Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek való nekem husky?

Szerintetek való nekem husky?

Figyelt kérdés
17/ f vagyok egész sportos, setalni szeretek , tudnám tanítani igazából nyáron rengeteg időm lenne rá, addig minden nap olyan 4 fele végzek az iskolával, kertvárosban élek. Szerintetek ?
2018. jan. 20. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A husky minden nap igényli a 10-20 km FUTÁST nem sétát. És nem viseli el hogy te négykor érsz haza és nem tudsz már vele annyit foglalkozni. Szétszedi a kertet és szökni fog. Arról nem is beszélve hogy továbbtanulás előtt állsz, ha elmész egyetemre hol hagyod a kutyát? Szüleid nyakán hogy fussanak vele 10 km-t? A kert pedig nem helyettesíti a sétát és a futást.
2018. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Továbbtanulás előtt tényleg nem szerencsés állatot szerezni! :(

Nekem már volt, 8-9 éves volt a kutyám amikor döntenem kellett, és papagájokat is tartottam. Ha ők nem lettek volna akkor valószínűleg mentem volna tovább.. De itt a városban ami van egyetem nem érdekelt, másikhoz pedig itt kellett volna hagynom őket és koleszosnak lennem. Ami nem játszik, mert az állattartás felelősség is nem csak szórakozás. És különben felelősség ide vagy oda én sem bírtam volna elviselni a hiányukat!

2018. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, és egy németjuhász ? Igazából elég tanácstalan vagyok.
2018. jan. 20. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Várj 1-2 évet hogy mi lesz veled, hova mész egyetemre, kolis leszel vagy otthon maradsz, mennyire bírod, milyen az órarended. Az is lehet, hogy dolgozol vagy estire mész, rengeteg a lehetőség. Utána térj vissza a kutya kérdésre ha ez kialakult.
2018. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
A németjuhász is munkakutyának lett kitenyésztve, ugyanúgy rengeteg foglalkozást igényel. És kedves 17 éves fiú... még most kezdődik a csajozós-bulizós időszak. És egy átdiszkózott éjszaka után másnaposan igen nehezen kel ki az ember 2 órával lefekvés előtt, hogy egy órát sétáljon a kutyával, hőségben, vagy hidegben pláne. Vagy a frissen megismert, de már elcsábított csajszika mellől kiugrani és hazarohanni ugyanezért... na, érted. Várj ezzel, míg kialakul az életed.
2018. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Mindegy milyen fajtát szeretnél, hisz mindegyik igényli azt hogy foglalkozz velük. Ahogy írták is, ezek munkakutyák. Ha lakásban élsz, és egyedül hagyod reggeltől, délután 4-ig addig simán szétszedi a lakást, vagy a kertet. Mind agyban, mind fizikailag kell velük foglalkozni. És nem csak nyáron, amikor épp szüneted van, hanem az év többi évszakában is.

És amit szintén már írtak, hogy nem tudhatod hogyan alakulnak a dolgok, tervezel-e tovább tanulni, ha igen hova, mennyi, és milyen óráid lesznek, tanulás, stb.

Jól gondold át ezeket a dolgokat, mert egy kutya nagy felelősség!

2018. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Előzők jól irják. Amíg nem tudod merre vet az élet, úgy kell hozzáállni, hogy a szüleidnek lesz kutyája. Tehát meg kell velük beszélni mi az, amit vállalni tudnak, ha te már nem leszel otthon,mert pl. egyetemre mész. Ilyen esetekben szerintem célszerű menhelyről vagy fajtamentéstől egy idősebb 5-6 év körüli, jó kondiban lévő, de már lenyugodott kutyát beszerezni. Vele még tudsz menni nagyokat sétálni, de már nem fogja "kidönteni a ház oldalát".

A husky és a nemetjuhász is nagyon gondos,következetes nevelést és rengeteg testmozgást, szellemi fárasztást igenyel. Én ilyen körülmények között egyiket sem javasolnám.

2018. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Várok még vele akkor , mindenkinek ment a zöld kéz ;)
2018. jan. 20. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!