Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggelente miért nem eszik a...

Reggelente miért nem eszik a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves, utcáról befogadott kutyám. Soha nem volt jó evő, emiatt vittük is állatorvosokhoz, de egyik sem talált erre okot. Egy-két éve azonban rosszabbodott a helyzet, reggelente semmit nem hajlandó megenni. Elérakom a kaját (ami vagy konzerv, vagy száraztáp), meg se szagolja, csak áll és csóválja a farkát. Ugyanekkor adok a cicának is enni, odajön a kutya is, látszik, hogy kérne ő is, de csak a szeme kívánja. Délutántól estig meg folyton kunyerál, állandóan enne, de akkor sem mindig eszi meg, viszont reggel tényleg semmi, meg sem szagolja. Különböző táppokkal, konzervekkel (mind magas fehérjetartalmú) próbálkoztunk, de egyik sem hozza lázba.

2018. jan. 29. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki falatokat, ha kunyerál. Ha este szívesebben eszik, akkor adj neki este egy normális adagot. Bőven elég, ha egyszer eszik naponta.

Ha az állatorvos nem talált nála semmi kórosat és egészséges, akkor nyugodtan etetheted csak egyszer egy nap.

A konzervekből még a jobb minőségűek sem tartalmaznak elég tápanyagot, csak eltelítik a gyomrát. Azt legfeljebb a száraz mellé lehet adni "ízesítőnek".

Ha adsz a kutyának enni, biztosan nem fog éhen halni. Ha eléggé éhes lesz, fog enni. Kivéve ha napközben leesik neki pár falat, mert ha azzal jóllakik, nem éhezik meg annyira, hogy rendesen egyen.

2018. jan. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 EvaSz86 ***** válasza:
100%

Enyémek sem esznek reggelente, pedig még nagyon fiatalok 1 évesek múltak. Elvileg 1 éves kortól már felnőttnek számítanak, így elég a napi egyszeri étkezés, szóval, ha csak este eszik az nem gond...viszont az első válaszoló jól írta. Szüntesd be a délutáni kunyerálásból származó falatokat. Ha eleve nem nagy evő, ezekkel a falatokkal jól is lakik, és akkor nem fogja a tápot enni. Az én első kutyusom az én hibámból nagyon el lett kényeztetve...a végén már külön főztem neki is, és néha még azt sem ette meg, amilyen kis finnyás volt. Mára már megoldódott, de nem volt egyszerű rászoktatni a száraztápra, és leszoktatni a kunyerálásról.

A másik pedig....találd meg, hogy melyik az a táp, ami ízlik neki, és csak azt add neki...ne konzervvel próbálkozz, ha mindenképpen szeretnél neki valami puhábbat is adni, akkor néha-néha áztasd be a száraztápot. A lényeg, hogy ne váltogasd a tápot, ha már egyszer bevált, és olyan tápot válassz, ami minőségi. Vannak olyan tápok, amik alacsony árkategóriába tartoznak, és mégis sokkal jobbak minőség szempontjából, mint a "nagy nevű" tápok.

2018. jan. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám nyáron 7 hónaposan hagyta el a reggeli étkezést. Azóta csak este kap. Elvileg túl korán állt át napi 1 étkezésre, de ha egyszer nem ette meg, hát nem nyomtuk le a torkán. Szép és egészséges.
2018. jan. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt kutyát elég csak napi egyszer etetni, jellemzően este. Amikor kunyerál, akkor meg nem kell adni neki.
2018. jan. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Válogatós lett szerintem. Tudja, hogy oké, hogy elérakod a kajáját, de ha neki az nem kell, akkor adsz neki mást, ezért kunyerál. Ahogy kiveszem a soraidból, sikerrel.

Válassz egy jó minőségű tápot, azt add neki!

Lerakod elé, ha nem kell, nem kell, ez van, mást ne adj neki, a következő etetésnél megkapja ugyanazt.

2018. jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt tudom, hogy elég lenne neki napi 1x, de sokszor bedőlök neki, mikor adok a cicának, ő is enne belőle, van, hogy megeszi a macska kajáját, de legtöbbször elkergeti onnan, majd lefekszik.


Akkor nem is kínálom neki reggel.

2018. jan. 29. 15:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapból nem éhes.

Ha nap közben kap falatokat és még este is kap vacsit akkor annyira tele lehet,hogy reggel jó,hogy nem kívánja annyira a kaját.


Én 2 éve váltottam 2x-i étkezésre,de jelenleg 16 éves a kutyám és gyógyszerek mellett illetve a gyomor problámái miatt muszáj 2x ennie.. De reggel kevesebbet eszik mint este ezt észre vettem. Így reggel kevesebbet kap este többet. Lényeg,hogy a gyógyszerei és a napi adagja meglegyen.


Ha nem fontos nektek a reggeli étkezés mint nálunk akkor hagyd el nyugodtan.

2018. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!