Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya oktatása?

Kutya oktatása?

Figyelt kérdés

Miért fontos, hogy különböző trükkökre tanítsuk a kutyát, aminek első benyomásra nincs gyakorlati haszna?

Pl.: Forogjon

Ennek mi értelme van?


Az irányítást elősegítése miatt létrejövő parancsokat értem(ül, stb.)


Esetleg ez olyan, mint a gyerekeknél, hogy hozzászokik a tanulâshoz és ezért fontos?


2018. jan. 23. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ezt hívják szellemi lefárasztásnak és kutya-gazdi közti kapcsolat erősítése.


A közös tanulás jó hatással van a kutya és gazdája közti kapcsolatban,mellesleg a kutya agyilag lefárad.

2018. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Mert a kutyák szeretnek tanulni és mert fontos szellemileg is lefárasztani őket. Az ül, fekszik egy idő után nem kihívás a kutyának.
2018. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Jó buli és nagyon jó farasztas a kutyának. :)

És meg egy közös program

2018. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt agyilag is fárasztod. Egy aktív kutyát elvihetsz 50 km-es hegyi túrára is, attól még szét fogja rágni a dolgaidat utána. Akárcsak az embernél, a kutyának is kell fizikai és szellemi foglalkozás is.


Másrészt a nevelés, szabályok önmagukban édes kevesek egy jó kutya-gazda kapcsolathoz. A tanítástól, a csak gazdával való közös munkától fog a kutya figyelme jól kialakulni. Ez az egy út van ahhoz, hogy kialakuljon a kontaktálás finomra hangolása.


És a tanítást nem csak trükköknél lehet használni, hanem lényegében minden kívánt viselkedés kialakításában. De ahhoz, hogy pl egy viselkedési problémát megoldj, ismerned kell előzetesen a tanítási módszereket gyakorlatban és elméletben is nagyon jól. Ezt neked is, sokszor a kutyának is külön meg kell tanulnia, erre pedig a trükkök nagyon is célra vezetőek.


Mellesleg szerinted a kutyának miben különbözik egy ültetés egy pitizéstől? És mi a különbség abban, ha egy segítő kutya pakolja össze a dolgokat, vagy ezt bemutatóra tanítod meg a családi kutyádnak?

2018. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azért tanitom a kutyáimat és más állataimat trükkökre, mert fun :) nem cask nekem, az állatoknak is.


Amúgy meg jobb lesz a kapcsolatunk, jobban fog rám hallgatni és könnyebb lefárasztani egy trükkös-fakerültetős labdázással egy kutyát, mint a sima labdázással vagy sétával.


(meg én előszeretettel vagizok is vele :D )

2018. jan. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!