Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok lenne neki ennyi futás...

Sok lenne neki ennyi futás elsőre?

Figyelt kérdés
A kutyám 2 éves, arra gondoltam hogy elkezdeném bicikli mellett "futtatni". Egy kb 30 kilós kutyáról van szó, nem kövér, jó súlyban van. Elsőre 1-1,5km-t mennénk lassú tempóban, sok lenne neki? Csak heti 1 alkalommal futna és szép fokozatosan növelném a távot.

2018. jan. 20. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Egy egészséges, fiatal, jó anatómiájú kutyának normális időben már kezdetben is 8-10 km-t könnyedén ki kellene bírna. Akár minden nep. De persze vidd el elsőre, egy-két biciklizés után már látod, hogy mennyit bír.
2018. jan. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
egészséges kutya, bár a 10 kilométertől sétálva is eléggé megizzad, ezért gondoltam elsőre ilyen rövid távot, nem akarom túlterhelni, bár ez elég érdekes nála, mert ha pl erdőben sétálunk, akkor jóval több mint 10km-t is röhögve lesétál/lefut :D
2018. jan. 20. 14:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdetnek nagyon jó táv ez, ha nem volt még biciklivel akkor azért biztonságos helyre menjetek nehogy baj legyen és elrántson. Lassan kilométerenként növelheted majd a távot, de az első után látni fogod mennyire fárasztotta el.
2018. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lenne neki egyáltalán sok. (De vigyázz hol csinálod. Szomszédomat pár napja bűntették meg, mert a járdán biciklizett miközben mellette pórázon futott a kutyája.)
2018. jan. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

ma 14:41

A kutyák is úgy vannak, mint a kisgyerekek. Ha rohangálnak, azért időnként megállnak. Viszont a folyamatos, monoton futás-gyereknél akár a sima haladás is - már fárasztóbb.

Betonon kutyát nem futtatunk! Ezt vedd figyelembe.

2018. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
földes út erre még a határban sincs, szóval máshol nem tudom futtatni. Viszont földes úton meg elcsúszok a bicóval mert folyton vizes a talaj.
2018. jan. 20. 16:32
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Akkor két választásod van. Megtanulsz biciklizni, fejleszted a mozgáskoordinációd és akkor nem csúszol el vagy tönkrevágod a kutyád izületeit a saját kényelmed miatt.

Igen én is estem el biciklivel a legnagyobb sárban. De inkább elesek minthogy 5-8 éves korára a kutyám járni alig tudjon fájdalom nélkül.



Különben a távval nem lenne gond így kezdésnek, de ha úgy érzed vidd el elötte orvoshoz kivizsgáltatni.

2018. jan. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de azt érted hogy elkerülhetetlen hogy betonon fusson? Nem veszekedni akarok, de csak én ismerem a környéket ahol lakok. A másik hogy nem naponta vinném csak hetente, és nem készülök vele 10 kilométereket futni, csak annyit hogy épp elfáradjon. Aki erre kutyát futtat az mind betonon futtatja, mert az a kevés földes út ami van biciklivel járhatatlan. De felesleges ezen vitázni, köszönöm a válaszokat.
2018. jan. 20. 18:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Általában ilyenkor úgy oldják meg a felelősségteljes gazdák, hogy elmennek kocsival egy olyan helyre ahol lehet normálisan mennei. Főleg ha csak heti 1 alkalomról van szó.

Persze felénk is akadnak olyanok akik a betonon futtatják a kuyát. De erre csak azt tudom mondani, hogy sokan verik a gyereküket is, de az sem követendő példa.

2018. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!