Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv vagy a hám egészségese...

Nyakörv vagy a hám egészségesebb a kutyának?

Figyelt kérdés
Kölyökkutyáról lenne szó, a nyakörv vagy a hám egészségesebb neki. Melyik márkát ajánlod?

2018. jan. 28. 19:19
 1/5 aranyos121 ***** válasza:
100%
márkát nem tudok de a hám
2018. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a hám. Csak azzal a gazdának következetesebbnek, határozottabbnak kell lennie. De kutyának jobb, ha nem fojtogatja őt semmi, ha meglódul. Könnyebben ki is bújnak a nyakörvből.
2018. jan. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hám egészségesebb és biztonságosabb is, de egy nagytestű kutyát nem olyan egyszerű megtartani benne ha megindul. Szóval nekik inkább nyakörv.


Nekem 5 kilós kutyám van. Hámot és nyakörvet egyaránt használunk (télen nyakörvet, mert nem tudom rátenni a kabátra a hámot) de alapjából véve a hámot jobban szeretem. A step in típusú hámokkal vigyázz, mert egy keskenyebb nyakú kutya könnyen ki tud bújni belőle. Nekünk "H" hámunk van, teljesen biztonságos, sosem bújt ki belőle a kutya. Trixie márka, elég tartós, 3 év után cseréltem le, csupán bolyhosodik.


Bár nekünk igazából csak a belvárosban fontos a hám, mert akkor közlekedünk, esetleg megijedhet, de a hám akkor is biztosan fogja. Parkban, zöld övezetben úgyis póráz nélkül van. Nyakörvén van a biléta is

2018. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Nincs ilyen,hogy egészségesebb.

Nyilván a nyakörvtől fulladhat ha húz. De húzós kutyára hámot nem igen kéne rakni,mert kontrollálhatatlan. Itt a környéken labi és egy staffi mix is hámban van,alig bírják vissza fogni a kutyákat,mert teljes erejükkel befeszülnek és húznak.


Nyakörvben sétáltatott kutyáknál egy két rántás és sokkal fegyelmezettebbek.


nekem a 4,5 és az 5 kg-os is nyakörves kölyök koruk óta.


Nem húznak,nem fulladnak rendesen sétálnak.

2018. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi a hamot szeretjük jobban mert a nyakörv el úgymond fojtom. Simán kibujhat a nyakörv ből szerintem a hám biztonságosabb én azt jobban szeretem :)
2018. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!