Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hol engeditek el a kutyátokat?

Ti hol engeditek el a kutyátokat?

Figyelt kérdés

A falunkban nincs kutyafuttató-a kutyasétáltatás is úri huncutságnak minősül. Ennek ellenére szép számmal vagyunk olyanok is, aki sétáltatjuk a kutyáinkat. Forgalmasabb helyeken, lakóövezetekben természetesen pórázon. Vannak olyan útvonalak, ahol viszont el szoktuk őket engedni, hogy szabadon fussanak és játszhassanak egymással. Azért előfordul, hogy jön arra egy-egy ember. Ilyenkor vagy pórázra tesszük a kutyákat, vagy jönnek láb mellett.

Sokaknak így is csípi a szemét a "sok" kutya.

Volt, aki azt mondta, hogy menjünk ki a falu szélére- a gazba, ahol nincs közvilágítás. Mi ezt nem szeretnénk, viszont kutyafuttatóra sem sok a remény.

Ti hol tudjátok elengedni a kutyátokat? És hogy tudjátok kezelni a kutyás-kutyátlan konfliktusokat?


2018. jan. 29. 20:12
 1/4 Metionin ***** válasza:
100%

A szüleim határmenti kisvárosban laknak, ott van a város mellett szabad terület csak sajnos vigyázni kell mert vadászidényben kilőhetik a kutyákat ha póráz nélkül vannak. Máshol nem lehet, ilyen futi vagy park nincs. Ott is van akinek nem tetszik, de ezeknek semmi se jó. Amikor viszem ki a faluból, akkor meg az a baj hogy az utcán sétál (pórázzal), miért nem viszem külterületre. Teleportáljam ki? A külterületre is ki kell valahogy menni. Amire meg az a válasz hogy ott a kert nem elég?

Az ilyenekkel nincs mit csinálni, le kell szarni. Csak valamibe bele kell kötniük. Amúgy már egyyetemre jártam mikor jött a kutya, emiatt értelemszerűen csak akkor sétáltatom én ha megyek a szüleimhez ami elég ritka. Amúgy apám sétáltatja, aki lévén férfi, erős és idősebb, neki érdekes módon még senki se jegyezte meg hogy miért és miért ott viszi a kutyát. Velem, a 40 kilós csajjal meg kötekedne a sok idióta.

2018. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mikor vidékre költöztünk,megkerestem a vadászt és megkérdeztem,hol sétálhatunk úgy,hogy senkit sem zavarunk és ki sem lövik a kutyákat?Megmondták,ott sétálunk,ennyi.Alap udvariasság és nincs konfliktus.
2018. jan. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Falun lakok, szerencsére a vadászterület és a lakott terület között van egy pár kilométeres köves út + földes út ami a falu másik oldalára vezet. Forgalom alug van mer a köves út is földesútba végződik. Elvileg az önkormányzat ott engedélyezi a póráz nélküli sétát de a vadászok igy is fenyegetőznek hogy kilövik. Peddig sík, fák nélküli terep ahova amúgy sem lőhet + a kutya max 30métert távolodik el tőlem. Többen kijárunk főleg nagy kutyával néha a bicajosok beszólnak (mindig előre megfogjuk őket) mert zavarjuk a fogyókurájukat amit csak jó időbe csak heti egyszer csinálnak. Az viszont senkit nem zavar mikor hóba, szélbe mi gazdik ketté fagyunk amíg a kutyák fogocskáznak mer hát hidegbe is le kell mozgatni.
2018. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lugoka ***** válasza:
Én is falun lakok. Elkértem az illetékes vadász számát és megkérdeztem, hogy sétálhatunk, hogy ne zavarjuk egymást. Megbeszéltük mit adjak rá és, hogy merre mehetünk póráz nélkül. Azóta egyenlőre semmi gond. Mondjuk előtte se volt.
2018. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!