Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kiskutyát leszokt...

Hogy tudom a kiskutyát leszoktatni a macska terrorizálásról?

Figyelt kérdés
2 hónapos kutyusom nagyon szeret az egyik cicával játszani. Gyakran nagyon túlzásba viszi a harapdálást és szinte már vonszolja szegény macskát. Hiába szidom le erőteljesen, nem hat, szegény kutyus csak játszani akar vele. Nem ideillő kommentelők kíméljenek.
2018. jan. 21. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
A szemébe nézel,erőteljesen,magabiztossággal rászólsz, ne hagyd neki,hogy dúrváskodjon a macskával,ha akkor sem figyel, akkor felsikítasz,ettől meglepődik és abbahagyja,aztán elküldöd.Meg kell tanulnia,hogy csak finoman. Az én kutyám szerencsére nem bántja a macskákat,nyalja őket,még le is fekszik a macskáknak.
2018. jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Fizikailag válaszd le ilyenkor a macskáról, és legyél nagyon határozott. Plusz játssz te is sokat a kutyussal, hogy ne csak a cicát nyúzza. Egy felnőtt macska egyébként ha akar, el tud (még) menekülni előle. Legyen a macskáknak olyan helyük, ahova el tudnak menekülni a kutya elől, és a kutya nem fér hozzájuk.
2018. jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 aranyos121 ***** válasza:
1-es...ha felsikít azzal nem megy semmire...a felsikítást akkor szoktuk használni hogy ha a kiskutyát le szoktatjuk a harapdálásról( a felsikítás jelzi a kutyának hogy ez fáj nekünk)
2018. jan. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!