Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képesek ezt az...

Miért nem képesek ezt az emberek megjegyezni ezt, hogy a fajtiszta és fajtatiszta szavak nem ugyan az?

Figyelt kérdés
Persze, ha azt írom a "nem fajtiszta" kutyára, hogy pedig nem félig macska/ló/zsiráf, még ők sértődnek be, pedig úgy érzem, van aki szimpla hanyagság miatt nem foglalkozik vele, mit ír.
2018. jan. 22. 07:52
1 2 3
 11/28 aranyos121 ***** válasza:
68%
ha egyszer szólunk neki hogy nem helyesen mondja az nem belekötés..tanács!..ha folyton mondjuk neki mikor másodszorra is rosszul mondja mert tudja csak így szokta meg és véletlen rosszul mondta..akkor lehet mondani hogy "nem kell belém kötni tudom hogy rosszul mondtam én is hibázhatok"
2018. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Nem szoktam mindenért szólni, de elsőre támadásnak veszik, akárhogy szólva van, igazából mindegy miért...de ez a fajtiszta/fajtatiszta szavak keverése irritál.
2018. jan. 22. 11:27
 13/28 anonim ***** válasza:
71%
Engem is sokminden irritál, például a nyelvtannácik, mégse kötök bele folyamatosan.
2018. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
95%
Akárhogy szólva van: több szempontból is helytelen. Akárhogy szólok, esetleg akárhogy van szólva, de ez már helytelen, a magyar nyelv nem nagyon szereti a passzívot.
2018. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
46%
de szereti is használja is.
2018. jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
közhirré tétetik stb.
2018. jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
94%
Igen, van passzív, de ritka és ebben a mondatban nem helyes.
2018. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Folyamatosan sem kötök bele, idővel szoktam kultúraltan jelezni a dolgot, csak torokra mennek érte...Valaki most azért van megsértődve, mert le merték írni, hogy túlsúlyos a kutyája,emiatt még facebook csoportból is ki lép elvileg.Nem volt bunkó senki vele sem.A kutya meg tényleg ducibb és beteg is lehet miatta, de hát "boldog"... Ja, marha boldog lesz ha a betegség elviszi.
2018. jan. 22. 11:42
 19/28 aranyos121 ***** válasza:
van aki nem bírja a kritikát...pedig fogadja el..jobb mintha a képébe hazudnának
2018. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert a népi nyelvhasználatba (ez ugyanis az) belekötni pont olyan, mint felhívni a figyelmet arra, hogy túlsúlyos a kutya és beteg lehet tőle. Ja, nem.
2018. jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!