Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadjam magamhoz a kutyát...

Fogadjam magamhoz a kutyát vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Egy amstaff kiskutyáról lenne szó(apja-anyja is amstaff), ami az egyik ismerősöm "tenyészt" és elvből nem akarja eladni őket. Hanem mindig elajándékozza azoknak, akik igényt tartanak rá és biztos benne, hogy szeretnék.


Na de a lényegre térve.

Március elején lehetne elhozni de egyetemista vagyok.

Ez azt jelenti, hogy hétfő-csütörtök reggel 5-6-tól kb 7-8-ig tudok vele foglalkozni, meg délután vagy késő-késő délután. De amikor másnap zh, stb. ez is könnyen kieshet.

Péntek-szombat-vasárnap szabad. Életfüggő..

Persze napközben is lenne felügyelet, a szüleim.


Nyáron meg aktívan tudok vele foglalkozni.


Elég ez egy kiskutyának vagy nem?

Nem akarom szépíteni a helyzetet, direkt azért is írtam bele az időpontokat.

Nem akarom, hogy szenvedjen egy elfoglalt gazdi mellett.


2018. jan. 25. 08:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Foglalkozás alatt olyanokra gondolok, hogy tanítás, a kerten kívüli futkározás/sétáltatás.
2018. jan. 25. 08:54
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetemista vagyok.

Én tavaly a húsvéti szünetben fogadtam be egy kölyköt, szerintem ez a legjobb időpont egy egyetemista esetében, és mivel idén már ápr 2 húsvét, ezért pont jó az időpont.

Ha elhozod a húsvéti szünet előtti pénteken, akkor 10 napig vele lehetsz, ez nagyon fontos a kutyus szempontjából, de jól meg is alapozza a kapcsolatotokat. Viszont addig is tanulj hétről hétre, és ne nagyon tervezz be tanulást a húsvéti szünetre, akkor csak a kutyával foglalkozz! (Igen, pár órákat alszik majd napközben, de nagyon igénybe fogja venni az időd és az energiád!) Már ezalatt az idő alatt tűnj el mellőle először kis időkre, szoktasd hozzá, hogy napközben sokszor vagy távol, de ha a szüleid ott vannak, akkor valószínűleg nem lesz gond. Az egyedülléthez is fokozatosan kell hozzászoktatni.


A félév második fele viszont a szüleidtől kíván sok áldozatot, meg kell beszélni, vállalják-e: folytatniuk kell a szobatisztaságra nevelést, még legalább egy hónapig 2-3 óránként ki kell vinni stb.


Nyáron meg foglalkozhatsz vele te, de a szüleid is foglalkozzanak vele, hallgasson rájuk is! Mire visszamész az egyetemre, akkor már "kiskamasz" lesz:)


Szóval nálunk nagyon bejött ez az időpontválasztás, ha komolyan gondolod a kutyázást, akkor ezt az időzítést csak ajánlani tudom!

2018. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Ne támogasd a szaporítást. Ha mindig lesz, aki elviszi a kölyköket, akkor folytatni fogja az ismerősöd, amit csinál. Amúgy ha ott vannak mellette a szüleid, akkor ez teljesen jó lenne neki, de kérlek, ne hozz kölyköt ettől az embertől.
2018. jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
3-as: mivel az ismerősnek semmi anyagi haszna nem származik ebből, nem tudjuk, milyen gyakran elleti az anyát, azt sem tudjuk, milyen állatorvosi felügyeletet biztosít, nem nevezném kapásból szaporítónak - legalábbis nem a "klasszikus" fajtának, akik tényleg csak ártanak az állatoknak.
2018. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Akkor is árt, ha ingyen adja őket. A menhely tele van tk nélküli billentyűzet típusúakkal, ha tud megfelelő gazdákat, akkor küldje őket egy menhelyre. Ráadásul " Hanem mindig elajándékozza azoknak, akik igényt tartanak rá és biztos benne, hogy szeretnék." ez alapján rendszeres tevékenységről van szó, ami nagyon is ártalmas.
2018. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

S ki vagyok én, hogy megmondjam, hogy mit csináljon a saját kutyáival?

"Tenyészt" alatt azt értettem, hogy a természetre bízza a dolgokat. Van két kutyája és nem ivartalanítja a fiút.

Ennyire egyszerű.


Emellett az Isten bocsásson meg de ha még direkt csinálná is, hogy minél hamarabb legyenek kiskutyák, az sem érdekelne, mivel nem az én dolgom.

Ezért nem tennék tönkre egy barátságot, amit törvény nem tilt.

Főleg, hogy nem értek a témához és nem is érdekel.

2018. jan. 25. 11:46
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

3-as vagyok, azaz nem szaporítóztam le kapásból a haverod, de amit írsz, az valóban nem hangzik jól: "a természetre bízza a dolgokat" - tehát valószínűleg tényleg agyonelleti szerencsétlen nőstényt:(

"Főleg, hogy nem értek a témához és nem is érdekel" - na látod, ez a "nem is érdekel", ez baj:( Ahhoz, hogy felelős kutyás legyél, kell, hogy érdekeljenek ezek a dolgok (is)

2018. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
De, érdekeljen, mert mind a szukának, mind a kölyköknek rossz, amit csinál. Meg úgy az egész kutyás társadalomnak. De javaslom, hogy te is bízd a természetre a fogamzásgátlást és majd meglátjuk, hogy a tizedik szülésed után hogy gondolkodsz a témáról. Egyébként nem mondtam, hogy szakítsd meg vele a barátságot. Nekem is van ilyen barátom, aki szaporít és ingyen osztogatja a kölyköket, jóban vagyok vele, de nem támogatom a kártékony hobbiját azzal, hogy hozok tőle kölyköt.
2018. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Komolyan, itt nincsenek normális emberek?

Nem érdekel a kutya fanatizmus!!!

Anno a természetben is gondolom volt ivartalanítás és még sorolhatnám.

Jó helyen vannak a kutyái. Szereti őket és megad nekik mindent!


Nem az én dolgom, téma lezárva.


Én a kérdésemre akarok választ kapni.

Van elég gondom így is, nem fogok mások dolgába beleszólni.


Az meg rám tartozik, hogy tőle akarok kutyát vagy nem. Nem rád. :)

2018. jan. 25. 14:01
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
A természetben egy farkas vagy egy vad kutya 6-7 évig él. Az ismerőseid kutyái nincsenek jól tartva, mert egy jól tartott kutya nem ellik évente kétszer. Amit az ismerősöd csinál, az állatkínzás. Ha téged ez nem érdekel, ne legyen kutyád. Fura, hogy a fő kérdésnél még ennyire izgat, hogy jó gazdája lennél-e a kölyköknek, közben meg leszarod, hogy a szóban forgó kölyök milyen körülmények közül jön. Ez alapján nem lennél jó gazdája semmilyen állatnak.
2018. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!