Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akart támadni a németjuh...

Miért akart támadni a németjuhászunk?

Figyelt kérdés
Tavaly tavasszal került hozzánk kölyökként egy németjuhász. Mindvégig szeretetben neveltük, tanítgattuk, szerintem egy nagyon jól nevelt, okos kutyus lett belőle. A családban leginkább velem tölti a legtöbb időt (reggel csak én sétáltatom, az estinél ott van az öcsém is, én adok neki enni, velem játszik a legtöbbet, én hordom orvoshoz...szóval leginkább én vagyok a gazdája). Pénteken este ugyanúgy az öcsémmel vittük sétálni, mint máskor. A séta során szembe jött velünk egy részeges, agresszív ember. Megállított minket, cigit és pénzt kért, mire én normális hangon mondtam neki, hogy nincs nálunk semmi. Erre elkezdett kiabálni, ekkor a kutya már ugatott rá, aztán a fickó elkapta az öcsém kapucniját. Erre a kutya rá akart ugrani a fickóra, csak azért nem kapta el a kezét, mert én messzebb álltam tőle és tartottam a pórázt. Erre a fickó valószínűleg megijedt, mert elrohant. Én is megijedtem, de nem a fickótól, hanem a kutya reakciójától. Ha elkapja a csóka kezét még baj is lehetett volna belőle. Soha nem volt aggresszív a kutya, a közeli családtagok között gyerekek is vannak, akikre még csak nem is ugatott soha.
2018. jan. 22. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól tette a kutya. Megvédi a hozzátartozóit. Annyi, hogy parancsra tudnia kellene leállni. De nincs vele semmi baj. Természetes védőösztön.
2018. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%

Ertjuk egy hos a kutyad es mindez a te aldasos nevelesed miatt.


Amugy is nem az ugato kutyatol kell felni leginkabb, hanem a morgo vagy csondesen szugeraloktol. Az ugatas csak jelzes.

2018. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem agresszív, csak védte a gazdáját. Teljesen normális reakció, főleg egy németjuhásznál. Javasolom járjatok örző-védő foglalkozásra. A leírtak szerint jót tenne nektek.
2018. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémben csak van valamennyi németjuhász, de ilyen esetekben nagyon jucisan tud viselkedni. Ő sokszor megugatja a kétes kinézetű alakokat, kukázókat, részegeket, aminek én annyira nem örülök, mert nem kérem rá, és nem is áll le egyből - tehát azt gondolhatja, én nem tudom magam vagy őt megvédeni és neki kell.


Viszont pont pár napja történt hasonló este egy sötét utcán. Jött szembe egy hómlesz, és valamit már motyogott, meg mutogatott rám meg a kutyára. A kutya dühösen megugatta és a faszi nagy ívben kikerült minket, úgy, hogy rám sem nézett. Annyira nem bántam, pedig tudom, hogy nem feltétlenül jó ez. :/


Az, hogy ilyen esetben agresszív, nyilván azt jelenti, hogy téged/titeket véd, de erre tanítani kell. Bármennyire is előnyös bizonyos szituációkban, tudni kell leállítani. Bármilyen szituációt félreérthet és támadhat, ha nem mentek el kutyasuliba v trénerhez.


Nálunk azért nem ilyen vészes a helyzet, csak a hangjával riaszt el embereket, és általában okot is adnak rá, sosem nyúlt még senkihez, de el tudom képzelni, hogy megtenné, ha úgy adódna.

2018. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kutyád, amelyiknek 0 ismereted van a fajtajellegéről.

Ettől az akciótól nem fogja ezentúl a családtagokat, a gyerekeket megenni.Ez nem agresszivitás volt, hanem egy adott helyzetre az ösztönös reakciója a kutyának.

Valóban hasznos lenne a kutyaiskola, hogy megtanuljátok a kutya különböző szituációkban való kezelését.

A leírtaknál pl elég, ha tartod a pórázt, és amikor elfutott az ember, leállítod a kutyát.

2018. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez komolyan kérdés? Nyilván azért, mert jó németjuhászként megvédi a családot az agresszív emberektől. Ez miért baj? Sokan örülnének, ha ilyen kutyájuk lenne.
2018. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én is megijedtem, de nem a fickótól, hanem a kutya reakciójától. Ha elkapja a csóka kezét még baj is lehetett volna belőle."


A kutya teljesen normálisan reagált, viszont hogy te nem a fickótól ijedtél meg, én is javaslom, hogy vagy olvass a németjuhász után többet, vagy vidd kiképzőhöz, amihez te is kellesz, mert ez nála normális ösztön volt.

Indok nélkül nem fog a rokon kisgyerekekre támadni.

2018. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a kutyád _tényleg_ agresszív lenne, akkor a pacákot kiskanállal kaparták volna össze az aszfaltról. A kutyád teljesen jól kommunikált: ugatással jelezte, hogy húzzon a búsba, mert különben. Ugatással, hogy a hülye ember, aki nem tudja a kutya testbeszédét olvasni, biztosan megértse.


Én is azt ajánlom, hogy sürgősen pattogjatok el egy jó, gazdineveléssel is foglalkozó kutyasuliba, mert az súlyos gond, hogy ennyire nem érted a kutyád kommunikációját, logikáját és igen, ahogy a többiek mondják, ebben a feszült idegállapotban is tudnod kell tiltatni.


(Ha elkapja a csóka kezét, ti szépen feljelentést tesztek a rendőrségen - ez kimeríti a garázdaság fogalmát.)

2018. jan. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mért mit gondoltál mit csinált volna az a részeg ha a kutyád nem lett volna ott? Még tettlegesség is volt, hogy elkapta a tesód-talán bántotta is volna. Szerintem inkább örülj neki hogy a kutya helyesen ismerte fel a szituációt ha már te nem tudtad.
2018. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amíg le tudod állítani parancsszóval, addig nincs gond, sőt, kifejezetten hasznos is lehet, mint látod.

Ahogy előttem írták, esetleg próbáljátok meg az őrző-védő tanfolyamot.

2018. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!