Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet kutyát tanítani?

Hogyan lehet kutyát tanítani?

Figyelt kérdés
Van 3 kutyánk. Az egyik egy 10 éves labrador a másik egy border collie és jagd terrier keverék. A harmadik valószínűleg pincsi és tibeti spániel keverék. Még tavaly tavasszal kezdtem el őket tanítani ekkor még csak a labi és border collie keverék volt meg. Sok minden megtanítottam nekik. Könyveket is olvastam a kutyát testbeszédéről hogy jobban megértsem őket. A neten találtam egy könyvet is amiben leírja hogy hogyan lehet kutyát tanítani úgy hogy mindegy hány éves a kutya meg fogja tanulni. Esetleg ti tudtok tippeket?

2018. jan. 24. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy "építem a házamat, tudtok tippeket adni?" Szóval mire vagy konkrétan kíváncsi? Mert így nehéz tippeket adni, ha nem tudom, mit szeretnél megtudni pontosan.
2018. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 aranyos121 ***** válasza:
100%

kutyasuliba vidd ha nem tudod hogy kell nevelni de van online is írd be a youtube: Gondos gazdik:videókutyasuli (csomó videó van)

bár le írhatnád hogy konkrétan mit szeretnél megtanítani a kutyusodnak?

2018. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Szia! A 10 éves labradort már nagyon nehezen fogod betanítani. Ezt minél fiatalban korban el kell kezdeni, hiszen ekkor a legtanulékonyabbak. Ösztönözd valami olyannal amit nagyon szeret. ÉS először azt tanítsd meg neki, hogy te vagy a főnök, rád figyeljen. Ha rosszul csinált valamit ültesd, le nézz mélyen a szemébe és szídd le-
2018. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó nagy butaságokat írt. Először is, megfelelő módszerekkel egyáltalán nem nehéz idős kutyát tanítani. Másrészt ha leülteted, majd jól leszidod, azt fogja hinni, hogy azért szidtad le, mert leült és akkor sem fog leülni, amikor az lenne a feladat.
2018. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aranyos121 ***** válasza:
4-es igazad van de egy idős kutyát már nehezebb mert azt nem nevelni hanem már átnevelni kell de attól még lehetséges csak nem tudjuk hogy a kérdezőnek pontosan mi a gondja..mit kell megtanítani a kutyának?
2018. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én a 4-sel egyet értek. Ugyan is már említettem hogy tavaly tanítottam őket és a 10 éves labinak sok mindent megtanítottam amit addig nem és még most is tudja. Kutyasuliba kölyökorábban a labi volt. Amúgy nem is szeretném kutyasuliba vinni mert az alap dolgokat tudják.És én magam szeretném őket egyedül megtanítani. Legalább így is velük foglalkozok. Amikre gondoltam igazából a lábam közötti slalom. Nem tudom látattok ilyet de a neten vannak róla vidik. Van egy ugratonk is az mér megy nekik de csak pórázzal. Visszont pórázzal szívesen csinálják és nem eröltettem őket ha nem szeretnék. És mikor megunják abba hagyom velük aztán később kis pihenővel újra kezdjük. Olyanokra gondoltam amik az akadály pályával kapcsolatosak. Amúgy vissza térve a labira megtanítottam ennyi idősen arra hogy megkeresen ezt a collie keverék is tudja. Magyarul tudnak bújucskázni.
2018. jan. 24. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Labit már ne ugrasd, idős hozzá. A nagypapádat se viszed akadálypályára.

Itt egy csomó trükk leírása:

[link]

2018. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az akadálypálya egy sport, agility a neve, de megfelelő felkészülés nélkül nemszabad belevágni, mert sérülés lehet belőle. Főleg az ugrálásból.

Az időset tényleg ne ugráltasd.

Kutyasuliban is te foglalkozol vele, ráadásul ott több inger éri őket, és az oktató is tud segíteni, ha elakadtok.

2018. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!