Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja az öreg...

Orolive kérdése:

Mi lehet a baja az öreg kutyánknak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Édesanyámék öreg (kb 14 éves) tacskója az utóbbi időben furcsán kezdett viselkedni. Etetésnél mindig kijött körbeugrált minket, mostanában viszont inkább a kenelben marad. Eddigi szép tartása volt, most viszont összehúzza magát, még a háta is felpuposodik. A széklete pár napja már sárga, kisebb darabokban jön ki, és kemény. Lehet, hogy csak egyszerű székrekedés, de nagyon aggódunk érte. Sajnos az interneten semmi segítséget nem találtam.
2018. jan. 21. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Miért az interneten keresel segítséget? Nem az állatorvos ilyenkor a kézenfekvő? Gondolom te is orvoshoz mész, ha beteg vagy, viszont a kutya nem tud, így a gazdájának kell elvinni ha látja hogy valaki nincs rendben. Itt nincsenek állatorvosok, sem távgyógyítók. Arról nem beszélve, hogy egy tacskó mit keres télen az udvaron, kennelben...
2018. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hasznos válaszodat. Sajnos nincsen állandó állatorvos édesanyámék közelében, én pedig sajnos nem vagyok most otthon, hogy keresni tudjak a közelben egy állatorvost. Valamint hogy valamennyire megnyugodj a kutyaháza le van szépen borítva, szigetelve. Valamint van mellette egy nagyobb testű kutya-így még társa is van, aki plussz meleget adjon neki.
2018. jan. 21. 12:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem fog tudni senki 'hasznos' választ adni, nem tudom hogy várhatod el hogy egy leírás alapján bárki diagnosztizálja a betegséget, azon kívül hogy a hát púposítása fájdalomra utal, a kedvetlenség betegségre. Ha aggódtok érte, akkor orvoshoz viszitek minél előbb.
2018. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. jan. 21. 12:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Komolyan le meri valaki írni, hogy aggódik? Miközben pár napja gond van a székletével/tartásával és nem viszi orvoshoz? :-( 3 éve azt mondták az állatorvosok, hogy nem tudnak segíteni, minden nap ajándék. Emésztési/tartási gondjai nem voltak. Gyógytáppal, táplálék-kiegészítőkkel még 3 évig élt.
2018. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Így leírás alapján nem lehet semmit sem mondani. De valószínűleg gerintfájdalom, amit csak fájdalomcsillapítóval és gyulladáscsökkentővel lehetne kezelni. Természetesen állatorvoshoz kell vinni.
2018. jan. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen öreg kutyánál napokat várni ha baj van az életébe is kerülhet.

Vigyétek állatorvoshoz!!!

Egy egyszerű székrekedésbe is bele halhat.


Más ember minden megad,hogy idős kutyája még tovább élhessen,ti meg nézegetitek a szenvedését,gratulálok.


Az,hogy tacskó udvaron van kennelben az no komment.

2018. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Épp azért szerettem volna körülbelül megtudni, hogy mi lehet szerencsétlennek a baja, hogy amíg haza nem tudok menni édesanyámék tudjanak valamennyire segíteni rajta. A közelben sajnos nincsen állatorvos.
2018. jan. 21. 21:11
 9/9 A kérdező kommentje:
+a félreértések elkerüléséért a kenelükön belül van egy kutyaházuk, amit édesapám minden télen gondosan beszigetel.
2018. jan. 21. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!