Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tehetek a kutyámmal?...

Mi tehetek a kutyámmal? Hogyan neveljem meg hogy főnöke legyek?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon de nagyon neveletelen kuvaszom nem rég lett 1 éves ugy hogy még fiatal 12 éves vagyok nagyom megszeretném neveleni nem félek tőle mindig a játékon jár az esze! csak a tesómat anyira nem szereti hogy megszokta morogni DE SOSE HARAPNÁ MEG IGAZIBOLengem azért nem mer megmorogni mivel már volt hogy egy kicsit megneveltem! Ma mentem ki és elcsusztam a jégen ő pedig rám ugrott és elkezdett harapdálni persze csak játékból!!!! Hogyan szoktassam le a haraldálásról? Neki az a játék hogy harapdálhat,mit tegyek??

2018. jan. 26. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya nem beosztott, hogy legyen főnöke. A szüleidnek kell megtanítani a kutyátoknak, hogyan viselkedhet a család gyerekeivel. 1 évesen morog a tesódra, később már nem játszásiból fogja megtenni.
2018. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen egy kuvaszt te sehogy ne nevelj, mert nem fog menni. Ez a szüleid, felnőttek dolga lenne.
2018. jan. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg a szüleiddel, hogy szeretnél eljárni a kutyáddal kutyaiskolába, mert őket láthatóan nem érdekli ez az egész dolog. Főleg ha a testvéredre még morog is és az ellen sem tesznek semmit.


Egyedül sajnos kizártnak látom, hogy meg tudnál nevelni egy már alapból elrontott Kuvaszt.

2018. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Kapd el a grabancàt és szorìtsd meg, és ràzd meg mikor harapdàl. Ezt elég lesz 2-3 alkalommal megtenni.
2018. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A grabancrázós módszert én nem javasolnám, nekem egy kiképző tanácsolta egyszer és nemhogy nem hagyta abba, de még meg is kapta a kezemet nem játékból. Agressziót hozott elő a kutyából, persze lehet csak én csináltam rosszul, pedig nem erősen fogtam, csak határozottan, ahogy mutatták. Ezután többször is agresszióval reagált mert látta, hogy akkor abbamarad a fegyelmezés és ezt is kezelni kellett. Persze mondom, lehet én rontottam el valamit, kiképzőt váltottunk és azóta semmi gond. A harapdálásról végül úgy szoktattam le, hogy ha harapott, vége a játéknak és az orrához tettem a kezem, mert utálta ha piszkálták az orrát. Így hosszú hetek múlva végül megértette mit akarok és befejezte.
2018. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
"Kapd el a grabancàt és szorìtsd meg, és ràzd meg mikor harapdàl. Ezt elég lesz 2-3 alkalommal megtenni." - az megvan, hogy egy 12 éves gyerekről és egy kuvaszról beszélünk?! Esetleg egy ilyen akcióra letépi a karját a kutya...
2018. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

12 évesen sehogy, az a kutya jóformán akkora lesz, mint te magad. Egy kuvasz azért nem egy birkalelkű labrador, 12 éves kisgyerekként téged nem fog úgy tisztelni és elfogadni vezetőként. Nem tudom mit jelent az hogy "megnevelted", de remélem, hogy nem verést... mert egyszer megunja a kutya és visszanyal a fagyi...

A szüleidnek kellene nevelni, de nem ütni-verni kell, hanem jutalmazni a jó magaviseletet és sokat foglalkozni vele, tanítani. Erre jó lehetőség lenne a kutyaiskola, ahol titeket tanítanak meg bánni a kutyával, hogy mikor mit kell csinálni.

Most még kamasz 1 évesen, még könnyen tanítható, de hogy még mindig felugrál és harapdál, erről már fél éves koráig le kellett volna szoktatnotok... Szóval szerintem a szüleiddel menjetek kutyasuliba. Egyedül semmiképp se erősködj egy ilyen kutyával.

2018. jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Arondmusic válasza:
Az en tanacsom az volna, hogy vedd at a kontrollt az egesz csalad felett. A kutya nem nezi hogy hany eves vagy, vagy ki az oregebb... Falka allat. A legelso dolog az lenne hogy "kitagadni a falkabol" nincs nagoybb buntetes szamara mint kitagadva lenni a falkabol. Nem hozzaszolni, nem ranezni, nem jatszani..semmi a szuksegleteken kivul..nyilvan etetes, kihivas udvarra pisi/kaki de semmi tobb... Tudni fogja h valami nem oké. És ha te szeretned kontrollalni a kesobbiekben, akkor megegyezni a csladddal hogy mindenki igazodjon a te tanitasaidhoz. Amit te a kitagadasi utani idoszakban emgengedsz neki azt masok is, amit te nem azt masok se. Tovabba soksok foglalkozas.. Ha enni adsz neki ne hagzd h kapasbol egyen. uljon le..varjon amig te azt nem mondod neki h "Tied".... a kaja amivel a legjobban meg tudod fogni. A legjobb lenne ha akarki mondja neki h egyen nem enne csak ha te mondod neki...csak arrebb kell lokni ha menne a kaja fele szolvan h NEM... sztem egy het se kell es tudja h ki az aki enni ad neki es ha azt tudja, akkor nyert ugyed van..figyelni fog rad
2018. febr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!