Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz kölyök ill. felnőtt...

Puma5 kérdése:

Kuvasz kölyök ill. felnőtt kutya etetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Én vagyok, aki néhany napja feltettem az Eukanuba vagy Josera kérdést, de még annyi kérdésem van, hogy jobbnak láttam egy teljesen új kérdést kiírni.


Tehát a kérdéseim:


Jelenleg 9 hetes kuvasz kölyket:

Napi 3x etetem, majd fél éves korától 2x fogom.

Van lehetőségem "házi kosztot"(és itt most nem az 5 napos levesre gondolok, ami nem fogyott el és már fura ize van...) is adni, pl. főt hús, rizs, stb.

Arra gondoltam, hogy:

* a reggeli etetésnél táp savanyú tejjel (16 hetes koráig, azután csak táp).

* délben "házi koszt"(főt hús, rizs, zöldség, gyümölcs, stb.)

* 20-21 óra körül meg csak táp.


Jelenlegi táp Hill's köjök táp, de 3-4 nap múlva Eukanuba kölyök tápot fog kapni.


Táp savanyú tejjel: nagyon szereti, de jó is neki a savanyú tej ? Az édesről tudom, hogy nem...


Az jó, hogy nem csak tápot eszik ? Nem akarom csak táppal "tömni". De a táppal egyszerre nem adok más kaját, mert másképpen emésztődnek.


Valamilyen tápkieget. vagy vitamint ajánlott adni ? Gyógynövényt ?


Illetve egy éves kora után arra gondoltam, hogy:

Naponta 2x kapna ételt:

- 06:00: "házi koszt".

- 18:00: táp.

Minden héten egyszer valamelyik nap CSAK nyers csontot, húst és belsőségeket kapna.


Minden hónapban egyszer tartanék egy böjt napot. Állítólag nagyon jót tesz a kutyák emésztő rendszerének, ami arra vezethető vissza, hogy farkas őseiknél gyakran előfordult, hogy akár napokig nem ejtettek prédát és ehhez alkalmazkodott a gyomruk...


Fokhagyma? A hagymáról tudom, hogy mérgező... A fokhagymát meg van aki ajánlja masok meg szintén ártalmasnak tartsák...


Állítólag a kuvasz nem egy válógatos fajta, de azért mégsem egy kismalac, ezért a lehetőségeimhez mérten a lehető legjobban akarom etetni. :)


Összefoglalva, ti milyen házi ételeket ajánlotok kölyök, illetve felnőtt kutyának 2x ill. 3x napi etetésnél, ahol az egyik etetés Eukanuba(közép?/prémium?) kategóriás táp ?



2018. jan. 25. 10:01
1 2 3 4
 1/32 Alain Delon ***** válasza:
51%
Nem vagyok nagy kutyás, de volt korábban egy kuvasz keverék kutyám. Két hónapos kora körül került hozzám. Még akkor, kicsi korában kapott egy fagyos kacsafejet, hogy lenyugodjon, mert be volt indulva, ahogy érezte, hogy mi van ott. Gondoltam, elnyalogatja majd. Rövid idő múlva már megint lihegett, ugrált. Megette. Két hónaposan felfalta a fagyos kacsafejet! Szóval nem kell ezeket annyira kímélni, mint ahogy te azt tervezed.
2018. jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
71%
Ha házi kaját akarsz adni neki, akkor inkább barfozz. Rizs nem kell neki, meg eleve nincs jól összerakva ez a menü. Savanyú tejet adhatsz neki, ha nem megy tőle a hasa.
2018. jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, akkor már inkább BARF-ozz!

A böjtöt én feleslegesnek tartom.

2018. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a menünek így nem sok értele van. Teljesen felesleges ennyi félét össze vissza adni a kutyának. Így csak azt kockáztatod,hogy nem kap meg minden tápanyagot,a megfelelő mennyiségben. A rizs és a tej meg teljesen felesleges. Így legfeljebb válogatós lesz a kutya.

Vagy nézz ki egy jó minőségű tápot,és etess azzal,vagy pedig nézz utána a barfnak,és kapja a szerint az élelmet. Kölyök korban,különösen egy ilyen nagy testű fajtánál én nem vállalnám a kockázatot.

A felnőttkori két etetés az érxemes,kiseb az esélye a gyomorcsvarodásnak.

Megkérdezhetem,hogy melyik kennelből van a kutyus? A tenyésztő nem adott tanácsokat az etetéssel kapcsolatban?

2018. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%
Felesleges így etetni. Vagy egy jó minőségű táp, vagy BARF.
2018. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
87%
Kölyökkorban adjál neki normális kölyöktápot (tehát márkás, jó minőségűt). Ne most kezdj el kísérletezni a barffal meg hasonlóval, mert ha nem értesz hozzá nem fog normálisan fejlődni a kutyád.
2018. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%
Gyakorlatilag szinte a lehető legártalmasabban akarod etetni. Minek ennyi sz***r? BARF, vagy normális táp (Taste of the wild pl).
2018. jan. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
A többiek már leírták a lényeget. Táplálékkiegészítőként mehet ízűletvédő és lazacolaj.
2018. jan. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 lugoka ***** válasza:
100%
Vagy táp vagy BARF. Én 6-7 hónapos koráig tápot adtam, aztán BARF-ra álltunk át. Ne keverd. Nem tesz jót. Minden rosszindulat nélkül mondom, hogy olvass még ennek utána.
2018. jan. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Zöld pacsi mindenkinek! ;)


Megértettem! :)


Egyelőre akkor még marad a táp és addig jól utána olvasok BARF-nak.

2018. jan. 26. 08:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!