Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elajándékozott kutyát jogában...

Elajándékozott kutyát jogában áll visszakérni?

Figyelt kérdés
Adott a helyzet, van egy kutyánk, akit egy ismerősünktől kaptunk, mert válsághelyzet állt elő náluk, ez októberben történt. Most már stabilan helyrejöttek és szeretnék a kutyát elvinni magukkal, azt mondták kifizetnék az eddigi költségeit. Ha én nem szeretném visszaadni nekik, akkor ez jogomban áll? Mármint megtagadni a visszaadását a pénz ellenére is.
2018. jan. 21. 00:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

Én nem adnám vissza olyan embernek akinél ha probléma adódik az az első, hogy lepasszolja valaki másnak a kutyát.

Egyébként ha a te neveden van a kutya és oltásai, akkor bizonyítani sem tudja, hogy az öve volt.

2018. jan. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%

Add nekik vissza.

Te fordított helyzetben ,hogy éretnéd magad?

2018. jan. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha úgy adta oda/úgy beszéltétek meg, akkor igen. A mi kutyánk is úgy került hozzánk, hogy nem tudja meddig, de minimum fél évre adja ide a gazda. Mondtam rendben, de ha én fél év után úgy érzem, hogy annyira megszerettem és úgy összeszoktunk, hogy nem szeretnék megválni tőle, akkor nincs hiszti, megtartom. Így is lett. Szóval ha így beszéltétek meg, vagy pláne úgy, hogy örökre odaadja, de most hirtelen javult nála valami... akkor teljesen jogos, ha nem adod vissza. Nem egy cserép virág, amit ide-oda passzolgat az ember. Ha lemondott róla bármilyen okból, akkor lemondott róla, ez van. Legyen hálás, amiért te segítettél a bajban, ne okozzon még egy törést annak a kutyának.
2018. jan. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, akkor nem adom vissza neki, megszerettem nagyon és boldog is velünk.
2018. jan. 21. 00:24
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

De hogy beszéltétek meg? Ideiglenesen adja oda vagy örökre? Azért az nagyban számít erkölcsi szempontból.


De én nem adnám vissza olyannak aki csak így lepasszolta az első gondoknál és n em úgy állapodtunk meg hogy ideiglenesen kerül hozzám.

2018. jan. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan kinek a nevén van a kutya? Ha nem írtatok ajándékozási/örökbefogadási szerződést, akkor jogilag elég megfoghatatlan a dolog. Inkább beszéljétek meg, és próbáljátok a kutya érdekeit szem előtt tartani.
2018. jan. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Semmi papír nincs arról, hogy odaadták, igazából nem is esett szó arról, hogy végleges-e vagy ideiglenes a dolog. Bennem csak azért dolgozik az erkölcs, mert tényleg nem tehettek arról, hogy ez így alakult náluk. Viszont az oltási könyv nálunk van, a mi nevünkre szól a chip is.
2018. jan. 21. 00:35
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nincs mivel igazold hogy a kutya a tiéd, és bár a chip hivatalosan nem igazol perdöntő tulajdonjogot, mégis náluk van a könyv is és a chip is a nevükön van, egy mezei ügyben még azt is rád foghatnák hogy elloptad a kutyát. A békesség kedvéért add inkább vissza, bár nem tudom, ha magamhoz vennék egy kutyát a minimum az lenne hogy megtudakolom ideiglenesen lesz-e nálam vagy véglegesen, nyilván annyira engedem magam ragaszkodni hozzá.
2018. jan. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem tudok hozzászólni, de én nem tudnám visszaadni, mert biztos kötődnék már hozzá nagyon.
2018. jan. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
#8 Olvasd már el, mit írt.
2018. jan. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!