Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szilveszter óta bekattant a...

Szilveszter óta bekattant a kutyám, mit tudnánk vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Szilveszter óta minden nap kaparja, döngeti, zörgeti az ajtót. (nincsen tüzijáték, petárda, akkor is kapar). Szilveszterkor be volt engedve a házba, mindig a közelünkben volt, nyugtatgattuk, így nem érhette akkora sokk hatás. De azóta nagyon rossz is lett, minden reggel a munkába indulásnál, az anyukám beengedi őt reggel 6.30körül és bent van néhány órát. Amikor beengedte, rá egy percel be is szart, mindig beszarik/bepisil. Szerintem sokat van velünk, bár kinti kutya. Miért lett ilyen rossz a kutyám szilveszter óta?

12 éves bichon havanese kutyáról van szó.



2018. jan. 28. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem rossz a kutya. Egy bichonnak nem kint van a helye. Ráadásul idős is már. A bepiszkolás pedig az izgalom miatt van.
2018. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Azzal, hogy nyugtatgattátok csak megerősítettétek benne a félelemérzetet.

De csatlakozok az elsőhöz, egy Bichonnak bennt a helye nem pedig a udvaron.

2018. jan. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom, ilyen komolyan létezik? Hogy valaki kint tart egy bischon kutyát? Aki 12 éves? Elképesztő...

Csak pisilni - kakilni kellene kiengedni, amúgy bent a helye.

2018. jan. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A nyugtatgatás nem az jelenti nálam, hogy simogatom, dédelgetem, mert tudom, hogy akkor még jobban fog félni. Be raktam egy nyugató zenét, amitől nem lehet annyira hallani a zenét. Utána meg egy kicsit az ölembe emeltem, hogy átvegye az én nyugottságomat, de ekkor sem simogattam meg. Születése óta kinti kutyus, így lett nevelve, meg azért sokszor bent is van, de mindig kint alszik (kivéve szilveszterkor).


Remélem, hogy fogok kapni érékelhető választ is kérdésre.

2018. jan. 28. 18:18
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
És arról hallottatok hogy ez egy szobakutya vagy teljesen új információ?
2018. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Minden nevelés kérdése. Szobakutya is lehet, de kinti is lehet. Amikor még nagyon pici volt, megkérdeztük az állatorvost, szerinte lehet kinti kutya is, de társaságot igényli. Ezt megkapja, még a saját kis "házában" is van fűtés, hogy ne fázzon.
2018. jan. 28. 18:29
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem, egyáltalán nem nevelés meg szoktatás kérdése. Ez a kutya BENTRE, a házba van kitalálva. Mindig is ott volt, mindig is ott tartották. Ugyan ha már néha beengeditek, akkor este miért nem alhat normális helyen? Estére minek kell kicsukni? Persze hogy bent akar lenni szerencsétlen!

Nem, nem szokja meg kint, nem nő meg a szőre, nem alkalmazkodik.

2018. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha valaki a tényleges kérdésre is válaszolna.
2018. jan. 28. 18:56
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Ezek a válaszok a kérdésedre. Azért van bekattanva, mert nem engeded be, a h*lye is rájön, nem értem miért nem jó válasz az igazság.
2018. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát kérdező én nem értelek.

Az volt a kérdésed, hogy mi baja a kutyának. Leírtuk legalább ötször, aztán puffogsz, hogy miért nem a kérdésre válaszolunk. Tessék, megkaptad a válaszaid. A bichon benti kutya. Nem. Való. Kintre. Te elhiszed hogy mekkora ász kutyás vagy, mert hogy ,,úgy van nevelne” hogy jó kintre is, de a bichon SEHOGY és SEMIKOR nem való kintre. Nem-kin-ti-ku-tya. Értem?

2018. jan. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!