Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám idős már, sokszor...

A kutyám idős már, sokszor eszembe jut mostanában hogy mi lesz ha elmegy, már a gondolattól is könnyes a szemem. Normális ha ilyen dolgok jutnak az eszembe?

Figyelt kérdés
Emlékszem hogy régen azt gondoltam, hogy "még nagyon messze van az a pillanat", de most már egyre közelebb van. :(
2018. jan. 29. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Az enyém hat és fél éves nagytestű, ha a 12 évet megéli, az is nagyon szerencsés. Mégis, már most gondolok ilyesmire mint te :(
2018. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bár én nem gondoltam rá, pedig hosszan volt beteg. Amíg lehetett, az ápolásával foglalkoztam, csak akkor gondoltam arra, hogy vége, amikor ki kellett hívnunk az állatorvost, hogy altassa el:((
2018. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bennem először akkor jött ez fel mikor a kutyám 12 éves volt és szürke hályoga lett,nem játszott annyit. Akkor sírtam sokat.

Jelenleg 16 éves vagyis februárban lesz 16 és 4 éve már mindig az van bennem,hogy bármikor itt hagyhat.Rossz így élni.


Most már vese problémás,nem lát,nem hall,fáj a lába,érzékeny a gyomra.De alapvetően jó kedvű :)


Érzékeny gyomrúaknak való gyógytápot kap keverve a vese kímélős táppal,vese gyógyszer, ízületvédő,béres csepp.

Egyenlőre lekopogom jók vagyunk. Igaz most már 3 hete az első 2-3 falat kaját mindig kézből eszi utána eszi a táljából. Napi 2x ezt játsszuk.


De mindig aggódok és igazából az orvos is mondta hiába tök jól néz ki ahhoz képest,hogy 16 éves,bármikor megtörténhet a baj,persze minél később történjen. De mondta azért próbáljak készülni.Idős kutyáknál minden nap ajándék. Szerintem erre nem lehet készülni. Hiába van benned,hogy bármikor itt hagyhattad téged,akkor is k-.--vára megfog viselni ha tényleg elmegy.


Egy jó mondás,kitartani még csak csak kitartunk, a lemondás az ami sokkal nagyobb fájdalom. Ez igaz is.


Nehéz.

2018. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, milyen fajta a kutyád?
2018. jan. 29. 16:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülj, hogy szép élete volt, hogy megöregedhetett melletted.

Az én kutyám 2 és fél éves volt, amikor elvittem reggel sétálni, egy nagy kutya megtámadta, és belehalt a sérülésbe. Kezemet/lábamat odaadnám azért, ha hosszú, boldog élete lehetett volna, nem így, hogy az utolsó óráiban retteg és haldoklik..

Nem hazudok, borzalmasan sz*r lesz elveszítened, de ez valahol jó is, mert azt jelenti, hogy igazán szereted, és hidd el, ezt ő is tudja/érzi.

2016. szeptember 10-én volt a támadás, a mai napig pszichológushoz járok, és nem érzem, hogy valaha is túltenném magam a történteken.

Szereted azt a kutyut, és csak ez számít. Legyél mellette akkor is ha már vaksi lesz, ha már sántikál, ha már morcos lesz mindenért. Én bármit megtennék, hogy végigcsináljam az öregedés "nyűgjeit, bajait".. De nekem már ez lehetetlen, Neked még nem. Szeresd, tényleg csak ennyi számít, és amikor itt lesz az ideje, akkor engedd el.

2018. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Bichon Frise szuka, 1,5 évesen került hozzám. Családban a gyerekek megunták,ezért kerestek neki új gazdát.
2018. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vicces, de néha nekem is eszembe jut ez és ilyenkor valahogy mindig szomorú leszek, hogy mi lesz ha elhagy minket meg hogy mennyi mindenen mentünk keresztül eddig és hogy mindez egyszer véget fog érni... Pedig lekopogom semmi baja nincs és valószínűleg még hosszú élet vár rá. Néha még azon is agyalok, hogy majd hova fogjuk temetni és milyen szép sírhelyet fog kapni. :( Sajnos ez ilyen, teljesen normális, nem csak te vagy így vele. De ilyenkor én egyúttal mindig erőre is kapok, hogy igenis boldogságban fogja tölteni a hátralévő idejét nálam és mindent meg fogok tenni érte, hogy ez be is teljesüljön.
2018. febr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként biztatásul annyit tudok mondani, hogy gondolkozz pozitívan és ne az átlagéletkorra gondolj ilyenkor. Az csak egy statisztikai adat, simán meglehet, hogy a te kutyád sokkal több évet is meg fog érni (legyeb is így!). :)
2018. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az enyém 11 lesz nemsoká, nekem olyankor szoktak ilyen gondolatok megfordulni a fejemben, amikor valami baja van a kutyának. Esetében ez ilyen ízületi problémákat jelent. Igazából remekül tartja magát, általában véve nagyon fiatalos, csak mikor sokáig fekszik a kövön, néha elég nehezen kel fel, előfordult már párszor, hogy nemigen sikerült neki a fájdalom miatt, ilyenkor mindig elszomorodok. Remélem azért még elèg sokáig fennmarad ez az állapot és nem romlik nagyon.
2018. febr. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az 1987 és 2003 között élt kutyám jutott eszembe🐕😢.
2021. jún. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!