Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? 8. os vagyok,...

Mit csináljak? 8. os vagyok, van 2 vizslám. Eddig mindennap hazajártam, most jött, hogy elmegyek másik suliba, ahol koleszos leszek.

Figyelt kérdés
Gondolkodtam már a közelbe másik sulin,hogy hazatudjak jönni hozzájuk,de itt rosszabb a tanítás. Mit csináljak? Anyukámmal meglesznek? Most kenelbe vannak(átugorjak a kerítést,lefújtják a szomszéd tyúkjait),de mindennap kivannak engedve. Megcsináljuk a kerítést,akkor lehetséges,hogy az udvarban maradnak. Negatív kommenteket nem kérek...nincs szükségem rá,hogy megkerdezzek,hogy miért vannak kutyáink. Nekik akarok jót...
2018. jan. 25. 22:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Keress nekik normális gazdát. A vizsla rövid szőrű, fázós fajta, mit keresnek az udvaron? Ráadásul kennelben? Ja, ugye foglalkozni kellene velük, sétáltatni és lefárasztani őket, és akkor nem ugrálnának át a kerítésen (az semmi, hogy a kennelből ki vannak engedve). Tehát attól függetlenül, hogy te hova jársz iskolába, a kutyáknak már most sem jó, tehát ezen vagy változtassatok, vagy tényleg keressetek új gazdát nekik.
2018. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Vizslát nem tartunk udvaron, főleg nem tartósan kennelben aminek gondolom betonozott alja van, hogy még hidegebb legyen. Amióta világ a világ a vizsla mindig is a vadászházban lakott és nem kennelben, nem az udvaron kikötve, stb.


Válaszd a jobb iskolát és keress a kutyáknak egy felelősségteljes gazdát. Ez a legjobb megoldás mindkét félnek. Nekik úgyis kell a mindennapos mozgás, hosszú szimatolgatós séta, futkározás és ezt nem várhatod el anyukádtól, hogy egyedül megadja nekik, főleg ha eddig sem kapták meg. Attól pedig, hogy nem csak a kennelben lehetnek hanem a kertben is, sokat nem javul a helyzet. Persze jobb mintha csak a kennelben lennének de az udvar semmire nem elég. Egy ingerszegény környezetben nem fogják magukat lefárasztani.

2018. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Jártok velük mindennap sétálni? Ivartalanítva vannak?
2018. jan. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Kérlek, ne vedd negatív kommentnek, de ez így már most sem jó a kutyáknak, ha pedig elmész, akkor még rosszabb lesz nekik.


Hogy mik a problémák?

-tartósan a hidegben vannak a kutyák, ráadásul bezárva, így még mozogni sem tudnak hogy átmelegedjenek kicsit

(nem csak hogy fáznak, de a keringésük is lelassul, és az ízületeik is tönkre mennek a hidegtől)

-nincs velük eleget foglalkozva, se fizikailag, se agyilag (egy rendesen lefárasztott és nevelt kutya nem szökik és nem pusztít- nekik ez nincs meg, ezért így próbálják kiélni magukat- ti pedig ezeket a viselkedéseket kennelbe zárással akadályozzátok meg, de emiatt csak még jobban felgyülemlik bennük a feszültség, és a sok energia)


Néhány tudnivaló neked, ajánlom anyukád figyelmébe is:

-a kutya lemozgatása nem egyenlő avval, hogy az udvarban futkározik (az pedig végképp nem elég, hogy folyton a kennelben vannak és csak néha ki vannak engedve az udvar többi részébe, főleg vizsláknak)

-a vizslák nagy mozgásigényű kutyák, napi 2-3 óra séta lenne a minimum, ami mellett lenyugodnának

-tanítani kell a kutyákat, a kennelbe zárással nem tanulják meg, hogy nem lehet szökni és szárnyasokat pusztítani, ez csupán a lusta gazdák módszere, mert ez mindig egyszerűbb, mint foglalkozni a kutyával

-rövid szőrű kutyát nem tartunk kint a hidegben (lsd. fent)

-a vadászkutya társasági kutya, a gazdája mellett lenne a helye, akkor is, ha épp nincs feladat, a passzívan együtt töltött idő is nagyon fontos


Úgyhogy én minden rossz szándék nélkül azt javaslom, hogy gyökeresen változtatni kell a jelenlegi körülményeken. A fenti problémák elég komolyak, ha nem lehetnek meleg helyen és nem tudjátok megoldani, hogy többet sétáljanak és tanítva legyenek, akkor viszont tényleg jobb lenne a kutyáknak másvalakinél. Akár a vizsla fajtamentéssel is kapcsolatba léphettek.


Én őszintén nem látok sok különbséget a suliddal kapcsolatban. Hiszen így, hogy minden nap hazajársz hozzájuk, még így is a hidegbe bezárva kell lenniük és a jelek szerint megfelelő mennyiségű foglalkozást sem kapnak. Ha elmész, ez akkor sem lesz másként. Úgyhogy fontoljátok meg az új gazda keresést tényleg. Ha viszont mindenképp ragaszkodtok hozzájuk mert nagyon szeretitek őket, akkor sok dolgon változtatni kellene, mert ez így most nagyon nem jó a kutyáknak.

2018. jan. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Keressétek meg a fajtamentőket, ők keresnek nekik felelős gazdát.
2018. jan. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
2018. jan. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Már ne haragudjatok...a kutyák fűtött kutyahazba vannak, a kenel oldala körbe van téve palával. Rendszeresen járnak vadászni,az ivartalanítást tavasszal csináltatjuk...mindennap séta...deltol este 10 ig vannak elengedve...
2018. jan. 26. 06:21
 8/23 A kérdező kommentje:
Az összes vizslás embert megkérdeztem ey ők hülyeségnek tartják,hogy egy kutya bent legyen. Nem szokja meg a hideget és vadászni nrm akar
2018. jan. 26. 06:27
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
Hülyeségnek tartják, hogy a kutya bent legyen? Én meg azt tartom hülyeségnek, hogy valaki kapásból két kutyát ,,tartson” kerti dísznek.
2018. jan. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

Megkérdezted az összeszes vizslás embert, engem pedig kihagytál? Gondolom rossz helyen kerested az embereket, általában máshogy viszonyulnak a kutyákhoz azok, akik eszközként tekintenek rájuk, mint akik családtagként.

Szóval egy vizsla gazdájaként, állatvédőként és felelősségteljes állattartóként, aki ismeri a fajta igényeit (nem nehéz, a rövid szőr nem véd a hideg ellen, ment ki te is pólóban, ugye milyen jó kint rohangálni úgy ingerszegény környezetben este 10-ig), hadd legyen vétójogom, a maradi gondolkodású, amúgy is szunyodt szívvel gyilkos vadászokkal szemben.

Rövidszőrű kutyák (legyen aaz csivava, vizsla, rodézia ridgeback, bármi) alkalmatlanok a hidegben való kinti tartásra.

2018. jan. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!