Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd kutyájával, illetve...

Szomszéd kutyájával, illetve a szomszéddal mit lehet ilyenkor kezdeni?

Figyelt kérdés
Azért teszem a kutyás témakörbe, mert én is állatbarát vagyok, tehát nem a kutyával van a gondom, hanem a gazdájával. Az a sztori, hogy szüleim egy kertes házban laknak. Van egy kutyás szomszédjuk, aki nyugdíjas. Eddig semmi gond. A gond azzal van, hogy a kutya már rendszeresen átjár a szüleim kertjébe, mégpedig úgy, hogy átrágja a DRÓT kerítést. Namost nem csak bosszantó, hanem egyben veszélyes is a helyzet, mivel nem egy kis tacsiról van szó, hanem egy MOSZKVAI ŐRKUTYÁRÓL. Mivel a szüleim nem ismerik a kutyafajtákat, természetesen először azt hitték, bertáthegyi, de én-és a szomszéd is felvilágosítottuk őket, hogy nem nem, ez bizony nem bernáthegyi. Mindegy is, mert nem attól függ, támad-e, hogy milyen fajta. De az én szüleim is nyugdíjasok, és őszintén szólva ki tudja megmondani, hogy lesz-e ebből baj egyszer? Senki. Az a gond, hogy a szomszéd mindig csak ígérget, hogy így megcsinálja a keríést, meg úgy, aztán max annyit tesz, hogy a lyuk elé tesz egy nagy hordót, vagy osb lapot, de az a kutya-aki tudja, milyen ez a fajta- röhögve elgördíti az ilyesmi akadályokat. A kerítés javíása meg kimerül abban, hogy ugyanolyan szxr hálót feszít ki, mint amit kirágott, amit még egy tacskó is szét tud rágni. Tehát ez nem megoldás. Eddig még normális volt a viszony köztük, de ez már abszurd, hogy anyukám pl úgy mer kimenni a kertbe, hogy előtte jól szétnéz az ablakból, nincs-e kint Szergejke... milyen ötletetek van, mégis mit lehetne tenni? Tudom, fel lehet jelenteni, de akkor vajon történik valami?! Vagy bármi más megoldás.... érdekel! Köszi a válaszokat!
2018. jan. 21. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha szót érteni nem lehet vele, akkor marad a jegyző vagy a feljelentés. Még mielőtt nagyobb baj történik.
2018. jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Mondjátok meg neki, ha nem csinál valamit a kerítéssel, akkor sintért hívtok, aki elviszi a kutyát, ugyanis az ő kötelessége a saját telkén belül tartani a kutyáját (ez benne van az állatvédelmi törvényben is). Ha pedig onnan kijön, akkor kóbor kutyának számít, és fizetnie kell, ha elviszik és vissza akarja kapni a kutyát.
2018. jan. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
fel kell jelenti, törvényben van,hogy mindenkinek a saját állatait a területükön belül kell tartani valóban ha átmegy már kóbornak minősül. Mellesleg tényleg eléggé veszélyes.
2018. jan. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És akkor ha újra csak ugyanazzal a dróttal csinálja meg, akkor rendszeresen mehet a feljelentés? Mert ennyi esze van. Meg inkább a piára költ, mint normális kerítésre.
2018. jan. 21. 17:24
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Rosszabb esetben addig addig jártok a jegyző nyakára plusz feljelentés, hogy hidd el, ha nem nagy állatbarát fejbe lövi vagy agyon veri a kutyát. Én inkább segítenék neki megcsinálni a kerítést, hiába nem az én részem, vagy rávenném hogy mondjon le róla, és megpróbálnám menhelyre adni vagy kutyis csoportokban hirdetni.


De a te dolgod ezt eldönteni, mi lenne a legmegfelelőbb döntés a szituációban, te ismered a körülményeket.

2018. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy nem az én szomszédom. A szüleimé. Remélem, nem várják meg, míg valami baj lesz.
2018. jan. 21. 17:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

húzzatok ki villanypásztort a keritésre. baja nem less tőle, de megijed és egy idő után feladja a szomszédolást.


a legjobb lenne, ha meg lehetne beszélni a szomszéddal, hogy az ő oldalán legyen a villanypásztor.


egy ekkora, neveletlen, szocializálatlan kutya életveszélyes is lehet, tökmindegy h milyen fajta. szerintem ilyen esetben nem szabad a szomszéddal ennyire elnézőnek lenni.

2018. jan. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én acélhálót húztam 50 méteren a kerítés mentén. Az én kutyáim mentek át, de a szomszéd kerítése volt, valami rettenetesen ócska műanyag zöld drótfonatos kerítés, semmit sem ért, az alsó feszítődrót több helyen is elkorhadva. Én jobban féltettem a kutyákat, mint hogy nekiálljak vitatkozni, kinek a dolga megerősíteni.


A helyedben én is félteném a szüleimet. Meg lehet próbálni rávenni, hogy fizesse ki az acélhálót, de nem várnék rá.


Az acélhálónak annyi hátránya lehet, hogy egy mászós kutya remek létrának használhatja.

2018. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. jan. 24. 13:29
 10/10 Ridamov ***** válasza:
Mennyire ismer titeket a kutya mert ha jól akkor nem lehet baj de a fajtára jellemző ugyebár hogy idegenekkel rendkívül bizalmatlan.
2018. márc. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!