskendőt hogy azzal itatom. Ha dehidratált lenne. Mit tegyek, mit egyen hogy ne hányjon? Tejbegrízt nem szokott enni, de most azt csinálok magamnak igaz cukrosan. Abból adhatok vagy menne a hasa/hányna? Kéne valamit ennie. Köszönöm figyelmeteket!

2018. jan. 20. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tejbegríz nem kell, viszont ha nem múlik el a hányás akkor még ma dokihoz kell vinni, nehogy kiszáradjon.
2018. jan. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz!!!! Azért nyalja a száját mert hányingere van!
2018. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld etetni, itatni, ha nem hányja ki, talán várhat hétfőig, de ha megint dehidratált lenne, és a vizet is kihányná, infúzió kell neki.
2018. jan. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon vilagos a szeme alatti resz. Vilagosabb mint tegnap. Most nem kap enni. A fecskendovel nagy nehezen megitattam mert nemmakart inni. Testsulykilonkent 40ml kell inniuk ha jol lattam. Kb 80 ml ment bele. Majd 12kor kap meg 40ml. A vizet nem hanyja ki. Ma nem hanyt. Azota amiota kihanyta azt a konzervet nem volt baj. Az mar kiurulhetett. Persze. De ha azert nyalja a szajat mert hanyingere van akkor egesz heten hanyingere volt?
2018. jan. 20. 11:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha világos a nyálkahártyája annál gyorsabban vidd orvoshoz! Mire vársz? A legtöbb helyen szombaton még van rendelés. Ne házilag kuruzsolj!
2018. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ér rá, még ma el kell vinni orvoshoz (arra már ki se térek hogy egy hete csinálja és nem vitted el, erre itt a hétvége amikor nincs orvos és jön már megint ez a típusú kérdés).

A dehidratáltság az önmagában nem egy betegség, hanem egy tünet, összességében ha hány, dehidratált és rossz kedélyű az egy betegségre utal és nem a dehidratáltságot kell otthon "házipraktikázni" hanem el kell vinni orvoshoz aki infúzióra rakja és kideríti, majd kezeli a betegséget. Vödörrel oltasz tüzet kb ezzel az egész művelettel és ha így folytatod leég a ház.

2018. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vidd el orvoshoz.
2018. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is orvoshoz vinném. Plusz ne szeméttel etetsd, a konzervet felejtsd el, és legalább egy középkategóriás tápot vegyél neki, nem ilyen tescos szarokat.
2018. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Hát ne haragudj, de nagyon felelőtlen vagy! Egy hete hány és láthatóan rosszul van a kutyád, és nem viszed el orvoshoz?! Ráadásul amíg megittad a reggeli kávéd, bekapcsoltad a számítógépet és bepötyögted ezt a kérdést, már rég elvihetted volna orvoshoz, ugyanis szombaton is szokott lenni rendelés!


Azért nyalja szerencsétlen a száját, mert hányingere van. A dehidratáltság meg nem betegség, hanem tünet, a sok hányástól teljesen kiszáradt és legyengült. Arra kéne rájönni, hogy mitől hány már napok óta, ez lehet vírus, bélfertőzés, bélgyulladás, akármi, amit nem tudsz otthon tejbegrízzel meg egyéb hülyeséggel kikúrálni! Addig addig húzod, amíg a kutyát, majd naponta vissza kell vinni infúzióra, hogy stabilizálódjon, ami nem csak sok idő, de sok pénz is! Lehet nem is lenne rá szüksége, ha már az első jeleknél elviszed orvoshoz!


Úgyhogy én nem várnék ezzel tovább semmiképp!

2018. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

"Nézegesd még egy kicsit, hátha megdöglik!"

/szarkazmus


Tény, hogy a kutyák könnyen hánynak, de mivel nem egyszeri esetről van szó és a kutya láthatóan rosszul van (a nyelvöltögetés, levegő nyammogás a hányinger jele), minél gyorsabban el kellene juttatni orvoshoz. És nem, nem ér rá hétfőig, ugyanis a bélelzáródásnak is pont ezek a tünetei.

2018. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!