Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5kg-os bolognese kutyámnak...

5kg-os bolognese kutyámnak először 2 napi hasmenés, most pedig fájdalmas széklet. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Hasmenésre a doki bolus astringenst ajánlott, ami 1 nap alatt gyakorlatilag helyre is hozta, széklete megint normál állagú lett. Következő napon viszont nagyon kemény lett a széklete, kakiláskor fáj neki, sokszor odakap a fenekéhez, néha -általában olyan mozdulatra, ami érinti a fenekét- felnyüszít.

Mitől lehet, esetleg a gyógyszer mellékhatása? Mit csináljak? Tapasztalt-e valaki hasonlót? Étvágya ugyanúgy van, kedve nem romlott.


2018. jan. 28. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? A hasmenést és a székrekedést is okozhatja a nem megfelelő táplálás vagy rossz minőségű száraz táp. Viszont a székrekedésnél figyelni kell, ugyanis ha kapott csöves csontot az belefúródhat a beleibe vagy a végbelébe ami okozhat fájdalmas és nehéz ürítést.
2018. jan. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Royal canint eszik már 7 éve, mióta velem van. Semmi mást nem kap, a csonttól való sérülés ezért kizárva. Köszönöm a tippet, utánaolvasok. Paraffinolaj minimális mennyiségben kipróbálva szerintetek árthat?
2018. jan. 28. 15:24
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kifejezetten hasznos tippet kedves második.
2018. jan. 28. 15:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz! A múltkori kérdésedben az állatpatikában ajánlották a fenti gyógyszert, vizsgálat nélkül! Talán mutasd meg orvosnak a kutyád, ne házilag kuruzsolj, pláne ha csak rontasz a helyzeten!
2018. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2018. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Drága, köszi, hogy ennyire aggódsz és erőt fitoktatsz, ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnál. Kénytelen vagyok magyarázkodni, pedig utálok, főleg azért, mert az életem adnám a kutyámért, de nyilván ez nem így van, mert te, mint egy személy, aki ugyebár ezer éve ismer minket jogot formálsz itélkezésekre, ezért:

7 éve járunk ugyanabba az állatpatikába, amit a szintén 7 éve ismert és szeretett állatorvosunk és családja üzemeltet, közvetlen kapcsolatban a rendelővel. A kutyámat látta az orvos, ők ajánlották a bonus-t. Elnézésed kérem a konkrétumok nélküli hibás megfogalmazásomért az előző kérdésben. Sajnos vasárnap van, ezért bármennyire szeretném, nem tudom visszavinni. Mivel a javasolt gyógyszer gyakorlatilag azonnal hatott, ezért nem hurcibáltam vissza a kutyámat feleslegesen, bármiféle tünet nélkül. Ma viszont sajnos ez van vele és merészkedtem kérdést feltenni erre az oldalra, hátha valaki járt már így, 7 év alatt 2 kérdés talán nem olyan megbotránkoztató, végképp, hogy tudtommal ezért van ez a felület.

2018. jan. 28. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!