Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggel óta furcsán viselkedik...

Seika kérdése:

Reggel óta furcsán viselkedik a kutyám. Van valami tanácsotok? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Tegnap egyedül volt délután, mikor hazajött a rokonom, ő vigyázott rá. Mikor hazajöttünk örült, ugrált, mászkált utánunk, minden normális volt vele. Kaját nem kapott már mert nem tudtam adtak e neki.

Ma reggel arra keltem hogy felmászik hozzám az ágyra és a lehető legközelebb fekszik hozzám. Kivittem gondoltam végezné a dolgát, biztos este nem volt kivíve.

Bejöttünk, ő pedig önkényesen az ágyra feküdt, gondoltam mellettem akar feküdni, oké, kivételesen megengedtem neki. Próbáltam vele játszani, egy hajszálnyit se érdekli. Elgondolkoztam lehet azért tűnik kicsit nyomottnak mert éhes, adtam neki enni, nagyon nem érdekli. Kekszet (natúr háztartási) szereti gondoltam adok neki abból, nem kell neki. Kutyacsoki az abszolút favoritja, adtam neki egy szemet, és azt se. csak leteszi a helyére és ül, remeg. Amúgy húzza a farkát, ha nem ül csak fekszik akkor nem remeg. Nagyon bágyadtan tűnik. Az előbb kivittem újra. Nem túl aktív, pisilni pisilt, a hókupac amit megjelölt azon látszik hogy szép tiszta a pisije, pisilésnél nem erőlködik, a többi kutyához odamegy ahogy szokott.

Ha fáj a haja hasonlóan csinál de olyankor nem fekszik bágyadtan, csak ül, remeg, és mindenáron a figyelmemet akarja. Most egyáltalán nem. Aggódom miatta. Van valami tanácsotok?



2018. jan. 26. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tanácsokra vársz egy olyan kutyával aminek láthatóan baja van? Mondjuk azt, hogy tedd közel a monitorhoz és mi adjuk az energiát?

Mondjuk talán orvoshoz kéne vinni ha már láthatóan szenved és nem pedig várni vele, hogy holnap azt mondhasd hogy nincs nyitva.

2018. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Máskor is volt hogy csinált ilyet/hasonlót. Láza nincs, azon kívül hogy reggel óta (3-4 órája) nem eszik semmit, húzza a farkát és bágyadt nincsen semmi tünete, ami alapján bármerre elindulhatna az orvos. Max vért vesz tőle, és kap vitamint (amit hozzáteszem itthon is kap) Azért tettem fel kérdést, hátha valaki tud mondani hasznosat. Mert azzal hogy elviszem orvoshoz sajnos a problémáját nem oldom jelenleg meg. Sajnálatos de ez az igazság.
2018. jan. 26. 10:07
 3/7 A kérdező kommentje:
De most jelezte párom hogy este morgott nagyon a hasa. Tehát a akkor valószínű hogy megint füvet fog enni ha talál, vagy kicsit késöbb épít egy kis kupacot az ajtó elé.
2018. jan. 26. 10:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
...vagy bélcsavarodása van és marhagyorsan megmurdel. Vidd el dokihoz!
2018. jan. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg a szembeszomszédom (hogy taposnám ki a belét), ugyanezeket hasonló kezdőd tüneteket sorolt fel, a haldokló kutyája mellett, amikor kérdőre vontam. A kiérkező állatorvos sajnos már csak egy injekciót tudott beadni, hogy ne szenvedjen tovább az állat ...de reménykedjünk, hogy a tiédnek nem ez a baja.
2018. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor más vigyáz a kutyámra, akkor meg szoktam kérdezni, hogy hogyan viselkedett, mikor vitte le utoljára, és előre megszabom, hogy mikor adjon neki enni és mit. Nekem ez a tanácsom a jövőre nézve, ne vaktában tapogatózz, sokat segít megállapítani, hogy beteg-e.
2018. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos sok mindent meg tud állapítani, fizikális vizsgálattal, a tapasztalatai alapján, uh-val, röntgennel, stb.

De persze egyszerűbb nézni, hogy szenved a kutya, mert a leírtak komoly fájdalomról tanúskodnak...

2018. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!