Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képesek ezt az...

Miért nem képesek ezt az emberek megjegyezni ezt, hogy a fajtiszta és fajtatiszta szavak nem ugyan az?

Figyelt kérdés
Persze, ha azt írom a "nem fajtiszta" kutyára, hogy pedig nem félig macska/ló/zsiráf, még ők sértődnek be, pedig úgy érzem, van aki szimpla hanyagság miatt nem foglalkozik vele, mit ír.
2018. jan. 22. 07:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
15%
Annyira kevés ideje használják a "fajtatiszta" kifejezést még (talán 50 éve,ha van,de lehet,hogy annyi se), hogy sok ember még a régire emlékszik. Régen csak a "fajtiszta" terminus volt használatban,az maradt meg. Különben meg teljesen mindegy...a tenyésztőkön kìvül senkit sem érdekel.
2018. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint az albérlet, az se "helyes", aztán mégis kb 99 százalékban azt használják a lakásbérlésre az emberek. Tíz éve még láttam olyan idiótát a neten, aki rendszeresen kötekedett emiatt, de mára hálistennek ez is eltűnt. Érdekelne, hogy a fajtiszta szót használja-e egyáltalán bárki másra, mint a fajtatiszta pongyola helyettesítésére. Szerintem senki. Ahogy valódi albérlet se sok van manapság. Szóval ha aut látom leírva, hogy fajtiszta vagy albérlet, pontosan tudom, miről beszél az illető, úgyhogy az ezen való rágódás és az alázó kommentekben kioktatás teljesen értelmetlen. Egonövelésre inkább azt javaslom, hogy az illető adjon értelmes válaszokat.
2018. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
36%

"Annyira kevés ideje használják a "fajtatiszta" kifejezést még (talán 50 éve,ha van,de lehet,hogy annyi se), hogy sok ember még a régire emlékszik."


Mert régen külön mondani kellett, ha egy állat fajtiszta? Ez egy fajtiszta macska, az meg fajtiszta kecske, meg fajtiszta elefánt. Nem hinném, hogy így használták volna, egy állatról egyértelmű, hogy fajtiszta, de egy fajtáról nem mindig. Ilyenkor kérdezik, hogy pl. az adott kutya fajtiszta-e.


Amúgy engem ez a három irritál nagyon:

Fajtiszta - fajtatiszta

Antisziciális - aszociális

"Ufók" - UFO (Azonosítatlan repülő tárgy)

2018. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
68%

Ebbe amúgy semmi logika nincs, az ember magától is rájöhetne, hogy helytelenül használja.

Pl.:

"Milyen fajta ez a kutya?"

"Fajtiszta ez a kutya?"


Helyesen fajtA lenne, egyértelmű, de erre nincs már agykapacitás...

2018. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudtam, hogy az albérlet helytelen. Mi lenne a helyes kifejezés?
2018. jan. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
31%

23as-nak: régen a biológiában is más volt a rendszer. Amit ma fajtának neveznek,az volt a faj. De mindegy is,ez száraz elmélet,aki nem tanult ilyet,úgysem érti...

Mindenki mondja úgy,ahogy tetszik neki,és kész. Majd ha megtalálom az erről szóló cikket,bemásolom ide.

2018. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
#25 A lakást bérled a tulajdonostól, nem főbérlőtől, bérlő vagy és nem albérlő. De ez mindegy, mára ezt is mindenki albérletnek hìvja, amivel semmi gond, a nyelv változik.
2018. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Hiába pontoztok le,attól még ez így van,és nem is változik meg. Szerencsére.
2018. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!