Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen meg lehet fürdetni a...

Télen meg lehet fürdetni a kutyát?

Figyelt kérdés
Ha megfürdetem, mennyi ideig ne vigyem ki?
2018. jan. 21. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól megszárítod, 3-4 óra múlva kiengedheted.

Nemrég voltunk kozmetikusnál. 4-re végeztünk, száraz volt a kutya, amikor hazahoztuk. A kozmetikus azt mondta, hogy 7 után kiengedhetem. Biztonság kedvéért 8-ig bent volt, utána kiengedtem. Kint is aludt. A hőszigetelt, hőfüggönyös kutyaházban semmi baja nem lett.

Azért ha lehet, enyhébb időt válassz a fürdetéshez.

2018. jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Veraaa05 ***** válasza:
51%
Amíg teljesen meg nem szárad.Utána várj pár órát és hidegtől óvott,meleg helyen hagyd kint!
2018. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért az sem mindegy, hogy milyen bundája van a kutyának. Egy duplarétegű bundás/hosszúszőrű kutya akkor sem fog megszáradni 4 de akár 12 óra alatt sem ha egész végig hajszárítóval fújod.
2018. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért nem ajánlott télen fürdetni a kutyákat, mert így a hővédő zsírréteget is lemosod a szőréről és jobban fog fázni séta közben.

Én csak évente 2-3 alkalommal fürdetem a kutyánk , de télen sosem.

2018. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 aranyos121 ***** válasza:
4-es én is..télen soha..nyáron,tavasszal meg ősz elején amikor még jó idő van..akkor fürdetem a kutyám
2018. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!