Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyatápot adjak a...

Milyen kutyatápot adjak a blökinek, hogy a széklete rendben legyen, és tápláló, biztosan jóminőségü kaját kapjon?

Figyelt kérdés

Ma hoztuk el a kutyánkat a tenyésztőtől, 9 hetes és tök hig a széklete, dog chow tápot etettek ott vele. Attól fosik, hogy nem jó a táp? Vagy mástól? Esetleg férges? :((((

Előző kutyám eukanuba tápot evett, erről tudom, hogy jó.


Ki mit ajánl?


2010. jún. 5. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Hát egy kicsit fura, hogy egy tenyésztő ilyen vacak táppal etet. Van a kutyusodnak törzskönyve?

Amúgy én a Brit tápot ajánlom. Ez egy Cseh országban gyártott prémium táp. A junior tápjában min.38% csírkehús van, a junior large tápban min.35%hús van.

Én a kutyámnak már az adult-ot adom, abban 30% a hús.

A gyenge light tápjában is min. 28% a csírkehús. Thát egy elég jó minőségű táp. Sok tenyésztő használja. Szerintem jobb minőségű mint a Royal Canin, meg az Eukanuba. Melleselg meg kevés is kell belőle, én a felnőtt kutyámnak mivel 25 kg, 250 g-ot adok neki. A zsákon rajta van az adagolási leírás. Valamint az ára is jó. Én a 15 kg adult tápját 7300 Ft-ért veszem. A junior olyan 8000-9000 Ft között van.

Biztoshogy nem férges. Legalábbis azt feltételezem, ha tenyésztőtő vetted. Ők többször féregtelenítik a piciket, valamint oltatják is őket legalább 3x amíg náluk vannak a picik. Valamint a tenyésztő garanciát vállal szerződésben a kutyára. Tehát, ha lappangó betegsége is van, kötelezsége a szerződésben leírtaknak eleget tenni: tehát, vagy visszavásárolja akutyát, vagy sajátköltségen elviszi állatorvoshoz, vagy te viszed el állatorvoshoz, és a tenyésztő fizeti a kezelés diját. Remélem tudtam segíteni.

2010. jún. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Nem biztos hogy vacak az a táp előző. Az én kutyáimnak a prémium táptól ment a hasuk meg fogytak le... Mindenki kutyának más a jó.
2010. jún. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
az én kutyámnak minden préium táptól megy a hasa ezért én húsit veszek neki:)meg fözöm a levest füszerek nélkül és bele rakom a húst és még hozzá egy kis rizst meg zöldségeket nagyon szereti,és legelábbb nem megy a hasa tőle.(,máj,csirke,pulyka mell vagy comb)....(csak a húst adom neki róla)az én kiskutyám 11hetes és teljesen egézséges,életvidám:)
2010. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:

Ha bejött az eukanuba, akkor mi a gond?

A tenyésztő mit mond, miért fosik?

2010. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A Beneful tápról mi a vélemény? Jónak számit vagy ugyan olyan mint a dog chow?


Hányszor kell adni nkei enni és menniyt?

2010. jún. 6. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!