Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzám?

Milyen kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés

Szóval: minden nap vinném sétálni. Lakótelepen lakunk. Szeretnék életmódot váltani, szóval többet fogok mozogni, túrázni stb. Nem csak ezért szeretnék kutyát :)

Tenyésztőtől szeretném venni. A kozmetika megoldható :) mivel lakótelepen lakunk, kis vagy közepes testű kutyit szeretnék. Kutyasuliba fogunk járni :) ismerősünknek van nagy telke, ott rohangálhat kedvére. Oltásokat, tápot, vitaminokat stb. Tudok neki biztosítani :)


2018. jan. 27. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Ragaszkodsz a fajtatisztasághoz? Semmivel nem különbek, mint egy menhelyi keverék és ott aztán mindent tudnak a kutyáról, nem kapsz zsákbamacskát. Kifejezetten csekkolják a gazdijelöltet ebből a szempontból, hogy tényleg hozzá való kutyát adjanak ki neki és boldogok legyenek együtt.
2018. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem foxim van, túrákat jól bírja, többi kutyával jól kijön, többnyire könnyen tanítható, talán a visszahívás macerás kicsit(olvastam hogy ez nem csak nálam gond a fajtánál).

Többnyire lakásban van, reggel van pár órát az udvaron és déltől sötétedésig.Komolyabb gond nincs vele, betegségre nem hajlamos és imád játszani.

Ha nem is fajtatisztát veszel hanem csak fajtaazonost az sem gond, azért nézz körül a menhelyen hátha..

Lehetőleg semmiképp se szaporítótól, bár ennél a fajtánál nem annyira észrevehető ha a szaporító hülye, de azért ne támogassuk őket.

2018. jan. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen ragaszkodom a fajtatisztasághoz, csak tervben volt az is, hogy mennénk kiállításokra :)
2018. jan. 27. 16:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Schipperke. Baromi kis kotott kutya, sok energiava, DE otthon igazi kanape kutya, okos es istenkent tekint a gazdira.


Anno mi azt szerettunk volna, jartunk is tenyesztohoz, de aztan mast hozott a sors.

2018. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Első kutyaként, nulla tapasztalattal én nem ajánlanék terriert.

Valóban azért lenne jobb a menhely, mert ott hozzád illő kutyát kapsz, és megismerheted, mielőtt hazaviszed. De ha mindenképp fajtisztát szeretnél, azért ne a legpörgősebb kutyát hozd el az alomból. Olvass még utána a témának, mert egy kutyának nem csak séta kell, hanem agyi fárasztás, minőségi táp, oltás, ivartalanítás, ami nem kevés pénz és idő. Kutyát legalább 15 évre tervezz.

Néhány fajta, amit ajánlanák:

Spániel

Beagle

Corgie


Tapasztalataim alapján ezek elég barátságos fajták, de azért minden nevelés kérdése.

Ugye azt azért tudod, mi a különbség a tenyésztő és a szaporító, a kennel és a jófogás között?

Fajtiszta kutya 100000 körül mozog, 30000 max valami beteg fajtajellegű keveréket kapsz. Akkor már inkább menhely, és ments meg egy életet.

2018. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Tacskó.


Egy kis energiabomba. Emellett nincs nagy bundája, tehát tisztán tartani is könnyű.

2018. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

most láttam hozzászólásod, kérdező


ugye tudod, hogy az nem úgy van, hogy csak úgy elméssz egy kiállításra, azért az baromi sok meló, idő, pénz, tehát ha másért nem fontos a fajtiszta, akkor visszatérnék én is a menhelyre. Vannak keverékkutya szépség versenyek, meg mindenféle ilyesmi.

2018. jan. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, nagyjából tudom hogyan működik a kiállítás, ha kérdésem lenne kiírtam volna. De majd egy tenyésztő ismerősömet megkérdezem
2018. jan. 27. 16:30
 9/11 anonim ***** válasza:

A foxi mellett szólva igazatok van hogy nem biztos hogy terrier-el kellene kezdeni, sok helyen olvastam erről mielőtt mi megvettük.

Szerencsére semmi olyat nem tapasztaltunk amit sok helyen olvastunk. Nagyon barátságos,türelmes, egyáltalán nem agresszív, gyorsan tanul.

Ez annyit jelent hogy 5 hónaposan hoztuk el, 1 hét múlva szobatiszta volt, egy rokonunk kisfia (1éves volt akkor) a fülét rágta a kutyának de az még csak nem is morgott rá.

Többi kutyával folyton játszana, kivétel azért van, ha felénk jön valami nagyobb termetű akkor azért jelzi hogy ki az "erősebb".

Alpokban voltunk nyáron, 6 kilométert gond nélkül lesétálta, majd fél óra pihenő után ami nekünk kellett, újra megtettünk 4et és este le se lehetett lőni, mi meg csak beestünk az ágyba.

Szerencsére nincs nagyobb gondunk vele, 1-1 megrágott telefontöltőn kívül.

2018. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

bischonok, sheltie, uszkár, de igazából bármilyen kutya jó lehet.


kotorékebekkel tényleg nehezebb az élet, de nem kivitelezhetetlen.

ha pedig kiállitásra szeretnél kutyát, akkor ezt mond meg a tenyésztőnek és ő aszerint ad majd kutyát az alomból.

2018. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!