Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megviselné a kutyámat?...

Nagyon megviselné a kutyámat? Ti melyik megoldást választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés
A helyzet hogy hogy jövőre elég messzire költözök az otthonomtol továbbtanulás miatt. Van egy 2 éves kutyám, nagyon szeretem sokat foglalkozom vele, eléggé összenőttünk, nyugtalan ha huzamosabb ideig nem lát. Hétvégente haza tudok majd járni, akkor foglalkozom majd vele, viszont hétköznap a családom látná el, sétáltatná, etetné stb. Ez olyan 2 évig tartana utána vagy haza költöznék vagy keresnék másik lakást és magamhoz venném a kutyusom. Azt hogy magammal vigyem mikor elköltözök eléggé meggondolnám mivel minden nap 8 órám lenne, és dolgoznom is kellene hogy ellássam magam, bár nem lehetetlen, de nagyon nehéz lenne egyedül ennyi mindennel megbirkózni és a kutyám is sokat lenne egyedül. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? A családnál hagynátok vagy magatokkal vinnétek? Szerintetek nagyon megviselné a kutyusom ha 2 évig csak hétvégente láthatna?

2018. jan. 26. 12:44
 1/5 anonim válasza:
100%

Biztosan nem lenne a legjobb szamara, ha hetvegente latna csak. Ugyanakkor ha a csaladod rendesen foglalkozna vele, tudnad h setaltatjak, etetik, szeretgetik es nem lenne egyedul a nap szinte egeszeben, akkor en inkabb a csaladra biznm a helyedben.

Nalunk is ez volt, tesom a kutya gazdaja es amikor lett baratnoje es munkaja muszaj volt albiba mennie, mert csak ugy tudta igazitani a dolgait. Eloszor kiprobalta a kutyaval, de a kutyanak nem volt olyan jo, hogy egesz nap mellozve volt.

Otthon van udvar is eg setalni is visszuk minden nap a kutyat, szoval kb egy honap utan eldolt, hogy a kutyanak sokkal jobn lesz, ha visszakerul hozzank, itt meg harman tudjuk ot setaltatni, etetni es szeretgetni. (Szeremcsere mindenkinek mas az idobeosztasa igy nalunk szinte a kutya sosimcs egyedul egesz napokat, csak par orat egy nap.)

Nalunk ez volt a legjobb es a tesom egy heten tobbszor is hazajar, de sokszor van ugy, hogy csak a hetvegen.

Szerintem a kutya mindenhez hozza tud szolni, viszont ebben a formaban, ahogy nalunk van szerintem sokkal jobban erzi magat. Tobb ember tobbet bir vele foglalkozni.

2018. jan. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha a családdal marad akkor ő sem lenne sokat egyedül, anyum és húgom sétáltatná, lehet hogy apum és nővérem is besegítene. Sétáltatniuk muszáj lesz, mivel lakás kutya, ha nincs lefársztva akkor hisztis és ugat is. Anyummal már beszéltünk erről, azt mondta hogy segít amíg tud, de a kutyámat mem fogja örökre elvállalni, szóval amint lehetséges lesz vigyem magammal mért én akartam, az én kutyám. És így is tervezem. Viszont én annyit sétáltatni sem tudnám, és a nap nagy részében egyedül kuksolhatna egy szobában.
2018. jan. 26. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd a családoddal, nem lesz annyit egyedül. később magadhoz veheted. A kutyák remekül alkalmazkodnak. Hiányolni fog, de hamar beleszokik az új rendbe, ha rendesen foglalkoznak vele.
2018. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezért nem szeretem,, amikor iskoláskorú fiatal kutyát akar maga mellé. Még most jön a kollégiumi korszak, majd hamarosan a párkeresés, és soha nem érsz rá a kutyával foglalkozni. Ha ráérsz, akkor se te leszel már a szeme fénye, és ez külön is frusztrálni fog.
2018. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van párom és annyira fiatal sem vagyok már. Nem terveztem hogy ilyen messzore fogok iskolába menni, de még ez sem 100% csak nagyon a valószínűsége.
2018. jan. 27. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!